Informacje Caritas Parafii na okres Wielkiego Postu 2019

          Okres Wielkiego Postu, to czas przygotowania do Tajemnicy Zmartwychwstania. Poprzez post, jałmużnę i modlitwę jesteśmy bliżej Boga. Spotkajmy się z Nim w człowieku potrzebującym, zagubionym, samotnym lub chorym.

 Zespół Caritas parafii pragnie włączyć się w te działania poprzez:

  • Skarbonki wielkopostne – jest to ekumeniczna akcja charytatywna, której celem jest zwrócenie uwagi społecznej i konkretnych ludzi, na los osób chorych i starszych, oraz konkretna pomoc na ich rzecz. To także szczególne wezwanie do zainteresowania potrzebującymi, będącymi obok nas, których w natłoku codziennych spraw , tak często nie zauważamy.
  • Zbiórkę żywności, która zostanie przeprowadzona w dniach 29.03 – 30.03.2019 w sklepach Biedronka i Lewiatan, w ramach ogólnopolskiej akcji Caritasu „Tak Pomagam”, z uzyskanych produktów zostaną zrobione paczki żywnościowe na święta dla naszych potrzebujących parafian.
  • Akcję „Pola Nadziei” jak co roku, Wolontariusze ze Szkolnych Kół Caritasu w dniu 07.04.2019,będą sprzedawali żonkile, cały dochód będzie przeznaczony na potrzeby hospicjum w Darłowie.
  • Sprzedaż Paschlików ( w cenie 5 zł za szt), które zapalimy w Wielką Sobotę podczas Misterium Triduum Paschalnego, a także przy śniadaniu wielkanocnym, jako symbol Chrystusa Zmartwychwstałego
  • Sprzedaż Palm wielkanocnych w niedziele 07.04.2019, oraz w Niedzielę Palmową, przed każda mszą świętą, Caritas parafii będzie rozprowadzała własnoręcznie zrobione palmy wielkanocne, z których dochód zostanie przeznaczony na potrzeby ubogich.

Już teraz prosimy Naszych Drogich Darczyńców o modlitwę, hojność serca i wsparcie materialne, bo jak mówił Sługa Boży Ojciec Marian Żelazek - „Nie jest trudno być dobrym, wystarczy tylko chcieć”

Z góry składamy Wielkie Bóg Zapłać

Parafialny Zespół Caritas