11 listopada: Obchody Narodowego Dnia Niepodległości w Złocieńcu 

 

W dniach 01 i 02 października, przeżywaliśmy w naszej parafii kanoniczną wizytację biskupa pomocniczego naszej diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej ks. bp Krzysztofa Zadarko

W niedzielę, 01 października Ksiądz Biskup rozpoczął wizytację spotkaniem z naszymi wiernymi na mszy św. w Złocieńcu następnie wizytował kościoły w m. w Bobrowie i m. Cieszynie.

Kolejnym etapem wizyty było spotkanie ks. bp z Radą Parafialną oraz przedstawicielami wspólnot i grup modlitewnych działających przy parafii. 

Następnie celebrował uroczystą Mszę św., podczas której udzielił naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. 

W poniedziałek, 02 październikaks. bp Krzysztof Zadarko odwiedził:

Szkołę Podstawową  nr 1,

- Szkołę Podstawową  nr 3, 

- Zespół Placówek Terapeutycznych w Bobrowie,

- 2 Brygadę Zmechanizowaną im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Złocieńcu.

 

 

W niedzialę 17.09.2023r grupa wiernych z naszej parafi wzięła udział w diecezjalnej pielgrzymkace do Skrzatusza .

 

20.08.2023r Imieniny Wikarego ks. Jacka

 

 

10.08.2023r wycieczka ministrantów do Kołobrzegu z ks Jackiem

 

06.08.2023r Urodziny Proboszcza

 

16.07.2023r  „FESTYN U JADZI”, którego głównym celem była zbiórka pieniędzy na pomoc naszej młodej parafiance, Lilianie, która walczy z chorobą nowotworową.

 

16.06.2023r Uroczyśtość Najświętszego Serca Pana Jezusa

Odpust parafialny w Bobrowie

 

 

08.06.2023r Festyn U Jadzi 

 

 

08.06.2023r Procesja Bożego Ciała ulicami naszego Złocieńca

 

04.06.2023r Rocznica I-szej Komunii Świętej

  

03.06.2023r I-sza Komunii Świętej

 

28.05.2023r Zesłanie Ducha Świętego

,,Zielone Świątki"

 

 

 

03.05.2023r  Obchody dnia Konstytucji 3 Maja

 

01.05.2023r Diecezjalny Dzień Ministranta

W dniu 1maja .2023r. odbył się Diecezjalny Dzień Ministranta w Skrzatuszu, w którym uczestniczyli także ministranci z naszej parafii. Spotkanie rozpoczęło się uroczystą Mszą Świętą pod przewodnictwem księdza biskupa Zbigniewa Zielińskiego, który wygłosił homilię do licznie zgromadzonych przy ołtarzu. 

13.05.2023r. 

Święto Matki Bożej Fatimskiej 

Tego pięknego dnia po wieczornej mszy świętej odprowadziliśmy figurę Matki Bożej Fatimskiej z naszego kościoła ulicami miasta odmawiając różaniec do kościoła NMP.

 

3 maja

Najświętsza Maryja Panna Królowa Polski

główna Patronka Polski

 

3 maja Kościół katolicki w Polsce obchodzi uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Nawiązuje ona do ważnych wydarzeń z historii Polski: obrony Jasnej Góry przed Szwedami w 1655 r., ślubуw krуla Jana Kazimierza - powierzenia królestwa opiece Matki Bożej, a także do uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uroczystość została ustanowiona na prośbę biskupуw polskich po odzyskaniu niepodległości po I wojnie światowej. Oficjalnie święto obchodzone jest od 1923 r. W 1920 r. zatwierdził je dla Kościoła w Polsce papież Benedykt XV. Po reformie liturgicznej w 1969 r. święto zostało podniesione do rangi uroczystości.

Święto wyraża wiarę narodu w szczególną opiekę Bożą, jakiej Polacy doświadczali i doświadczają za pośrednictwem Maryi. Jej kult jako Królowej Polski jest bardzo stary. Przykładem może być "Bogurodzica", najstarsza polska pieśń religijna, która przez wieki pełniła rolę narodowego hymnu.

W czasie najazdu szwedzkiego, 1 kwietnia 1656 r. w katedrze lwowskiej, przed cudownym wizerunkiem Matki Bożej Łaskawej król Jan Kazimierz złożył uroczyste Śluby, w których m.in. zobowiązywał się szerzyć cześć Maryi, wystarać się u papieża o pozwolenie na obchodzenie Jej święta jako Królowej Korony Polskiej, a także zająć się losem chłopуw i zaprowadzić w państwie sprawiedliwość społeczną.

Temu uroczystemu wydarzeniu towarzyszyło odśpiewanie litanii do Najświętszej Panny. Nuncjusz apostolski dodał do tej modlitwy wezwanie "Królowo Korony Polskiej, mуdl się za nami", które zgromadzeni biskupi i senatorowie trzykrotnie powtórzyli.

Szczególne związanie kultu Maryi, Królowej Korony Polskiej, z Jasną Górą nastąpiło 8 września 1717 r., kiedy to dokonano koronacji jasnogórskiego obrazu, co uznano za koronację Maryi na Królową Polski.

Wezwanie "Królowo Polski" zostało na stałe wpisane do Litanii Loretańskiej w 1908 r., kiedy zezwolił na to papież Pius X. W tym samym roku ustanowił on też święto Królowej Polski dla diecezji lwowskiej.

Po uzyskaniu niepodległości przez Polskę biskupi zwrócili się do Stolicy Apostolskiej z prośbą rozszerzenia tego święta na cały kraj. Jako datę zaproponowano dzień 3 maja, na pamiątkę pierwszej polskiej Konstytucji, która realizowała część ślubowań króla Jana Kazimierza. Święto zatwierdzone zostało oficjalnie w 1920 r. przez papieża Benedykta XV.

W 300. rocznicę królewskich ślubуw, nową ich wersję opracował przebywający wуwczas w miejscu internowania Prymas Polski kard. Stefan Wyszyński.

Jasnogórskie Śluby Narodu - po uwolnieniu Prymasa - złożył uroczyście na Jasnej Górze Episkopat Polski 26 sierpnia 1956 r. w uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej w obecności miliona wiernych. 10 lat później, 3 maja 1966 r. tam właśnie odbyły się centralne uroczystości milenijne chrztu Polski. Dokonano wуwczas aktu zawierzenia Matce Bożej i powierzenia narodu polskiego Jej opiece na kolejne 1000 lat.

W naszym kraju obchodzimy Święta Maryjne  32 stałe i 3 ruchome.

W dniach od 09 do 11 marca b.r. w naszej parafii przeżywaliśmy Rekolekcje Wielkopostne. Po drogach Bożego Miłosierdzia, w oparciu o słowa Jana Pawła II prowadził nas Ks. Szymon Bajak.

W dniu 22.02.2023r

w Środę Popielcową jak co roku pochyliliśmy głowy do posypania popiołem i w ten sposób rozpoczeliśmy okres Wielkiego Postu. 

Tradycyjnemu obrzędowi posypania głów popiołem towarzyszą w Środę Popielcową słowa: „Pamiętaj, że jesteś prochem i w proch się obrócisz” albo„Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”.

 

 

06.01.2023r Święto Objawienia Pańskiego  - TRZECH KÓLI -

W dość nietypowych warunkach ale z otwartymi sercami i umysłami oddaliśmy cześć i chwał Jazusowi wraz z Trzema Królami.

 

 

 

Betlejemskie Światło Pokoju 2022

W dniu 16.12.2022r, w czasie Rekolekcji Adwentowych odwiedzili nasz kościół harcerze z Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej "Pestki", przekazując Parafii Betlejemskie Światełko Pokoju. Hasło Betlejemskiego Światła Pokoju 2022 – „Światło dla ciebie”....więcej

 

 

 

Rekolekcje Adwentowe 15-17.12.2022r

W tym roku rekolekcje adwentowe w naszym kościele poprowadził Proboszcz parafii p.w. Wniebowzięcia NMP w Toporzyku ks. Henryk TOMKE. Podczas trzydniowych Rekolekcji można było skorzystać ze spowiedzi świętej do której zachęcał ks. Henryk podczas nauk rekolekcyjnych. Dziękujemy ks. Henrykowi za czas wypełniony dobrym słowem prosto serca.

 

RORATY – adwentowa Msza św. ku czci Matki Bożej, która uczy nas  oczekiwania i przyjęcia Jezusa do naszych serc. W poniedziałek i sobotę o godz. 18.00, we wtorek, środę, czwartek i piątek rankiem o godz. 6.50. Rano po roratach ciepły poczęstunek.

W dniu 25.06.2022r w koszalińskim amfiteatrze odbyły się uroczystości jubileuszu 50. rocznicy powstania diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Uczestniczyło w nich ponad 3 tysiące wiernych z różnych miejscowości. Mszy św. w amfiteatrze przewodniczył przedstawiciel Watykanu w Polsce - nuncjusz apostolski abp Salvatore Pennacchio.

Razem z nuncjuszem apostolskim Mszę św. w koszalińskim amfiteatrze koncelebrowało ośmiu biskupów, hierarchów z archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej oraz pochodzący z nadmorskiej diecezji bp Krzysztof Włodarczyk, od niedawna biskup bydgoski, a także ponad setka prezbiterów z diecezji.

Podczas uroczystości przy ołtarzu obecne były relikwie patronów diecezji - św. Wojciecha, św. Maksymiliana Kolbego oraz oryginalna Pieta Skrzatuska. Konferencję dla wiernych zgromadzonych w amfiteatrze wygłosił znany biblista i kaznodzieja ks. prof. Wojciech Węgrzyniak.

 

 

 

W dniu 16.06.2022r ulicami naszego miasta Złocieniec odbyła się tradycyjna Procesja Bożego Ciała.

Uroczystość Najświętszego Ciałą i Krwi Pana Jezusa rozpoczęła się mszą świętą o godz 9.00 w naszym kościele.

Po Mszy św. Uformowała się procesja, która przy rozważaniach przy czterech Ołtarzach.

Uroczystość zakończyliśmy mszą świętą w kościele NMP..

Jeszcze raz serdecznie wszystkim zaangażowanym w budowę ołtarzy, kwiaty, niesienie nagłośnienia, chorągwi oraz dzieciom sypiącym kwiaty wraz z opiekunami.

Serdeczne BÓG ZAPŁAĆ.

 

 

10.06.2022r zakończenie Białego Tygodnia

W środę 08 czerwca 2022r, Złocieniecka młodzież przystąpiła do Sakramentu Bierzmowania. Msza rozpoczęła się o godzinie 18:00, a poprowadził ją gość szczególny parafii Św. Jadwigi Królowej w Złocieńcu, ksiądz Biskup Krzysztof Zadarko. Poza Proboszczem i wikarym parafii, w ten wyjątkowy dzień pojawili się również pozostali księża proboszczowie Dekanatu Drawska Pomorskiego.

Biskup Krzysztof Zadarko wygłosił homilię skierowaną do młodzieży, po czym udzielił Sakramentu Bierzmowania. Tradycyjnie, wszyscy bierzmowani przyjęli Komunię Świętą i zostało im nadane nowe imię. Każdemu z nich towarzyszył wybrany przez niego świadek Bierzmowania.

 

W dniu 09.06.2022r wyruszyła pielgrzymka autokarowa z dziecimi I-szo Komunijnymi wraz z rodzicami do Sanktuarium Matki Bożej w Skrzatuszu. Na zakończenie odbyła się msza w intencji synodu oraz odbyło się spotkanie grupy synodalnej.

 

 

W dniu 29.05.2022r 

W uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego przeżywaliśmy rocznicę I Komunii Świętej. Odżyły radosne wspomnienia, które towarzyszyły nam przed rokiem.  Dzieci wraz  rodzicami usłyszało o ważnej roli błogosławieństwa w życiu człowieka wierzącego.

Ważne w naszym życiu wydarzenia, zwykliśmy upamiętniać poprzez obchodzenie ich rocznic. W kształtowaniu dojrzałej wiary takim istotnym wydarzeniem jest I Komunia święta.

Odżyły radosne wspomnienia, które towarzyszyły nam przed rokiem. Pierwszy sakrament pokuty i pierwsze przyjęcie Komunii świętej. Wielki entuzjazm i przeżycia towarzyszące tym chwilom. Stojąc jeszcze raz wspólnie w bliskości ołtarza, ubrani w komunijne stroje, idący w uroczystej procesji po Najświętszy Sakrament. Kolejne radosne przeżycie i przypomnienie, że Jezus żyje i jest obecny w Eucharystii.

13.05.2022r PROCESJA ULICAMI ZŁOCIEŃCA

W dniu 13.05.2022r w  rocznica  Objawień Fatimskich, po wieczornej mszy św.  z naszego Kościoła pw. św. Jadwigi Królowej w Złocieńcu wyruszył orszak z figurką Matki Boskiej Fatimskiej do Kościoła NMP ulicami naszego Złocieńca.

Wierni  odmawiając części różańca św. przeszli ulicami miasta rozważając w sercu tajemnice bolesne.

Dzień Ministranta w Skrzatuszu

Niedziela 24 kwietnia to Niedziela Miłosierdzia - patronalne święto Caritas w całej Polsce.

Caritas Parafii Św. Jadwigi w Złocieńcu zorganizował „FESTYN U JADZI” na placu przed kościołem Św. Jadwigi.

W ten słoneczny dzień w znakomitej oprawie muzycznej odbyły się animacje dla najmłodszych, konkursy, gry i zabawy.

Dużym zainteresowaniem cieszył się kiermasz fantastycznych ciast, stoisko z dziczyzną oraz degustacja potraw Polskich i Ukraińskich.

Festyn uświetnił pokaz sprzętu OSP Złocieniec i Siemczyno oraz podnośnik strażacki. 

Dochód ze sprzedaży został przeznaczony na potrzeby Rodzin z Ukrainy, które mieszkają na terenie naszej Gminy.

Pokazaliśmy, jak wiele dobra dzieje się wokół nas dzięki zaangażowaniu ludzi dobrej woli.
Wszystkim za organizację oraz udział serdeczne Bóg Zapłać.

Partnerami byli:  

- Koło gospodyń Wiejskich w Cieszynie;
- OSP Siemczyno, Złocieniec;
- Wolontariusze Złocienieckiego Sztabu WOŚP;
- Myśliwi;
- oraz mieszkańcy zaangażowani w pieczenie ciast.

 

 

 

 

10.04.2022r  Niedziela Palmowa

Według obrzędów katolickich w Niedzielę Palmową wierni przynoszą do kościoła palmy będące symbolem odradzającego się życia. Święci się je na każdym nabożeństwie, a potem przynosi do domów. W wielu regionach wierzy się, że poświęcone gałązki przyniosą domownikom zdrowie i dobrobyt. Szczególnie starsi wciąż wkładają palmy za święty obraz lub umieszczają nad drzwiami wejściowymi jako ochronę przed pożarem i wszelkim złem. Na południu Polski cząstki palmy lub zrobione z niej krzyżyki wbija się w polu i ogrodzie, by błogosławiły zasiewom, broniły je od suszy, gradu i szkodników....więcej

 

DROGA KRZYŻOWA ULICAMI OSIEDLA CZAPLINECKIEGO W ZŁOCIEŃCU

W dniu 08.04.2022r ulicami osiedla Czaplineckiego w Złocieńcu odbyła się Droga Krzyżowa. Jej uczestnicy wyruszyli z kościoła pw. Św. Jadwigi Królowej  po mszy św. o godz 18.30.  Wierni wraz z krzyżem przebyli między blokami  osiedla rozważając poszczególne stacje Drogi Krzyżowej naszego Pana Jezusa Chrystusa. Podczas tegorocznej Drogi Krzyżowej modliliśmy się ,moby ten znak krzyża świętego jednoczył nas w jedną rodzinę idąca za szczególnym znakiem jakim jest właśnie krzyż. W szczególny sposób modliliśmy się w intencji pokoju na Ukrainie oraz ludzi, którzy uciekając przed dramatem wojny znaleźli schronienie w naszym regionie.

 

 

 

REKOLEKCJE 2022r

Za nami nasze rekolekcje parafialne i szkolne. które odbyły się w dniach 03 - 06.04.2022r - poniedziałek, wtorek i środę Msze św z nauką o godz. 9.00 i 18.00. Przed każdą Mszą św okazja do skorzystania z sakramentu pojednania. Rekolekcje prowadził ks. Marcin Novitzky, kapelan wojskowy z USA, ktróremu z całego serca Bóg Zapłać.

6 stycznia Kościół obchodzi Uroczystość Objawienia Pańskiego.

Jest to, obok Wielkanocy, najstarsze święto chrześcijańskie. W II w. w ten dzień wspominano Chrzest Pański, w IV w. w Tracji i Egipcie świętowano Epifanię, czyli wydarzenia z życia Jezusa, takie jak narodzenie, chrzest w Jordanie, pokłon Mędrców, cud w Kanie. W V w. Objawienie Pańskie stało się świętem ogólnokościelnym.
W Polsce 6 stycznia zwany jest świętem Trzech Króli. Ewangelia nie nazywa jednak przybyłych ze Wschodu wędrowców królami, lecz Mędrcami, oraz nie podaje ich liczby. Można się tylko domyślać, że było ich trzech, skoro przynieśli trzy dary. Królami mogła nazwać ich tradycja pod wpływem Psalmu 72, który znajduje się w tekstach liturgicznych tej uroczystości: „Królowie Tarszisz i wysp przyniosą dary, królowie Szeby i Saby złożą daninę”. Imiona Kacper, Melchior i Baltazar nadano Mędrcom dopiero w IX w. Legenda głosi, że po powrocie do swoich krajów królowie zrzekli się tronów, aby głosić wiarę w Chrystusa, a dożywszy sędziwego wieku, doczekali chwili, kiedy po Wniebowstąpieniu Pańskim Tomasz Apostoł udzielił im sakramentów, a nawet sakry biskupiej.
Dary, jakie przynieśli Mędrcy małemu Jezusowi, mają swoje znaczenie. Złoto oznacza, że Jezus Chrystus jest Królem całego świata, kadzidło mówi o Chrystusie Kapłanie, zaś mirra, balsam, którym namaszczano zmarłych, wskazuje na ludzką naturę Jezusa i w konsekwencji zapowiada Jego śmierć.

Od końca średniowiecza na pamiątkę tych darów święcono pierścionki jako złoto, żywicę jako kadzidło oraz ziarnka jałowca jako mirrę, a także dodatkowo wodę na pamiątkę chrztu Jezusa oraz kredę. Dziś święcimy kadzidło i kredę. Po powrocie z kościoła święconą kredą piszemy inicjały imion trzech królów, oddzielając je krzyżykami (K+M+B) wraz z cyframi bieżącego roku. Można także napisać C+M+B (Christus Mansoni Benedicat), co oznacza „Niech Chrystus błogosławi temu domowi”. Litery na drzwiach świadczą o tym, że w domu mieszka chrześcijańska rodzina....więcej

 

 

Boże Narodzenie 2021r

 

 

Roraty 2021r

Betlejemskie Światło Pokoju 2021r

w naszym Kościele

08.06.2020r  Wspomnienie obowiązkowe św. Jadwigi, królowej

W dniu 08.06.2020r odbył się odpust parafialny ku czci Św. Jadwigi Królowej Patronki naszej parafii.

Mszę odpustową uświetnił udział księży z pobliskich parafii. Na zakończenie uformowano barwną procesję, którą wierni wraz z kapłanami ze śpiewem na ustach i radością w sercu alejkami przey kościele oddała hołd Patronce naszej parafii.

 

W dniu 03.06.2021r ulicami naszego miasta Złocieniec odbyła się tradycyjna Procesja Bożego Ciała.

Uroczystość Najświętszego Ciałą i Krwi Pana Jezusa rozpoczęła się mszą świętą o godz 9.30 w kościele NMP.

Po Mszy św. Uformowała się procesja, która przy rozważaniach przy czterech Ołtarzach dotarła do naszego kościoła.

Uroczystość zakończyliśmy mszą świętą w naszym kosciele.

Jeszcze raz serdecznie wszystkim zaangażowanym w budowę ołtarzy, kwiaty, niesienie nagłośnienia, chorągwi oraz dzieciom sypiącym kwiaty wraz z opiekunami.

Serdeczne BÓG ZAPŁAĆ.

Przed nami szczególny czas – Świąt Wielkanocnych.

Po raz kolejny w cieniu pandemii COVID-19.

 

 

Uroczystość Objawienia Pańskiego

To jedno z najstarszych świąt, ale związana z nim jest młoda tradycja, czyli Orszaków Trzech Króli. W poprzednich latach barwne korowody wiernych przechodziły ulicami miast i miasteczek. Obecnie ze względu na bezpieczeństwo - odbywały się w symbolicznej formie. W naszym kościele zostały poświęcone: kreda, mirra i kadzidło, które parafianie mogli zabrać do domu aby oznaczyć drzwi.

Zamiast kolędy organizowane były Msze święte dla mieszkańców poszczególnych ulic.Ważne, by brak kolędy nie oznaczał braku kontaktu z Kościołem.

20.12.2020r Światło służby

Przynosimy Betlejemskie Światło Pokoju, które w tym roku dotarło do Polski już trzydziesty raz za pośrednictwem członków Związku Harcerstwa Polskiego. Jesteśmy wdzięczni tym, którzy przed nami zaangażowali się w sztafetę Światła, bo dzięki ich działaniom, pomimo tegorocznych trudności, możemy cieszyć się jego blaskiem i przekazywać ten wyjątkowy płomień wszystkim, którzy go zapragną.

 Historia tej niezwykłej akcji sięga 1986 roku, kiedy to została zorganizowana      po raz pierwszy przez austriackie miasteczko Linz jako część charytatywnych działań bożonarodzeniowych. Od tego czasu, co roku jedna dziewczynka lub chłopiec z Austrii przybywali do Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem, aby tam rozpocząć sztafetę światła, które przekazywane kolejnym skautom, nieprzerwanie od trzydziestu czterech lat na krótko przed Świętami Bożego Narodzenia przemierza wsie, miasta, kraje, kontynenty i dociera do najdalszych zakątków świata, do ludzi otwartych na jego ideę. 

 Betlejemskie Światło Pokoju symbolizuje braterstwo, nadzieję, pokój, nowonarodzonego Chrystusa i właśnie takie przesłanie zanoszą harcerze do wszystkich miejsc, w których dzielą się Światłem. 

Tegoroczne wyjątkowe okoliczności wpłynęły na Sztafetę Światła. Rozpoczęła ją nie mieszkanka Austrii, a Betlejem – Wiktoria. Betlejemski Zlot dla harcerek i harcerzy odbył się w przestrzeni wirtualnej, a momenty przekazywania BŚP innym są bardziej kameralne, niż w ubiegłych latach. 

 Mamy wielką nadzieję, że dotrze do wszystkich, którzy zechcą je przyjąć. 

 W tym roku w Polsce hasło przewodnie akcji brzmi ,,Światło służby” ,aby podkreślić, jak duże znaczenie w harcerskim życiu ma pomoc bliźnim, służba.

 Cieszymy się, że możemy być częścią

Sztafety Betlejemskiego Światła Pokoju

i podzielić się nim z WAMI.

Życzymy, aby zbliżające się Boże Narodzenie było czasem,

w którym nasze serca na nowo napełnią się

pokojem, radością, wiarą i nadzieją.

harcerki i harcerze drużyn
AZYMUT i PESTKI 

 

 

 

W tym roku Bierzmowanie w naszym kościele odbyło się w sposób szczególny.

Po uzyskaniu zgody od Biskupa Djecezji Koszalińsko Kołobrzeskiej  zosatała udzielopny sakrament Bierzmowania przez Proboszcza Parafii pw. Świętej Jadwigi Królowej w Złocieńcu.

Udzielony sakrament odbył się w dwuch etapach ( 05.12.202r oraz 12.12.2020r), z zachowaniem reżimu sanitarnego z uwagi na COVID-19.

 

Roraty w czasie "PANDEMI"

W dniu 21.08.2020r podczas uroczystej Mszy Świętej pożegnaliśmy ks. Sławka Wikarego naszej parafii, który został przeniesiony do parafii Miłosierdzia Bożego w Kołobrzegu. Był z nami przez 6 lat zaskarbiając sobie w tym czasie  sympatię parafian.Ksiądz Sławek wygłosił swoje ostatnie kazanie, a po nim zwrócił się do mieszkańców dziękując za czas posługi duszpasterskiej w naszej parafii i prosząc o pamięć oraz modlitwę w Jego intencji. Ksiądz Proboszcz jak również przedstawiciele mieszkańców parafii w ciepłych słowach pożegnali księdza Sławka dziękując za czas posługi i  wyrażając nadzieję, że będzie On częstym gościem w naszej parafii. Były kwiaty, tort i łzy wzruszenia.

 

 

W dniu 12.06.2020r w Naszej Parafii odbyło się spotkanie Księży z roku ks. Sławka.

Zgodnie z tradycją co roku spotykają się u innego księdza. Odwiedzają się wzajemnie by odprawić uroczystą Mszę. Nasz Ks. Wikary tego roku obchodzi 10 rocznicę święceń Kapłańskich więc uroczystość podwójna. Msza zakończona procesją oraz wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

BOŻE CIAŁO 2020r  

PROCESJA ULICAMI NASZEGO MIASTA

11 czerwca 2020r o godz. 10.00 z kościoła pw Św. Jadwigi Królowej ulicami naszego miasta przeszła uroczysta Procesja Bożego Ciała. Podczas procesji obowiązywała taka sama zasada jak w innych miejscach publicznych, czyli albo maseczka, albo 2 metry dystansu. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało, to wspomnienie Ostatniej Wieczerzy oraz przeistoczenia chleba i wina w Ciało i Krew Chrystusa. Przy czterech ołtarzach księrza naszych parafii wspólnie błogosławi na cztery strony świata. Przy akompaniamencie orkiestry liczne rzesze parafian zamanifestowało swoją jedność z Jezusem Chrystusem. Wielkie podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w realizację ołtarzy i procesji.  Dziękuję wiernym, którzy tak licznie przybyli dając świadectwo jedności z Jezusem Chrystusem.


Wielkanoc w czasie "PANDEMI"


 

08.06.2020r  Wspomnienie obowiązkowe św. Jadwigi, królowej

W dniu 08.06.2020r odbył się odpust parafialny ku czci Św. Jadwigi Królowej Patronki naszej parafii.

Msza odpustowa z poświęceniem świec i książeczek  pierwszej grupy dzieci przystępujących do  I-szej Komunii Świętej. Obchody uświetnił udział księży z pobliskich parafii. Na zakończenie uformowano barwną procesję, którą wierni wraz z kapłanami ze śpiewem na ustach i radością w sercu alekami przey kościele oddała hołd Patronce naszej parafii.

 

W dniu 01.03.2020r w naszym kościele zostały poświęcone kręgi Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej (5 kręgów).

Matka Boża Trzykroć Przedziwna zdobywa serca naszych parafian. Coraz więcej ludzi otwiera przed Nią swój dom i chce przyjmować Ją w gościnę. Pielgrzymowanie Maryi zatacza coraz szersze kręgi.

Za poświęcenie i oddanie w służbie Matki Bożej z całego serca Bóg zapłać.

 

Tytuł Matka Trzykroć Przedziwna wskazuje na wyjątkowe działanie Boga w Trójcy Świętej Jedynego w osobie Maryi jako:

· wybranej córce Boga Ojca,

· Matce Syna Bożego,

· Oblubienicy Ducha Świętego.

Z peregrynacją obrazu Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej łączą się łaski związane z Szensztackim sanktuarium:

· łaska zadomowienia pomaga czuć się przez Boga przyjętym i kochanym.

· łaska wewnętrznej przemiany mobilizuje do nieustannej pracy nad sobą i do kształtowania siebie według wzoru Jezusa.

· łaska gorliwości apostolskiej pobudza do stawania się świadkiem Chrystusa oraz do głoszenia z zaangażowaniem Ewangelii we współczesnym świecie.

„Weźcie obraz Matki Bożej i dajcie jej honorowe miejsce w waszym domu. To miejsce stanie się miniaturą sanktuarium, gdzie ten łaskami słynący obraz dowiedzie mocy swojego działania poprzez stworzenie świętej rodziny i formowanie świętych członków jej rodziny”.
(o. Kentenich, Założycielem MIĘDZYNARODOWEGO RUCHU SZENSZTACKIEGO; List z Santa Maria, 15 kwietnia 1948).


W niedzielę 12 stycznia 2020 r. w naszej parafii odbył się

III Konkurs Kolęd i Pastorałek „Śpiewajmy Małemu”.

 

  Znaleźli się chętni, którzy poświęcili swój czas, aby wspólnie z solistami śpiewać Małemu, nowonarodzonemu Jezusowi. Bo okres Bożego Narodzenia, to wyjątkowy czas, który jednoczy wszystkich ludzi. Oby trwał jak najdłużej… aż do przyszłego Bożego Narodzenia. Do rywalizacji w konkursie przystąpiło 10 osób i 2 zespoły podzielone na 5 kategorii.

A oto lista uczestników i tytuły kolęd jakie wykonywali:

 

I Kategoria: przedszkole i szkoła podstaw. kl. I – III

4. Lenka Mączka - „Dzisiaj w Betlejem”
5. Zuzia Czerwińska – „Mędrcy świata”

W tej kategorii nagrodę za wyróżnienie otrzymały:
Lenka Mączka
Zuzia Czerwińska

 

II Kategoria: szkoła podst. kl. IV-VII

1. Maja Werner – „Lulajże Jezuniu”
3. Julia Pieprzak – „Gdy śliczna Panna”

W tej kategorii nagrodę za wyróżnienie otrzymała Maja Werner

 

III. Kategoria: szkoła średnia

1. Małgosia Kwiatecka - „Mizerna cicha”
2. Hania Dominowska – „Pasterze mili”
3. Anna Mazur – „Mizerna cicha”

W tej kategorii nagrodę za wyróżnienie otrzymała Hania Dominowska

 

IV. Kategoria: dorośli

1.Tomasz Lorek – „Lulajże Jezuniu”
2. Barbara Kuprowska – „Mizerna cicha”
2. Jan Radzimski – „ Mizerna  cicha”

W tej kategorii nagrodę za wyróżnienie otrzymał Jan Radzimski

 

V. Kategoria – zespół

1. Zespół Dorośli - „Cicha noc” (w składzie: Anna Szydłowska, Stanisława Jóźwiak, Renata Cichońska, Irena Baran i Wioletta Krzemińska);


2. Zespół Chochliki  - „Tryumfy Króla Niebieskiego” ( w składzie: Emilka Dąbrowska, Michał Krzemiński, Aleksandra Stasieluk i Małgorzata Poręba).

W tej kategorii nagrodę za wyróżnienie otrzymał Zespół  Chochliki

 

Każdy uczestnik Konkursu otrzymał upominek i Dyplom za udział w III Konkursie Kolęd i Pastorałek „Śpiewajmy Małemu”.

 

Szczególne wyróżnienie i nagrodę Grad Prix -  KORONĘ  otrzymała Maja Werner.

 

Raz jeszcze serdecznie gratulujemy.

W śpiewanie kolęd zaangażowali się również obserwatorzy Konkursu, a niektórzy  uczestniczyli w odgadywaniu zagadek religijnych. Za każdą dobrą odpowiedź nasz Aniołek wręczał słodką nagrodę. Były więc zagadki dla dzieci i dla dorosłych.

 

 Jako gość specjalny wystąpiła Matylda Kowalik z Drawska Pomorskiego, która po raz pierwszy wystąpiła publicznie i zagrała na saksofonie.

 

Na zakończenie organizatorzy złożyli podziękowania tym wszystkim, którzy dopomogli w przygotowaniu przeprowadzeniu dzisiejszego Konkursu.  Tu należy wymienić:  sponsora nagród Caritas naszej parafii i p. prezes – Barbarę Braniecką,

 

Jury w osobach: ks. Sławomir Kmiecik, p. Józef Braniecki , p. Stanisław Mączka, panią  Czesławę Skupień, operatora dźwięku  p. Grzegorza Mączkę, oraz osoby, które pozostają anonimowe.

 

Nie mogło zabraknąć osoby    ks. Proboszcza – głównego sponsora nagród  i patrona uroczystości. Dziękujemy wszystkim wykonawcom, rodzicom, opiekunom i wszystkim przybyłym gościom. Na zakończenie organizatorzy złożyli wszystkim życzenia: „Wszystkim znajomym, przyjaciołom i tym, którzy zaszczycili nas swoją dzisiejszą obecnością  życzymy, by ta maleńka Miłość co się w Betlejem zrodziła spokojem i radością niebo i świat wypełniła. By dłoń człowieka była tak wielka jak wszechświat cały, aby mógł się  w niej schować bezpiecznie Jezus mały. Aby pokój nam dany w ten świąteczny czas, pozostał już na zawsze w sercu każdego z nas, a ten rok, który idzie był lepszy od zeszłego, przyniósł spełnienie życzeń i wszystkiego dobrego. Życzymy Wam, aby ta świąteczna atmosfera opromieniała Wasze dni aż do następnych świąt Bożego Narodzenia.”

 

Na zakończenie ks. Proboszcz udzielił wszystkim błogosławieństwa, a zebrani pożegnali Maleńką Dziecinę  kolędą „Bóg się rodzi”.

 

 

06.01.2020r

ORSZAK TRZECH KRÓLI ULICAMI ZŁOCIEŃCA

 

Orszak Trzech Króli”, po raz kolejny wyruszył z naszego kościoła Św. Jadwigi Królowej i przeszedł ulicami miasta do kościoła WNMP w Złocieńcu. Do podążającego za mędrcami rozśpiewanego orszaku dołączyła św. Jadwiga, patronka naszej parafii oraz opiekujący się miastem św. Andrzej Bobola.

Czwarty raz do świątecznego korowodu opasującego Polskę dołączyli mieszkańcy Złocieńca. Przemierzali miasto trasą łączącą obie złocienieckie parafie. Ich celem był żłóbek ustawiony w kościele pw. Wniebowzięcia NMP.

Tym razem z królami pokłonili się nowo narodzonemu i pośpiewali. Swoją wersję historii narodzin Dzieciątka opowiedzieli też kolędnicy, oryginalni, bo nie najmłodsi, ale najstarsi.

Jasełka przygotowali członkowie Związku Emerytów i Rencistów, a śpiew animowali studenci Uniwersytetu III wieku i zespół Cantabo .

Bardzo serdecznie dziękuję licznie przybyłym Parafianom. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, dzięki którym to piękne wydarzenie mogło się odbyć.

 

 

W dniu 10.11.2019r  w kościele p.w. Świętej Jadwigi Królowej w Złocieńcu, odbył się piękny koncert patriotyczny " Piękna nasza Polska cała" w wykonaniu chóru nauczycielskiego"Profvoices", w ramach obchodów 101 lecia odzyskania niepodległości. Koncert zainaugurował 15 lecie istnienia chóru.

Caritas parafii sprzedaje stroiki na wszystkich świętych w cenach:

- małe po 15 zł;

- większe po 25;

- największe po 35.

Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczonych na pomoc dla potrzebujących z naszej parafii.


 

14 września Kościół obchodzi święto Podwyższenia Krzyża.

Wiąże się ono z odnalezieniem drzewa krzyża, na którym umarł Jezus Chrystus, a także wyraża głęboki sens krzyża w życiu chrześcijanina. Istotą święta jest ukazanie tajemnicy Krzyża jako ceny zbawienia człowieka.

16.05.2019r Uroczystości ogłoszenia św. Andrzeja Boboli patronem miasta Złocieniec.

Złocieniec od czwartku 16.05.2019r  ma swojego patrona, to święty Andrzej Bobola. Stolica Apostolska wyraziła na to zgodę przychylając się do prośby mieszkańców i kapłanów miasta oraz biskupa diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej - Edwarda Dajczaka. Podczas uroczystości mieszkańcy i kapłani zawierzyli miasto swojemu patronowi licząc, że opieką obejmie wierzących i niewierzących, że połączy mieszkańców różnych poglądów.

Złocienieckie uroczystości rozpoczęły się modlitwą za ojczyznę, bo święty Andrzej Bobola patron Polski od dziś jest także opiekunem Złocieńca i jego mieszkańców.

Z kościoła św. Jadwigi do parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny wierni przeszli w procesji. Nieśli figurę i relikwie patrona. Podczas Mszy Świętej kapłan pokazał wiernym i odczytał dekret Kongregacji Kultu Wiary i Dyscypliny Sakramentów ogłaszający, że Stolica Apostolska ustanowiła świętego Andrzeja Bobolę patronem Złocieńca.

Biskup Edward Dajczak w swojej homilii podkreślał, że Andrzej Bobola to święty na trudne czasy i prosił mieszkańców Złocieńca, aby stał się dla nich wzorem.

- Ten święty tu jest po to, by dodawał Wam odwagi, ale ten święty jest po to byście przekraczali granice, które do tej pory wydawały się Wam zbyt trudne – mówił biskup koszalińsko-kołobrzeski, Edward Dajczak.

Biskup Edward Dajczak, burmistrz Złocieńca i kapłani złocienieckich parafii, zawierzyli świętemu Boboli miasto i mieszkańców, ich troski i nadzieje. - Uchroń dzieci i młodzież od zalewu zła i grzechu, i daj im czyste pragnienie służenia Bogu i ojczyźnie naszej. Wyjednaj starszym zdrowie i pokój serca – mówił burmistrz Złocieńca, Krzysztof Zacharzewski. Po Mszy świętej poświęcono pomnik patrona miasta, a obecny na uroczystości Joachim Brudziński - minister spraw wewnętrznych i administracji przyznał, że święty może stać się wzorem dla młodego pokolenia, dla całego Pomorza Zachodniego, bo wskazywał jaką wagę mają wiara i wierność.

Z inicjatywą, aby święty Andrzej Bobola został patronem Złocieńca wyszły trzy złocienieckie parafie, które w imieniu mieszkańców wystąpiły o zgodę do rady miasta. Odwołano się do powojennej historii Złocieńca, kiedy to pierwsze 120 rodzin przybyłych z Polesia i Wileńszczyzny, czciło właśnie tego świętego. Dlatego pierwszy proboszcz parafii nadał kościołowi tytuł Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Andrzeja Boboli. Radni Złocieńca jednogłośnie przyjęli specjalną uchwałę. Uroczystość zakończyła salwa z armaty z XVIII wieku.

Źródło:

TVP3 Szczecin

https://szczecin.tvp.pl/42658692/uroczystosci-w-zlociencu-swiety-andrzej-bobola-patronem-miasta

W dniu 01.04.2019r harcerze z przyszłej Drużyny Nieprzetartego Szlaku wzięli udział w akcji Caritas "Tak pomagam". Zadaniem naszym było zaniesienie paczek z żywnością do osób najbardziej potrzebujących na terenie parafii PW Św. Jadwigi w Złocieńcu. Zmęczeni (bo paczki były ciężkie) ale szczęśliwi, że mogliśmy pomóc wróciliśmy do internatu. Czuwaj.

29-30.03.2019r zbiórka żywności  ramach akcji "Tak pomagam"

Dwa bardzo pracowite dni zbiórki żywności za nami. W ramach akcji "Tak pomagam" , dzięki kochanym darczyńcom udało nam się zrobić 40 paczek dla potrzebujących. Bardzo serdeczne podziękowania należą się naszym wolontariuszom, którzy dzielenie brali udział bezpośrednio przy zbiórce żywności w sklepach Biedronka i Lewiatan. Wielopoziomowa drużyna harcerska"Pestki" i Szkolne Koło Caritas z ZPET w Bobrowie - wykonaliście Super robotę. Bóg zapłać.

 

12.04.2019r po wieczornej mszy świętej odbyła się Droga Krzyżowa ulicami naszego osiedla. Jak co roku wierni naszej parafii krocząc z krzyżem nad głowami ze śpiewem manifestowali swoją wiarę w zbawczą Mękę Zbawiciela.  Tradycją w naszej parafii stało się organizowanie nabożeństw Drogi Krzyżowej ulicami naszego osiedla.

Droga Krzyżowa jest nabożeństwem upamiętniającym przejście Jezusa Chrystusa z krzyżem ulicami Jerozolimy z pretorium Piłata na Golgotę. Polega ono na rozważaniu męki Chrystusa w połączeniu z przejściem symbolicznej drogi wytyczonej 14 stacjami.

Wszystkim wiernym za udział  oraz przygotowanie naszej Drogi Krzyżowej  z całego serca dziękuje

Serdeczne Bóg Zapłać.

 

W dniach 31.03 - 03.04.2019r w naszej parafi odbyły się Rekolecje Wielkopostne, które poprowadził ks. Józej Niźnik proboszcz parafi w Strachocinie. Rekolekcje dla szkoły podstawowej nr1 w Złocieńcu ks. Rekolekcjonista prowadził przez 2 dni w poniedziałek i wtorek. Dzieci i młodzierz zostali podzieleni na dwie grupy:

- na godz. 10.30 klasy 2-5,

- na godz 12.00 klasy od 6 do gimnazjum.

 

 

 

Pola Nadziei to coroczna ogólnopolska kampania, której celem jest pozyskanie funduszy na rzecz opieki hospitacyjnej i paliatywnej osób ciężko chorych i ich rodzin, szerzenie idei hospicyjnej oraz uwrażliwienie dzieci, młodzieży i dorosłych na potrzeby osób cierpiących.

Przygotowanie do kampanii rozpoczyna się już wczesną jesienią, kiedy wolontariusze sadzą cebulki żonkili i tworzą z nich tzw. „pola nadziei”.

Żonkile to kwiaty, które są symbolem nadziei - przypominają o ludziach cierpiących, nieuleczalnie chorych, którzy potrzebują naszej pomocy i opieki w ostatnim, trudnym dla nich okresie życia. Poprzez swą łagodność i delikatność uświadamiają wyższe cele istnienia, oznaczając kruchość ludzkiej egzystencji.

Wiosną, w okresie Wielkanocnym, kiedy żonkile zaczynają rozkwitać, w parafiach Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej wolontariusze Caritas wychodzą na ulice i rozdają te piękne kwiaty, kwestując na rzecz nieuleczalnie chorych przebywających w hospicjum im. Bpa Czesława Domina w Darłowie.

07.04.2019r przed naszą świątynią Caritas Parafii zbierał na rzecz hospicjium  im. Bpa Czesława Domina w Darłowie. 

 

W dniu 22.03.2019r. o godz 17.00 Uczniowie, Nauczyciele Zespołu Placówek Edukacyjno - Terapeutycznych w Bobrowie zaprezentowali  Drogę Krzyżową. Dzięki ich wykonaniu wspólne przeżywanie Misterium Męki Paśkiej mogło nabrać większego, głębszego znaczenia. Parafianie razem z odczuciami płynacymi z przekazu słowno muzycznego mogli doświadczyć wewnętrznych Rekolekcji Wielkopostnych. Serdecznie dziękuję w imieniu Całej Parafi za wspaniałą prezentacje Drogi Krzyżowej:

Uczniom

Nauczycielom

oraz

Dyrektor Zespołu Placówek Edukacyjno - Terapeutycznych w Bobrowie

sedeczne BÓG ZAPŁAĆ.

 

W sobotę 5 stycznia 2019 r. w naszej parafii odbył się

II Konkurs Kolęd i Pastorałek „Śpiewajmy Małemu”.

 

To miło, że znaleźli się chętni, którzy poświęcili swój czas, aby wspólnie z solistami śpiewać Małemu, nowonarodzonemu Jezusowi. Bo okres Bożego Narodzenia, to wyjątkowy czas, który jednoczy wszystkich ludzi. Oby trwał jak najdłużej… aż do przyszłego Bożego Narodzenia. Do rywalizacji w konkursie przystąpiło 15 osób i 2 zespoły podzielone na 5 kategorii wiekowych.

A oto lista uczestników i tytuły kolęd jakie wykonywali:

Kategoria: przedszkole i szkoła podstaw. kl. I – III

1.Hanna Matuszewska – „Gdy się Chrystus rodzi
2. Aleksandra Dawszewska – „Świeć gwiazdeczko”
3. Maja Werner – „Gdy śliczna Panna”
4. Lenka Mączka - „Dzisiaj w Betlejem”
5. Zuzia Czerwińska – „A wczora  z wieczora”
6. Mateusz Kicka – „Gdy się Chrystus rodzi”
7. Lenka Soroko  - „Pasterze mili” 

W tej kategorii nagrodę za wyróżnienie otrzymała Lenka Soroko

Kategoria: szkoła podst. I szkoła średnia

1.Jagoda Springer – „Gdy śliczna Panna”
2. Hania Dominowska – „Zaśnij Dziecino”
3. Julia Pieprzak – „Gdy śliczna Panna”

W tej kategorii nagrodę za wyróżnienie otrzymała Julia Pieprza

III. Kategoria: gimnazjum i szkoła średnia

1. Gosia Kwiatecka - „Lulajże Jezuniu”
2. Martyna Bartkus – „Mizerna cicha”
3. Anna Mazur – „Mario, czy już wiesz?”

W tej kategorii nagrodę za wyróżnienie otrzymała Ania Mazur

IV. Kategoria: dorośli

1.Tomasz Lorek – „Lulajże Jezuniu”
2. Jan Radzimski – „ Mizerna  cicha”

W tej kategorii nagrodę za wyróżnienie otrzymał Tomasz Lorek

V. Kategoria – zespół

1. Zespół kameralny - „O gwiazdo betlejemska” (w składzie: Anna Szydłowska, Stanisława Jóźwiak, Renata Cichońska, Irena Baran i Wioletta Krzemińska – dyrygent zespołu);
2. +
Schola „De Canto” - „Anioł pasterzom mówił” ( w składzie: Marta Skrzypek, Weronika Włodarek, Martyna Mączka, Julia Rogowska, Julia Pieprzak, Jagoda Springer i Natalia Świstun prowadząca zespół).

W tej kategorii nagrodę za wyróżnienie otrzymał Zespół  Kameralny

Każdy uczestnik Konkursu otrzymał upominek i Dyplom za udział w II Konkursie Kolęd i Pastorałek „Śpiewajmy Małemu”.

Szczególne wyróżnienie i nagrodę Grad Prix -  KORONĘ  otrzymała ubiegłoroczna laureatka, również dzisiaj bezkonkurencyjna  Ania Mazur.

Raz jeszcze serdecznie gratulujemy.

 W tym roku przyznana została jeszcze jedna korona – to korona dla najmłodszej wykonawczyni kolędy „Dzisiaj w Betlejem” – dla pięcioletniej  Lenki Mączki.

W śpiewanie kolęd zaangażowali się również obserwatorzy Konkursu, a niektórzy  uczestniczyli w odgadywaniu zagadek religijnych. Za każdą dobrą odpowiedź nasz Aniołek wręczał słodką nagrodę. Były więc zagadki dla dzieci i dla dorosłych.

Aniołki: Weronika i Martynka „obsługiwały” publiczność częstując słodkimi wypiekami, a bardziej zmarznięci mogli rozgrzać się gorącą herbatą lub kawą.

Weronika Włodarek, Magda Miłaszewicz i Martynka Mączka w przerwach recytowały wiersze o tematyce Bożego Narodzenia.

Na zakończenie organizatorzy złożyli podziękowania tym wszystkim, którzy dopomogli w przygotowaniu przeprowadzeniu dzisiejszego Konkursu.  Tu należy wymienić:  sponsora nagród Caritas naszej parafii i p. prezes – Barbarę Braniecką,

Jury w osobach: p. Józef Braniecki  i p. Stanisław Mączka, panią  Czesławę Skupień, operatora dźwięku  p. Grzegorza Mączkę, oraz osoby, które pozostają anonimowe.

Nie może zabraknąć osoby    ks. Proboszcza – głównego sponsora nagród  i patrona dzisiejszej uroczystości. Dziękujemy wszystkim wykonawcom, rodzicom, opiekunom i wszystkim przybyłym gościom. Na zakończenie organizatorzy złożyli wszystkim życzenia: „Wszystkim znajomym, przyjaciołom i tym, którzy zaszczycili nas swoją dzisiejszą obecnością  życzymy, by ta maleńka Miłość co się w Betlejem zrodziła spokojem i radością niebo i świat wypełniła. By dłoń człowieka była tak wielka jak wszechświat cały, aby mógł się  w niej schować bezpiecznie Jezus mały. Aby pokój nam dany w ten świąteczny czas, pozostał już na zawsze w sercu każdego z nas, a ten rok, który idzie był lepszy od zeszłego, przyniósł spełnienie życzeń i wszystkiego dobrego. Życzymy Wam, aby ta świąteczna atmosfera opromieniała Wasze dni aż do następnych świąt Bożego Narodzenia.”

Na zakończenie ks. Proboszcz udzielił wszystkim błogosławieństwa, a zebrani pożegnali Maleńką Dziecinę  kolędą „Bóg się rodzi”.

ZOBACZ VIDEO

 

REKOLEKCJE ADWENTOWE

20-22.12.2018r

W dniach 20-22.12.2018r odbyły się w naszej Parafii Rekolekcje Adwentowe, które poprowadził ks. kapelan

Caritas parafialna od 14 października sprzedaje stroiki na groby. Celem jest zdobycie środków na pomoc w remoncie łazienki dla rodziny z dwójką niepełnosprawnych osób. Dziękujemy

Cena jednego stroika 25zł do nabycia w zachrystii po mszy św.

 

 

WIELKANOC 2018r

 

W dniu 23.03.2018r odbyłą się procecja ulicami osiedla Czaplineckiego. W czasie tego nabożeństwa wierni uczuciowo przeszli tą samą drogą, którą Jezus przebył w czasie ostatnich dni swego ziemskiego życia”. Droga Krzyżowa to nie tylko wspólne niesienie krzyża. To przede wszystkim świadectwo wiary. Serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom oraz ludziom, którzy pomogli w organizacji procesji.

W dniach 11-14.03.2018r odbyły się w naszej parafii "REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE".

 

 

      W niedzielę 28 stycznia w naszej parafii po raz pierwszy odbył się Konkurs Kolęd i Pastorałek „Śpiewajmy Małemu”.
Na zaproszenie do śpiewania zgłosiły się do nas 24 osoby. Wysłuchaliśmy 14 kolęd.
Jury w składzie: Anna Świstun, Józef Braniecki  i ks. Sławomir Kmiecik ogłosili następujący werdykt:
- w kat. przedszkole i szkoła podst. kl. I – III   – Piotr Adamczyk 
- w kat. szkoła podst. Kl. IV – VII    - Julia Pieprzak
- w kat. gimnazjum i szkoła średnia   Natalia Świstun
- w kat. dorośli  -   Tomasz Lorek 
- w kat. zespoły, chóry  - Zespół Kameralny – „Dorośli” w składzie: Wioletta Krzemińska, Anna Szydłowska, Stanisława Jóźwiak, Irena baran, Renata Cichońska

Nagrodę Grand Prix i złotą koronę wyśpiewała kolędą „Nie było miejsca”  - Anna Mazur.

Pan Jan Radzimski  z Cieszyna  zaśpiewał  kolędę „A wczoraj z wieczora”  akompaniując sobie na organkach. Gościliśmy też jeden zespół rodzinny państwa Springer, którzy wykonali  „Oj, maluśki „,   a  przygrywała na klawiszach córka Jagoda.

 Dwa aniołki:  Martynka Mączka  i Weronika Włodarek deklamowały wiersze wprowadzające nas w atmosferę świąt Bożego Narodzenia oraz  dzielnie asystowały w prowadzeniu konkursu.

    Każdy z uczestników otrzymał dyplom za udział w Konkursie i upominek. Przed rozpoczęciem  wszyscy otrzymali  logo naszej  parafii.

    Zamiarem organizatorów było nie tylko umożliwienie  rywalizacji w zdobyciu nagrody, ale przede wszystkim wspólnie „Śpiewanie Małemu”, jak to było ujęte w plakacie ogłoszeniowym.

Podczas trwania przesłuchania  wykonawców również i publiczność została zaangażowana  w śpiew.  Pod dyrekcją p. Józefa Branieckiego  zaśpiewali na głosy kolędę „Dzisiaj w Betlejem”. Publiczność miała również okazję walczyć o słodką nagrodę podczas konkursu „Jaka to kolęda”. Poczęstunek dla widowni w postaci piernikowych serc zasponsorowali członkowie Wspólnoty Odnowa w Duchu Świętym. Natomiast nagrody ufundował ks. Proboszcz i Caritas naszej parafii.

     Są już pierwsze recenzje: wykonawcy – wszyscy, nie tylko ci wyróżnieni śpiewali na najwyższym poziomie. Ania Mazur była bezkonkurencyjna. Będzie zasłużenie nosić do przyszłego roku koronę królowej. Serdecznie  jej gratulujemy.

 Pierwszy  Konkurs Kolęd i Pastorałek zakończył się wspólnym odśpiewaniem  jedynej kolędy napisanej w rytmie poloneza -  „Bóg się rodzi”.  

Serdecznie dziękujemy wszystkim wykonawcom  oraz publiczności. 

Zapraszamy za rok.

Zobacz fotki różne

W dniu 15.06.2017r ulicami naszego miasta Złocieniec odbyła się tradycyjna Procesja Bożego Ciała.

Uroczystość Najświętszego Ciałą i Krwi Pana Jezusa rozpoczęła się o godzinie 9.30 w kościele NMP.

Po Mszy św. Uformowała się procesja, która przy rozważaniach przy czterech Ołtarzach dotarła do naszego kościoła.

Na zakończenie również odbyła się Msza Św.

Jeszcze raz serdecznie wszystkim zaangażowanym w budowę ołtarzy, kwiaty, niesienie nagłośnienia, chorągwi oraz dzieciom sypiącym kwiaty wraz z opiekunami.

Serdeczne BÓG ZAPŁAĆ.

08.06.2017r Odpust parafialny.

Imieniny Patronki Św. Jadwigi Królowej.

 

Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył i wygłosił kazanie Ks. Marek CIEŚLIK oraz celebransi:

Ks. Piotr JESIONOWSKI, Ks. Sławomir KMIECIK.

Uroczystość przypadła w Białym Tygodniu I Komunii Świętej.

Po mszy świętej dzieci otrzymały pamiątki komunijne.

 

W dniu 01.05.2017r odbył się wyjazd do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu z ministrantami z naszej Parafii na "Diecezjalny Dzień Ministranta".

 

 

W dniach 02 - 05.04.2017r odbyły się REKOLEKCJE WIELKOPSTNE. Rekolekcje w naszej parafii poprowadził O. Ryszard Bazylak  CR Kapelan więzienia w Wierzchowie. Dziękuję wszystkim za udział. O. Ryszardowi serdeecznie dziękujemy za kilka cennych nauk życząc zdrowia szczęścia oraz Błogosławieństwa na każdy dzień posługi.

 

 

W dniu 07.04.2017r o godz. 18.30 po Mszy Św. odbyła się droga krzyżowa ulicami naszego osiedla. Parafianie ze śpiewem oraz krzyżem upamiętnili czas Wielkiego Postu. Manifestując swoją przynależność do Jezusa mogliśmy w pokorzę oddać Mu cześć.
Z Maryją na ustach i w sercach, dziękując za dar Matki, która przy Synu trwała do końca, przebyliśmy drogę Męki Pańskiej.
Choć aura nie sprzyjała mieszkańców przybyło wiele. Wszystkim za pomoc w zorganizowaniu, zabezpieczeniu oraz udział w uroczystości serdeczne Bóg Zapłać.  


 

W dniu 06.01.2017r o godzinie 15.00 pierwszy raz w naszym mieście wyruszył Orszak Trzech Króli z naszego kościoła ulicami Złocieńca do Kościoła Wniebowzięcia NMP. Mieszkańcy Złocieńca biorący udział w orszaku wraz z flagami i Trzema Królami na koniach przemierzając ulice naszego miasta wyśpiewywali kolędy. Poprzebierane dzieci urozmaicały przemarsz a wszystkiego dopilnowała i zabezpieczała Starż Miejska. Orszak choć spontanicznie zorganizowany dopisał frekwencją a zakończył się wspólnym kolędowaniem w kościele Wniebowzięcia NMP. Śpiew animowali: Uniwersytet III wieku, zespół Cantabo i schola Gaudete oraz ks. Proboszcz WIESŁAW HNATEJKO.

W dniu 14.11.2016r ruszyły prace nad wykończeniem podsufitki naszego kościoła.

 

DARZ BÓR

W dniu 03.11.2016r w m. Cieszyno odbyło się święto Myśliwych Heburtus. Organizatorami święta byli:

  • Prezes Koła Łowieckiego Żbik pan płk rezerwy Wiesław Fabisiński;
  • Proboszcz Parafii Rzymsko-Katolickiej pw. Św. Jadwigi Królowej w Złocieńcu ks. Krzysztof Mazur;
  • Myśliwi  Koła Żbik Budowo wraz z rodzinami;
  • Myśliwi Koła Jeleń ze Złocieńca ;
  • Leśnicy

Uroczystą mszę w zabytkowym kościele w m. Cieszyno celebrował Proboszcz Parafii Rzymsko – Katolickiej pw. Św. Augustyna w Budowie ks. kapelan Przemysław TUR.

Sołtys Cieszyna  pani Agata KSIĄŻEK  wraz z lokalną społecznością zaprosiła wszystkich na świetlicę na poczęstunek myśliwski.

Za uczestnictwo i okazję wspólnego spotkania serdeczne BÓG ZAPŁAĆ.

W dniu 10.04.2015r odprawiona została Msza w intencji V rocznicy "TRAGEDII SMOLEŃSKIEJ".

W dniu 27.03.2015r odbyła się "DROGA KRZYŻOWA" osiedlem czaplinecki.

 

W dniach 23-26.03.2015r odbyły się ,,Rekolekcje Wielkopostne - Szkolne" w naszym kościele oraz w kościele pw. Św. Augustyna w Budowie, które prowadził ks. kapelan mjr Tomasz PAROŃ.

 

Nocne czuwanie Drawsko Pomorskie 20.03.2015r