GŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

DWUDZIESTA NIEDZIELA ZWYKŁA 18.08.2019r

1. W wakacje w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 17.00. Msza św. o charakterze niedzielnym w sobotę o godz. 19.00. W wakacje Msza św. w Bobrowie o godz. 13.00.

2. Caritas naszej parafii organizuje wycieczkę do Poznania 24.08. Koszt 35zł. Zbiórka koło naszego kościoła o 05.40 rano. Dzisiaj także po każdej Mszy zbiórka do puszek na Caritas.

3. W następną niedzielę 25 sierpnia z okazji uroczystości NMP Częstochowskiej zapraszamy na Mszę św. Odpustową do Cieszyna na godz. 10.15.

4. W środę o 17.45 nabożeństwo do Matki Bożej NP. Po Mszy św. spotkanie modlitewno formacyjne Wspólnoty OwDŚ otwarte dla wszystkich chętnych.

5. W czwartek adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godziny 17.00. O godz. 17.45 nabożeństwo do św. Jadwigi Królowej naszej patronki.

6. Polecamy „ Gościa Niedzielnego”.

 Na nowy tydzień  życzymy wielu radości i błogosławieństwa Bożej Dzieciny. Serdeczne Bóg zapłać za wszelką życzliwość i składane ofiary na elewację kościoła.

     Duszpasterze


 

Zapraszamy na dekanalną pielgrzymkę rowerową do Sanktuarium Bożego

Miłosierdzia w Myśliborzu w dniach 24-25 sierpnia. Wyjazd w sobotę 24

sierpnia o godz. 8.30 z ulicy Kościelnej 2 w Złocieńcu. Spotkanie

organizacyjne w środę 21 sierpnia o godz. 19.00 w Parafii Wniebowzięcia

NMP w Złocieńcu. Koszt wraz z powrotem i transportem rowerów 70 zł.


Zapraszamy Panie na weekend tylko dla Kobiet

Miejsce: Dom Pielgrzyma w Skrzatusz

Temat: Jak być piękną i kochaną, czyli  Miriam z Nazaretu

Kiedy: 06-07 września

Prowadzący: Justyna  Arsoba

Jest psychologiem od 1999 roku. Ukończyła psychologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ścieżki specjalizacyjne, którymi przebiegała Jej edukacja to psychologia kliniczna człowieka dorosłego oraz psychologia zdrowia.
Na co dzień zajmuję się interwencją i poradnictwem psychologicznym, psychoterapią i profilaktyką zaburzeń psychicznych, psychoedukacją, promocją zdrowia psychicznego. Prowadzi również pracę dydaktyczną w szkolnictwie wyższym. Posiada jedenastoletnie doświadczenie w pracy z człowiekiem dorosłym. Pracowała również z młodzieżą szkół średnich. Ogromna część Jej pracy polega na pomaganiu ludziom w trudnych sytuacjach kryzysowych - traumatycznych.

Ks. Paweł Wojtalewicz

Dyrektor Centrum Edukacyjno-Formacyjnego Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej w Koszalinie, teolog i prawnik, obrońca węzła małżeńskiego w Sądzie Biskupim, koordynator diecezjalny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, moderator diecezjalny i członek zarządu krajowego Stowarzyszenia „Żywy Różaniec”.

Siostry Uczennice Krzyża

Zapisy i inf: s. Wiktoria 505296552  mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 

 

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! 


Wielebne Siostry, Czcigodni Księża, Szanowni Państwo! 

Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin na Górę Chełmską odbędzie się w dniu 15 sierpnia br. (czwartek). Msza Święta rozpocznie się o godz. 12:00, a czuwanie modlitewne rozpoczną rodziny o godz. 10:00. Tradycyjny festyn rodzinny, z wieloma atrakcjami dla dzieci i rodzin, rozpocznie się po Eucharystii. Księży dziekanów prosimy o zorganizowanie przynajmniej jednego autokaru z dekanatu, a Księży z Koszalina i okolic prosimy o zorganizowanie pieszych pielgrzymek.

Załączam "KOMUNIKAT BISKUPA DIECEZJALNEGO EDWARDA DAJCZAKA ZAPRASZAJĄCY NA DIECEZJALNĄ PIELGRZYMKĘ RODZIN DO SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ TRZYKROĆ PRZEDZIWNEJ NA GÓRZE CHEŁMSKIEJ W KOSZALINIE", który należy wykorzystać w ogłoszeniach duszpasterskich w niedzielę 4 sierpnia 2019 r. oraz odczytać w ramach ogłoszeń 11 sierpnia 2019 r. we wszystkich kościołach i kaplicach naszej diecezji. 

 <<<KOMUNIKAT>>>

Z poważaniem 
ks. Łukasz Gąsiorowski


Zbliża się 19. Piesza Pielgrzymka Miłosierdzia z Koszalina do Myśliborza. Tegorocznemu pielgrzymowaniu będą towarzyszyły słowa z Ewangelii według św. Jana: "Trwajcie w miłości mojej". Pielgrzymka rozpocznie się Mszą św. w koszalińskiej katedrze 16 sierpnia o godzinie 7. Pielgrzymi dotrą do Myśliborza 24 sierpnia. Tego dnia przeżyją wieczorne czuwanie modlitewne w sanktuarium. Następnego dnia (25.08) będą uczestniczyć we wspólnym świętowaniu urodzin św. Faustyny. Powrót tego dnia w godzinach wieczornych. Wszelkie informacje można uzyskać u koordynatora pielgrzymki ks. Grzegorza Szymanowskiego - tel. 500728813; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

 

ks. Grzegorz Szymanowski

koordynator Pieszej Pielgrzymki Miłosierdzia


Parafia w Polanowie oraz o. o Franciszkanie zapraszają 14 sierpnia na Uroczystość Zaśnięcia N.M.P.

Program:

- 19.00 – Akatyst ku czci Zaśnięcia Przenajświętszej Bogurodzicy ( Święta Góra Polanowska )

- procesja z figurą zaśnięcia N.M.P. ze Świętej Góry do dużego kościoła w Polanowie

-  Msza św.

Uroczystościom będzie przewodniczył ks. Bp Edward Dajczak

 

Z nadzieją na spotkanie

Ks. Jacek Maszkowski

o. Janusz Jędryszek


W związku z zapytaniami o wolne miejsca w Bursie na rok szkolny 2019/2020, informuję, że oficjalna rekrutacja rozpocznie się 27 maja 2019 r. Wolnych miejsc w tym roku jest tylko osiem. Z każdym z wychowanków i rodziców przeprowadzamy rozmowę i rozeznajemy motywację oraz sytuację życiową kandydata, liczy się jednak także kolejność zgłoszeń.

Wstępnego zgłoszenia do Bursy kandydaci dokonują przez formularz elektroniczny, umieszczony na stronie internetowej Bursy www.bursa.szczecinek.caritas.pl &#8211; przycisk FORMULARZ ZGŁOSZENIA.

Po otrzymaniu danych kandydata za pomocą formularza skontaktuję się osobiście z każdym z nich i umówię na rozmowę kwalifikacyjną z kandydatem oraz rodzicami.

Kandydatami do Bursy są wyłącznie chłopcy, którzy podejmują naukę w jednej ze szczecineckich szkół średnich a musieliby dojeżdżać do szkoły.

Bursa oferuje bardzo dobre warunki bytowe, organizację czasu, troskliwą opiekę i całodobowe wyżywienie. Opłata za pobyt z wyżywieniem, to jedynie 150 zł miesięcznie. Dla osób skromniej uposażonych opłata ta może być obniżona.

Pozdrawiam:

Zbigniew Woźniak

dyrektor Bursy im. św. Stanisława Kostki w Szczecinku

tel. 602 808 900|

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


STUDIA TEOLOGICZNE

Dokładniejsze szczegóły dotyczące studiów są do odnalezienia na odpowiednich stronach internetowych. W tym miejscu pozwalamy sobie przedstawić hasłowo dostępne propozycje, zwracając szczególną uwagę na trzecią z nich, będącą nową możliwością, o którą już w latach ubiegłych pytało wielu chętnych:

1) dwuletnie studia podyplomowe (dla kandydatów posiadających ukończone przynajmniej studia I stopnia), umożliwiające zdobycie tytułu licencjata teologii absolwentom studiów teologicznych. Studia nie dają uprawnień zawodowych. Przeznaczone dla wszystkich zainteresowanych aktualnymi zagadnieniami teologicznymi.

2) dwuletnie „studia podyplomowe dla nauczycieli” - a zatem dla osób, które posiadają już tytuł magistra z innej dziedziny oraz uprawnienia pedagogiczne (ew. są gotowe takie uprawnienia zdobyć do końca studiów podyplomowych). Studia te dają uprawnienia do nauczania religii w szkole, zarówno podstawowej jak i ponadpodstawowej, oprócz szkół specjalnych.

3) pięcioletnie studia kończące się uzyskaniem tytułu magistra teologii, zaoczne, uprawniające do uczenia religii w szkole na wszystkich poziomach, oprócz szkół specjalnych. WIĘCEJ >>>


Rozpoczęła się ogólnopolska akcja „Dar na stulecie” dla uczczenia urodzin Karola Wojtyły. Jej celem jest zbudowanie duchowego pomnika z serc i umysłów Polaków poprzez różnorodne inicjatywy modlitewne i charytatywne, artystyczne, edukacyjne i wychowawcze. Gorąco zachęcamy naszych parafian do włączenia się w ten projekt. Szczegółowe informacje na plakacie i stronie  www.darna100.pl


 

14 - 18. 08. 2019 r. - Zapraszamy do Domu Pielgrzyma w Skrzatuszu na wakacyjne spotkanie z Maryją w ciszy... 

Temat: "Z Maryją cicho, boso, w tajemnicy Eucharystii"

 Pragniemy przyjrzeć się osobie Maryi, Jej „obecności” w Tajemnicy Eucharystii i od Niej uczyć się postawy eucharystycznej. W encyklice Jana Pawła II "Ecclesia de Eucharistia" znajdujemy takie słowa: Jeśli chcemy ponownie odkryć ścisłą więź, jaka istnieje między Kościołem i Eucharystią, w całym jej bogactwie, nie możemy zapomnieć o Maryi, Matce i Wzorze Kościoła. Maryja jest «Niewiastą Eucharystii» w całym swoim życiu. Kościół, patrząc na Maryję jako na swój wzór, jest wezwany do Jej naśladowania także w odniesieniu do Najświętszej Tajemnicy. Mysterium fidei! Jeśli Eucharystia jest tajemnicą wiary, która przewyższa nasz intelekt, a przez to zmusza nas do jak najpełniejszej uległości Słowu Bożemu, nikt tak jak Maryja nie może być wsparciem i przewodnikiem w takiej postawie.

Prowadzący: ks. Paweł Haraburda, Siostry Uczennice Krzyża

Zgłoszenia: s. Goretti - tel. 698 446 375 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Rozpoczęcie spotkania w środę o godz. 19.00, zakończenie w niedzielę ok. g. 14.00.


Wraz z Pasterzem naszej Diecezji Bp Edwardem, z wielką troską o młodych całego Koszalina ale i całej naszej diecezji, serdecznie zapraszamy co miesiąc na czuwanie: „Młodzi w Duchu”. Startujemy 16 Października w dzień, w którym 40 lat temu cały świat usłyszał o wyborze Polaka kardynała Karola Wojtyły na Papieża. Chcemy spotykać się w kościele pw. Ducha Świetego w Koszalinie, w którym modlił się i odprawiał Eucharystie Święty Jan Paweł II. Serdecznie zachęcamy i zapraszamy wszystkich młodych na spotkanie i tu nie chodzi o wiek ale przede wszystkim o młodość ducha. Wiec jak się czujesz młody duchem to czekamy na Ciebie!!! Każde spotkanie rozpoczynamy o godz 19:30 a będziemy kończyć Apelem Jasnogórskim o godz 21:00.

Wielkie serdeczne Bóg zapłać za ogłoszenie i zaproszenie i już za obecność!

Ks. Piotr Kozłowski


UWAGA

W naszej diecezji posługuje trzech księży egzorcystów. W Pile w parafii pw. św. Rodziny egzorcystą jest ks. Andrzej Finc (nr telefonu do parafii 673 516 775). W Koszalinie posługują ks. Krzysztof Witwicki i ks. Radosław Siwiński. Można spotkać się z nimi w Domu Miłosierdzia Bożego. Przyjmują w każdy czwartek od godz. 9.00 do godz. 18.00 (nr telefonu do DMB 660 539 514).    

ks. Radosław Siwiński

koordynator dzieła nowej ewangelizacji w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej

Stowarzyszenie Dom Miłosierdzia

http://dommilosierdzia.pl

tel. 664 485 201


Gość Niedzielny


  IMPREZY i PIELGRZYMKI