GŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Druga Niedziela Adwentu

09.12.2018r

1. Czas Adwentu to przygotowanie nas do Bożego Narodzenia. RORATY to wyjątkowy i najlepszy sposób oczekiwania z Matką Bożą na przyjście Bożego Dziecięcia. Zapraszamy w poniedziałek i sobotę o godz. 18.00, pozostałe dni o godz. 6.50 rano. Prosimy o przychodzenie z lampionami.

2. W poniedziałek spotkanie o godz. 16.00 Klubu Seniora.

3. Spotkanie synodalne w czwartek o godz. 18.30, oraz w sobotę od 10.00 w Parafii Wniebowzięcia N.M.P.

4. W czwartek o godz. 18.45 w sali na plebani Parafii Wniebowzięcia NMP spotkanie czwartkowe, temat: „Dyskusja na temat filmu Kler” ks. Sławomir Kmiecik.

5. W piątek 14 grudnia nauka przed udzieleniem sakramentu chrztu św. o godz. 18.30

6. Zapraszamy do udziału w akcji Caritas „pusta choinka”. W tym roku obdarowani zostaną seniorzy i osoby niepełnosprawne. Już teraz wielkie i ciepłe Bóg zapłać.   Podtrzymujemy również tradycję ‘złocienieckiej choinki” gdzie wspólnie zbieramy dary żywnościowe. Finał zbiórki 14 i 15 grudnia. Ponad to zbieramy środki pieniężne na zakup łóżek rehabilitacyjnych dla obłożnie chorych.

7. W niedzielę 16 grudnia o godz. 18.00 w kościele Wniebowzięcia N.M.P. Msza św. o uzdrowienie – prowadzi ks. Radosław Siwiński.

8. Poświęcone opłatki wigilijne będą dostarczone przez przedstawicieli Parafii. Do nabycia również w kancelarii. Ofiary przeznaczone na spłatę elewacji kościoła.

9. Polecamy „ Gościa Niedzielnego” i nasz „ Informator Parafialny”.

10. W minionym tygodniu do wieczności odeszli+ Natalia Hamerska i +Jan Babik - Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …….

 

Na cały tydzień życzymy wielu łask Bożych.
Serdeczne Bóg zapłać za wszelką życzliwość i składane ofiary na elewację kościoła.

     Duszpasterze

 

Zapraszamy mieszkańców gminy Złocieniec do wsparcia akcji społecznej „Złocieniecka Choinka”, która ma na celu pomoc seniorom oraz osobom w trudnej sytuacji życiowej. Akcja polega na zbieraniu darów żywnościowych na terenie miasta Złocieniec: finał akcji 14-15 grudnia 2018 r. Ponadto prowadzona jest zbiórka pieniężna z przeznaczeniem na zakup łóżek rehabilitacyjnych dla obłożnie chorych.

Zapraszamy również do czynnego udziału w spotkaniu świątecznym na deptaku w dniu 21.12.2018 r. o godz. 16.00, które jest skierowane dla wszystkich mieszkańców Złocieńca.

Podczas spotkania planujemy ciepły poczęstunek, dla dzieci spotkanie z mikołajem oraz słodycze, i krótki występ artystyczny z śpiewaniem kolęd.

Bardzo proszę o zachęcenie parafian o włączenie się w akcję Złocieniecka Choinka.

Z poważaniem
Beata Gorkowienko
w imieniu Komitetu Społecznego Złocieniecka Choinka
 

PS. W organizację Złocienieckiej Choinki włączyli się: MGOPS w Złocieńcu, Burmistrz Złocieńca i UM w Złocieńcu, Caritas Parafii PW. Św. Jadwigi Królowej w Złocieńcu, Złocienieckie szkoły i stowarzyszenia, na bieżąco dołączają inne jednostki i ludzie dobrej woli.


Diecezjalny Konkurs Kolęd i Pastorałek

 

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia, a także co raz bardziej zanikająca piękna tradycja wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek, skłoniła nas do zorganizowania Diecezjalnego Konkursu Kolęd i Pastorałek dla uczniów szkół podstawowych oraz szkół średnich.

          Celem tego Konkursu jest propagowanie kultury i tradycji muzycznej, upowszechnienie śpiewu kolęd i pastorałek, kształtowanie umiejętności współzawodnictwa oraz rozwijanie talentów u naszych uczniów.

          Zapraszamy Państwa do zgłaszania solistów oraz zespołów z Waszych Szkół.

WIĘCEJ


 

Zapraszamy do Skrzatusza 11-13 stycznia 2019 na kolejne Młodzieżowe Zatrzymanie nad Słowem. Skupienie poprowadzi Franciszkanin z Krakowa, duszpasterz młodzieży, muzyk, kompozytor o. Łukasz Buksa.

Zapisy i informacje s.Wiktoria 505296552 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czekamy w Skrzatuszu s.Wiktoria.

 

 

 

 


 

 

 


Pragniemy zaprosić na koncert charytatywny na rzecz Domu Samotnej Matki w Koszalinie, który odbędzie się 20 stycznia 2019 r., o godz. 17.00 w koszalińskiej filharmonii, gdzie wystąpi Stanisława Celińska wraz z zespołem Macieja Muraszko. Już dzisiaj można zarezerwować i nabyć bilety/cegiełki na koncert w cenie 100 zł. Zachęcamy do udziału w koncercie poprzez organizowanie grup z poszczególnych miejscowości naszej diecezji. Już niebawem rozpoczną się prace remontowo-budowlane palcówki, aby podnieść standardy świadczonych usług opiekuńczych wobec matek z nowonarodzonymi dziećmi, a przede wszystkim zrealizowanie wytycznych przepisów przeciw pożarowych. Możesz nam pomóc, będąc na koncercie!

Ks. Tomasz Roda, Caritas.

Bilety/cegiełki można nabyć:
Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej
ul. Bpa Domina 8, Koszalin;
tel. 94 342 36 90
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Wraz z Pasterzem naszej Diecezji Bp Edwardem, z wielką troską o młodych całego Koszalina ale i całej naszej diecezji, serdecznie zapraszamy co miesiąc na czuwanie: „Młodzi w Duchu”. Startujemy 16 Października w dzień, w którym 40 lat temu cały świat usłyszał o wyborze Polaka kardynała Karola Wojtyły na Papieża. Chcemy spotykać się w kościele pw. Ducha Świetego w Koszalinie, w którym modlił się i odprawiał Eucharystie Święty Jan Paweł II. Serdecznie zachęcamy i zapraszamy wszystkich młodych na spotkanie i tu nie chodzi o wiek ale przede wszystkim o młodość ducha. Wiec jak się czujesz młody duchem to czekamy na Ciebie!!! Każde spotkanie rozpoczynamy o godz 19:30 a będziemy kończyć Apelem Jasnogórskim o godz 21:00.

Wielkie serdeczne Bóg zapłać za ogłoszenie i zaproszenie i już za obecność!

Ks. Piotr Kozłowski


 Serdecznie zapraszamy na Regionalną Konferencję Szkoleniową

#PoprowadźAlpha w Koszalinie!

Alpha to nowoczesne narzędzie w ewangelizacji używane na całym świecie. W czasie szkolenia będzie można dowiedzieć się, jak prowadzić Alpha w różnych kontekstach: dla dorosłychstudentów czy młodzieży.

Dla tych, którym bliska jest tematyka małżeńska, przewidziana jest oddzielna ścieżka #PoprowadźKursMałżeński, na której uczestnicy będą mogli dowiedzieć się jak poprowadzić kurs oraz wziąć udział w sesji modelowej. Przewidujemy również specjalną sesję na temat nowego kursu dotyczącego wychowania dzieci i prowadzenia Alpha w więzieniu. 

Jeśli jeszcze nie prowadzisz żadnego z naszych kursów, przyjdź, aby poznać te narzędzia i nauczyć się je używać. Jeżeli już prowadzisz któryś kurs - przyjdź, by poznać inne zaangażowane osoby z Twojej okolicy i wymienić się z nimi swoimi doświadczeniami.

Czas: sobota 8 grudnia 2018 r., w godzinach od 9.00 do 17.30

PROGRAM SZKOLENIA

Miejsce: Szkoła Nowej Ewangelizacji (parafia pw. Ducha Św.), ul. ks. St. Staszica 38, Koszalin

Uczestnictwo w szkoleniu wiąże się z opłatą - koszt obejmujący m. in. materiały konferencyjne, posiłki, przerwy kawowe itp. wynosi 35 zł od osoby.

Jeżeli chcesz wziąć udział w szkoleniu, uzupełnij formularz zgłoszeniowy (kliknij w przycisk "Zapisz się" poniżej).

ZAPISZ SIĘ

Dołącz także do wydarzenia na Facebooku:

DOŁĄCZ DO WYDARZENIA

 


UWAGA

W naszej diecezji posługuje trzech księży egzorcystów. W Pile w parafii pw. św. Rodziny egzorcystą jest ks. Andrzej Finc (nr telefonu do parafii 673 516 775). W Koszalinie posługują ks. Krzysztof Witwicki i ks. Radosław Siwiński. Można spotkać się z nimi w Domu Miłosierdzia Bożego. Przyjmują w każdy czwartek od godz. 9.00 do godz. 18.00 (nr telefonu do DMB 660 539 514).    

ks. Radosław Siwiński

koordynator dzieła nowej ewangelizacji w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej

Stowarzyszenie Dom Miłosierdzia

http://dommilosierdzia.pl

tel. 664 485 201


  IMPREZY i PIELGRZYMKI