GŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI Nidziela zwykła

Budowlana

17.02.2019r

1. Jutro w poniedziałek spotkanie Klubu Seniora o godz. 16.00

2. W czwartek od godz. 15.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.

3. Spotkanie czwartkowe w salce parafialnej przy kościele Wniebowzięcia NMP o godz. 18.45. Temat: Posłuszeństwo – prowadzi Ks. Kapelan Grzegorz Lach.

4. W niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie rodziców i młodzieży, która w tym roku przystąpi do sakramentu bierzmowania.

5. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dzieci komunijnych z rodzicami.

6. Polecamy „ Gościa Niedzielnego” i nasz „ Informator Parafialny”.

7. Dzisiaj zbiórka do puszek na Caritas

 

Na nowy tydzień  życzymy wielu radości i błogosławieństwa Bożej Dzieciny. Serdeczne Bóg zapłać za wszelką życzliwość i składane ofiary na elewację kościoła.

     Duszpasterze


 

 SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI ZA ROK 2018


 

  Dnia 13 lutego br. rozpoczyna się przyjmowanie zgłoszeń na rekolekcje dla zespołów synodalnych, które odbędą się 1-3 marca w Skrzatuszu i 8-10 marca w Koszalinie.

Zgłoszenia na rekolekcje dla mężczyzn 22-24 marca w Koszalinie będą przyjmowane od 27 lutego br.

Szczegółowe informacje podane są na stronie www.diecezjakoszalin.pl/rekolekcje-dla-zespolow-synodalnych.

Pozdrawiam serdecznie.

 ks. Tomasz Tomaszewski – sekretarz

II Synodu Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej


 

NOWE WEZWANIE W LITANII LORETAŃSKIEJ
Decyzją biskupa Edwarda Dajczaka, od 2 lutego bieżącego roku, odmawiając publicznie lub prywatnie Litanię Loretańską do Najświętszej Maryi Panny, będziemy zobowiązani dodawać wezwanie PANI SKRZATUSKA.
Wezwanie to należy dodać jako ostatnie, to znaczy bezpośrednio po wezwaniu KRÓLOWO POLSKI (wezwanie KRÓLOWO ŚWIATA nie należy do Litanii zatwierdzonej do publicznego odmawiania przez Stolicę Apostolską).
Nowe wezwanie dodawać należy na terenie naszej diecezji i, w związku z tym, także poza diecezją, gdy Litanię odmawiają koszalińsko-kołobrzescy diecezjanie, czy to publicznie w swojej grupie czy też indywidualnie.
Dekret znajduje się w załączniku. zobacz


 

Mamy ogromną radość zaprosić do udziału w II MISTRZOSTWACH KSIĘŻY I MINISTRANTÓW DIECEZJI KOSZALIŃSKO – KOŁOBRZESKIEJ W KOLARSTWIE SZOSOWYM – SKRZATUSZ 18 V 2019.

Wielką nowością planowanego spotkania w dniu 18 maja 2019 r. będzie fakt jednoczesnego rozegrania V MISTRZOSTW POLSKI W KOLARSTWIE SZOSOWYM DUCHOWIEŃSTWA I MINISTRANTÓW – SKRZATUSZ 18 V 2019. 

Zapraszamy wiec również duchowieństwo i ministrantów z całej Polski!!!

Zawody w formacie ogólnopolskim będą rozegrane łącznie i w oparciu i ten sam regulamin i kategorie wiekowe jak mistrzostwa diecezji. Oczywiście uczestnicy z poza diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej walczą o trofea V MISTRZOSTW POLSKI. Zawodnicy pochodzący z terenu diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej walczą o trofea V MISTRZOSTW POLSKI i  II MISTRZOSTW DIECEZJI.

Zaproszenie kierujemy do wszystkich, którzy oprócz pełnienia służby przy ołtarzu Jezusa Chrystusa, odnajdują radość życia gdy siadają na swoje rowery. Zaproponowane spotkanie i zawody mają pomóc połączyć nasze życie modlitwy i służby z radosnym uprawianiem sportu. 18 maja chcemy pokłonić się Matce Bożej w Skrzatuszu i u Jej stóp rozegrać zawody rowerowe. Poprzez uczestnictwo we Mszy Świętej dziękować Jezusowi za dar powołania do służby przy ołtarzu.

Wyścig kolarski i zawody rowerowe będą niosły z sobą wielkie emocje związane z rywalizacją sportową, ale mają być także dobra okazją do spotkania braci ministranckiej i kapłańskiej. Do udziału w zawodach w dwóch najmłodszych kategoriach zapraszamy także tych, którzy jeszcze nie są ministrantami aby przez wspólnie z nami przeżytą przygodę odnajdywali w sobie powołanie do tej zaszczytnej służby. Całe rodziny zachęcamy do kibicowania i świetnej zabawy!

Organizatorzy: Diecezja Koszalińsko – Kołobrzeska  & Salezjanie Inspektorii Pilskiej

Strona z informacjami: http://kkks.pl/mistrzostwa-diecezji-w-kolarstwie-szosowym/ 


Wraz z Pasterzem naszej Diecezji Bp Edwardem, z wielką troską o młodych całego Koszalina ale i całej naszej diecezji, serdecznie zapraszamy co miesiąc na czuwanie: „Młodzi w Duchu”. Startujemy 16 Października w dzień, w którym 40 lat temu cały świat usłyszał o wyborze Polaka kardynała Karola Wojtyły na Papieża. Chcemy spotykać się w kościele pw. Ducha Świetego w Koszalinie, w którym modlił się i odprawiał Eucharystie Święty Jan Paweł II. Serdecznie zachęcamy i zapraszamy wszystkich młodych na spotkanie i tu nie chodzi o wiek ale przede wszystkim o młodość ducha. Wiec jak się czujesz młody duchem to czekamy na Ciebie!!! Każde spotkanie rozpoczynamy o godz 19:30 a będziemy kończyć Apelem Jasnogórskim o godz 21:00.

Wielkie serdeczne Bóg zapłać za ogłoszenie i zaproszenie i już za obecność!

Ks. Piotr Kozłowski


UWAGA

W naszej diecezji posługuje trzech księży egzorcystów. W Pile w parafii pw. św. Rodziny egzorcystą jest ks. Andrzej Finc (nr telefonu do parafii 673 516 775). W Koszalinie posługują ks. Krzysztof Witwicki i ks. Radosław Siwiński. Można spotkać się z nimi w Domu Miłosierdzia Bożego. Przyjmują w każdy czwartek od godz. 9.00 do godz. 18.00 (nr telefonu do DMB 660 539 514).    

ks. Radosław Siwiński

koordynator dzieła nowej ewangelizacji w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej

Stowarzyszenie Dom Miłosierdzia

http://dommilosierdzia.pl

tel. 664 485 201


  IMPREZY i PIELGRZYMKI