GŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 12.08.2018r

 

1. Ofiary dzisiaj składane na tacę będą przeznaczone na dalsze prace przy naszym kościele.

2. WAKACYJNA ZMIANA GODZIN MSZY ŚW. W sobotę Msza św. o godz. 19.00 o charakterze niedzielnym. W niedzielę nie ma Mszy św. o godz. 17.00. Msza św. w Bobrowie o godz. 13.00.

3. W poniedziałek zapraszamy na Mszę św. i procesję fatimską na godz. 18.00. Procesja wyruszy po Mszy św. z kościoła NMP w Złocieńcu.

4. W środę Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i Rocznica Cudu nad Wisłą.
Msze św. w tym dniu o godz. 9.00 i 11.30. W Cieszynie o godz. 10.15.
W tym dniu po każdej Mszy św. będziemy święcić zioła i kwiaty.

5. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 17.00.

6. Caritas przy naszej parafii organizuje wycieczkę do Górki Klasztornej 25 sierpnia. Koszt wyjazdu dorośli 30 zł, dzieci 20 zł. Zapisy dzisiaj po każdej Mszy św. w przedsionku kościoła.

7. Polecamy „ Gościa Niedzielnego” i nasz „ Informator Parafialny”

Na cały tydzień życzymy wielu łask Bożych. Dzieciom, młodzieży i wszystkim wypoczywającym bezpiecznych i zdrowych wakacji. Serdeczne Bóg zapłać za wszelką życzliwość i składane ofiary.

     Duszpasterze


W wigilię Wniebowzięcia N.M.P. ( 14 sierpnia ) parafia p.w. Podwyższenia Krzyża św. w Polanowie wraz z o. Januszem Jędryszkiem organizuje uroczystości ku czci Matki Bożej.

Porządek :

19.00 – Akatyst ku czci Wniebowzięcia N.M.P. – Święta Góra Polanowska

20.00 – procesja światła do dużego kościoła ( proszę zabrać ze sobą lampiony lub świece) ; w trakcie procesji niesiona będzie figura Matki Bożej zaśniętej, grać będzie orkiestra

21.00 – Msza św. pod przewodnictwem ks. Biskupa Krzysztofa Zadarki

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tych uroczystościach


STUDIA TEOLOGICZNE 

Niebawem rozpocznie się nabór na pierwszy rok studiów z teologii. Podobnie jak w ubiegłym roku, propozycja obejmuje trzy rodzaje studiów, z czego studia magistersie i podyplomowe dla nauczycieli adresowane są do osób noszących się z zamiarem pracy w katechezie, natomiast studia podyplomowe z teologii ogólnej przeznaczone są dla osób zainteresowanych pogłebieniem swojej wiedzy w dziedzinie teologii. 

Nabór na studia rozpocznie się od 11 czerwca b.r. i potrwa do końca sierpnia w przypadku studiów magisterskich, a do 15 września w przypadku studiów podyplomowych. Już teraz natomiast można uzyskać wszelkie informacje pod numerem 943459022 (sekretariat studiów) lub 602514397 (ks. Krzysztof Gorczyński, dyrektor Instytutu Teologicznego).

Z wyrazami szacunku
ks. Janusz Bujak, kierownik studiów podyplomowych
ks. Krzysztof Gorczyński, dyrektor Instytutu Teologicznego

 

 IMPREZY i PIELGRZYMKI