GŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA 20.10.2019r

1. Miesiąc październik to spotkania z Matką Bożą Różańcową. Zapraszamy na różaniec o godz. 17.30. Dla dzieci we wtorek i czwartek o godz. 16.30, podobnie jak w niedzielę.

2. Dzisiaj po każdej Mszy św. liczenie wiernych.  

3. W Dzień Papieski zebraliśmy na Dzieło pomocy młodzieży kwotę 1383.00 zł

4. Dzisiaj zbiórka do puszek na potrzeby Caritas.

5. W poniedziałek  o 16.00 spotkanie Klubu Seniora.

6. SPOTKANIE CZWARTKOWE o godz.18.45 w salce katechetycznej parafii Wniebowzięcia NMP. Temat spotkania”Instrumenty muzyczne w biblii” prowadzi p. Józef Braniecki.

7. Msza św. o uzdrowienie w niedzielę 27X o godz. 18.00 w kościele Wniebowzięcia NMP. Przewodniczy ks. Krzysztof Czerwionka CR.

8. Polecamy „ Gościa Niedzielnego”

9. W tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do Pana: + Tadeusz Stroisz l.66, +Jadwiga Szczepko l.76, + Adam Jeruzal l.78 – wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 Na nowy tydzień  życzymy wielu radości i błogosławieństwa Bożej Dzieciny. Serdeczne Bóg zapłać za wszelką życzliwość i składane ofiary na elewację kościoła.

     Duszpasterze


Zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie w kościele Wniebowzięcia

NMP w Złocieńcu, w niedzielę 27 października 2019 roku o godz. 18.00.

Mszy św. przewodniczyć będzie ks. Krzysztof Czerwionka CR, współtworzący

Komisję ds. Nowej Ewangelizacji przy konferencji Episkopatu Polski.


>>> więcej <<<

 

Diecezjalne Studium Formacyjne dla Świeckich

W roku 2019/2020 odbędzie się kolejna edycja Diecezjalnego Studium Formacyjnego dla Świeckich (DSFŚ), które przygotowuje do pełnienia funkcji lektora, animatora katechezy parafialnej i nadzwyczajnego szafarza Komunii Świętej oraz do posługi akolity.

Kandydaci zobowiązani są do pełnego udziału w trzech spotkaniach, które rozpoczynają się w piątek o godz. 17:30 i kończą w niedzielę o godz. 13:30. Sesje formacyjne odbędą się w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie w następujących terminach:

- 15-17 listopada 2019 roku,

- 6-8 marca 2020 roku,

- 15-17 maja 2020 roku.

Uczestników DSFŚ zgłaszają do 9 listopada 2019 roku wyłącznie księża proboszczowie, zgodnie z podanymi niżej zasadami. Koszty formacji (wraz z noclegami i pełnym wyżywieniem) w wysokości 400 zł ponosi parafia kandydata. Opłata może być wniesiona jednorazowo na pierwszym spotkaniu lub w ratach (140 zł/130 zł/130 zł). Pozostałe koszty zostaną sfinansowane z funduszy diecezjalnych.......więcej


 

Studia teologiczne w Koszalinie - rekrutacja na rok 2019/2020

W Koszalinie można rozpocząć studia podyplomowe z teologii. Termin rekrutacji został przedłużony do 19 października.


title_5d7dc346bbe8417744921111568523078Od października br., w Koszalinie, Miastku i Białogardzie, rozpocznie się cykl spotkań formacyjnych dla Kobiet w ramach projektu Fundacji SMS Z NIEBA i Akademii Rozwoju Talentów. Podczas spotkań Panie będą wspólnie (na podstawie Słowa Bożego), poznawać zamysł Boga względem siebie, odkrywając swoją misję i zadania jako towarzyszki życia dla innych i jako te, które mają nieść życie wszystkim dokoła.

 

 

Więcej informacji i możliwość zapisania przez formularz na stronie:   www.rozwijajtalenty.pl


 


Szczęść Boże

Od 28 grudnia 2019 do 1 stycznia 2020 we Wrocławiu odbędzie się kolejne Europejskie Spotkanie Młodych. To następny etap Pielgrzymki Zaufania organizowanej przez ekumeniczną wspólnotę z Taize.  

Serdecznie zapraszamy księży, siostry zakonne, alumnów, katechetów i młodzież naszej diecezji do udziału w tym wydarzeniu, podczas którego młodzi mogą doświadczyć darów modlitwy (międzynarodowe spotkania w halach) i gościnności (zakwaterowanie u goszczących rodzin).

Zachęcamy do organizowania tzw. Punktów Przygotowań w większych i mniejszych miejscowościach.

Chęć udziału w spotkaniu należy zgłosić do 1 grudnia przez formularz, który znajdziemy TUTAJ

Prosimy również o przesłanie informacji o organizowanych grupach do Referatu Młodzieżowego.

Z wyrazami szacunku: Andrzej Zaniewski, diec. duszpasterz młodzieży


Wraz z Pasterzem naszej Diecezji Bp Edwardem, z wielką troską o młodych całego Koszalina ale i całej naszej diecezji, serdecznie zapraszamy co miesiąc na czuwanie: „Młodzi w Duchu”. Startujemy 16 Października w dzień, w którym 40 lat temu cały świat usłyszał o wyborze Polaka kardynała Karola Wojtyły na Papieża. Chcemy spotykać się w kościele pw. Ducha Świetego w Koszalinie, w którym modlił się i odprawiał Eucharystie Święty Jan Paweł II. Serdecznie zachęcamy i zapraszamy wszystkich młodych na spotkanie i tu nie chodzi o wiek ale przede wszystkim o młodość ducha. Wiec jak się czujesz młody duchem to czekamy na Ciebie!!! Każde spotkanie rozpoczynamy o godz 19:30 a będziemy kończyć Apelem Jasnogórskim o godz 21:00.

Wielkie serdeczne Bóg zapłać za ogłoszenie i zaproszenie i już za obecność!

Ks. Piotr Kozłowski


UWAGA

W naszej diecezji posługuje trzech księży egzorcystów. W Pile w parafii pw. św. Rodziny egzorcystą jest ks. Andrzej Finc (nr telefonu do parafii 673 516 775). W Koszalinie posługują ks. Krzysztof Witwicki i ks. Radosław Siwiński. Można spotkać się z nimi w Domu Miłosierdzia Bożego. Przyjmują w każdy czwartek od godz. 9.00 do godz. 18.00 (nr telefonu do DMB 660 539 514).    

ks. Radosław Siwiński

koordynator dzieła nowej ewangelizacji w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej

Stowarzyszenie Dom Miłosierdzia

http://dommilosierdzia.pl

tel. 664 485 201


Gość Niedzielny


  IMPREZY i PIELGRZYMKI