GŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Nidziela Palmowa

14.04.2019r

1. TRIDUUM PASCHALNE. W Wielki Czwartek, dzień ustanowienia sakramentu eucharystii i kapłaństwa. Msza św. o godz.19.00 i adoracja Pana Jezusa w ciemnicy. Bobrowo i Cieszyno o godz.17.00.

2. W Wielki Piątek pamiątka śmierci Pana Jezusa. O godz.15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia. Liturgia z adoracją krzyża o godz. 19.00 z adoracją Grobu Pańskiego do godz. 23.00. Bobrowo i Cieszyno o godz. 17.00

3. Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę od godz.9.30 do 13.00. W Cieszynie godz. 11.00, Bobrowo – godz.11.30. Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczynamy o godz. 21.00, w Bobrowie o godz. 17.00 i w Cieszynie o godz.22.00 z procesją rezurekcyjną.

4. REZULEKCJA o godz.6.00. Msze św. o godz. 9.00, 11.30, 13.00 i 17.00

5 W środę o 18.30 zapraszamy chętnych do udziału w liturgii Triduum

6. Polecamy „ Gościa Niedzielnego” i nasz „ Informator Parafialny”.

7. Caritas dzisiaj sprzedaje palmy. Dziękujemy za wsparcie.

8. Z naszej wspólnoty do Pana odeszli + Romana Kielniacz l. 80, Piotr Ragiel l.45 i Elżbieta Nowakowska l. 70 – wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Na nowy tydzień  życzymy wielu radości i błogosławieństwa Bożej Dzieciny. Serdeczne Bóg zapłać za wszelką życzliwość i składane ofiary na elewację kościoła.

     Duszpasterze


 

Z kilku miast naszej diecezji 1 maja wyruszy kolejny raz Piesza Pielgrzymka Promienista. Celem jest Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Górze Chełmskiej i uroczysta Msza Święta 3 maja o godz. 14.30.

W tym roku wyruszą grupy z: Barwic, Łubowa, Słupska, Kołobrzegu i Świdwina.

Zapraszamy do wspólnej wędrówki pielgrzymów z całej diecezji, wystarczy 1 maja być w miejscu rozpoczęcia pielgrzymki lub zgłosić się do księdza przewodnika.


01.05.2019r Diecezjalny Dzień Ministrantów w Skrzatuszu

 

Tradycyjnie zapraszamy na Diecezjalny Dzień Ministrantów, który odbędzie się 1 maja 2019 r. w Skrzatuszu. Ma on charakter pielgrzymkowo - formacyjny i jest znakiem jedności braci ministranckiej. Zapraszamy wszystkie wspólnoty ministrantów z diecezji do wspólnego świętowania.

Program:

10.00 - zawiązanie wspólnoty, koncert ewangelizacyjny "MUODE KOTY" ( o zespole: https://www.youtube.com/watch?v=lby-cpT0r1U )

11.15  - uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego Edwarda Dajczaka

12.30 - posiłek

13.15 - piknik ministrancki, konkurs wiedzy liturgicznej, mini-turniej w piłkę nożną (na boisku)

INFORMACJE DODATKOWE:

1. Prosimy o zgłaszanie grup ministranckich, zespołów piłkarskich i opiekunów do 28 kwietnia (via email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

2. Kapłani koncelebrujący proszeni są o zabranie ze sobą alby oraz białej stuły.

3. Prosimy wszystkich ministrantów o zabranie ze sobą stroju liturgicznego (Eucharystia).

4. Ministranci grający w piłkę oraz biorący udział w zajęciach  sportowych  proszeni są o zabranie ze sobą stroju i obuwia sportowego (trawa). Prosimy o zgłoszenie mailowo drużyn do rozgrywek piłkarskich. Dwie kategorie: ministranci młodsi (klasy I-VI) i ministranci starsi (od klasy VII). Drużyny 6+1. 

5. Do konkursu wiedzy liturgicznej zapraszamy 5-osobowe drużyny. Zgłoszenia drużyn prosimy dokonywać mailowo.

 ks. Andrzej Zaniewski, diec. duszpasterz młodzieży


 III Diecezjalny Przeglądz Pieśni Patriotycznej "Pieśń dla mojej Ojczyzny", który odbędzie się 10  maja 2019 r. w Sianowie. 

Przegląd ma na celu kształtowanie postawy miłości do naszej Ojczyzny od najmłodszych lat. Zachęcamy instytucje (parafie, szkoły) do włączenia się w to dzieło. 

Organizatorzy przewidzieli atrakcyjne nagrody za zajęcie I, II i III miejsca w każdej kategorii.

<<< Regulamin konkursu oraz karta zgłoszeniowa >>>


http://dommilosierdzia.pl ,tam gdzie jest wzmianka o adoracji.

ks. Radosław Siwiński
koordynator dzieła nowej ewangelizacji w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej
Stowarzyszenie Dom Miłosierdzia
http://dommilosierdzia.pl

tel. 664 485 201


VII Diecezjalny Dzień Dziecka SKRZATUSZ

25 maja 2019 r. (sobota) zapraszamy do Skrzatusza wszystkie dzieci ze szkół podstawowych diecezji koszalińsko - kołobrzeskiej na VII Diecezjalny Dzień Dziecka. Tegorocznym hasłem pielgrzymki będzie zawołanie: „KRÓLOWA ANIOŁÓW”. Do wspólnego pielgrzymowania zaproszone są również dzieci ze Szkolnych Kół Caritas. Gościem specjalnym naszego spotkania będzie p. Magda Anioł - wokalistka i kompozytorka, autorka wielu znanych piosenek religijnych dla dzieci.

 

W tym roku prosimy dzieci o wykonanie w grupie parafialnej/szkolnej dużego anioła, którego przywiozą do Skrzatusza. Anioły mogą być wykonane z różnego materiału. Ważne jest, by były widoczne w czasie procesji. Anioły będą "wprowadzane" na scenę przez przedstawicieli parafii/szkoły. 

<<< PROGRAM  >>> 


 

 SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI ZA ROK 2018


 KURS CEREMONIRZA PARAFIALNEGO

Duszpasterstwo Młodzieży serdecznie zaprasza ministrantów na drugi turnus kursu ceremoniarza parafialnego, który odbędzie się w Ośrodku Charytatywnym pw. św. Michała Archanioła w Podczelu.  

Kurs ceremoniarza ma na celu przygotowanie ministrantów do następujących zadań:

  • pomoc w kierowaniu asystami liturgicznymi w parafii w czasie Mszy Świętych w niedzielę, podczas uroczystości i innych nabożeństw, pod opieką księdza Opiekuna,
  • pomoc w sprawowaniu opieki nad małymi grupami kandydatów, ministrantów i lektorów,
  • prowadzenie spotkań teoretycznych oraz praktycznych ćwiczeń z liturgii w grupach służby liturgicznej,
  • czuwanie nad przebiegiem służby Bożej w ciągu całego tygodnia,
  • pełnienie posługi ceremoniarza na rekolekcjach wspólnotowych (Ruch Światło- Życie, KSM),
  • pełnienie posługi animatora w czasie rekolekcji ministranckich,
  • pomoc w asystach w czasie uroczystości diecezjalnych.

Do uczestnictwa w kursie zaproszeni są ministranci, którzy ukończyli 14 rok życia. 

III turnus: 10.05. – 12.05.2019 r. (piątek – niedziela) - błogosławieństwo ceremoniarzy
Kurs rozpoczyna się w piątek o godz. 17.00, a kończy obiadem w niedzielę o godz. 12.30.
Cena jednego weekendu to 40 zł (pełne wyżywienie i noclegi). Tak niska cena jest wynikiem dofinansowanie z diecezji, która od lat wspiera młodzież podczas rekolekcji. 
Należy zabrać ze sobą śpiwór.

Więcej informacji:
ks. Andrzej Zaniewski, diecezjalny duszpasterz młodzieży
kom. 501014614, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Rekolekcje dla zespołów synodalnych

W marcu i maju 2019 roku odbędą się rekolekcje dla członków parafialnych zespołów synodalnych.

V TURNUS (tylko dla mężczyzn)

termin: 22-24 marca 2019 roku,

miejsce: Centrum Edukacyjno-Formacyjne w Koszalinie,

prowadzenie: ks. Tomasz Tomaszewski wraz z grupą mężczyzn,

zgłoszenia: 27 lutego - 18 marca 2019 roku.

Na rekolekcje dla mężczyzn mogą przyjechać także ci, którzy nie są w zespole synodalnym. Ojcowie mogą też wziąć ze sobą swoich synów, którzy są w szkole ponadpodstawowej. Zachęcamy do udziału.

 

VI TURNUS

termin: 24 - 26 maja 2019 roku,

miejsce: Centrum Edukacyjno-Formacyjne w Koszalinie,

prowadzenie: ks. Wojciech Wójtowicz,

zgłoszenia: 1 - 20 maja 2019 roku.

Członkowie zespołu synodalnego będą zgłaszali chęć uczestniczenia w rekolekcjach sekretarzowi swojego zespołu, który – we wskazanych wyżej terminach – dokona ich zbiorczego zgłoszenia w Sekretariacie Synodu, pocztą elektroniczną na adres:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.W zgłoszeniu tym należy podać: wybrany termin rekolekcji, parafię, imiona i nazwiska uczestników oraz ich numery telefonów. Wszystkie turnusy rekolekcyjne będą się zaczynały w piątek o godz. 18:00 i kończyły w niedzielę około godz. 13:30. Koszty udziału w nich zostaną w całości sfinansowane z funduszy diecezjalnych.

 

Zgłoszenia przyjmuje sekretarz Parafialnego Zespołu Synodalnego:

Anna Świstun, tel. 504-917-795, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

<<< zobacz PDF >>>


Pielgrzymka do Włoch „Śladami świętych Medyków” w dniach 02.06 – 10.06 br.

Prezydent Światowej Federacji Katolickich Stowarzyszeń Medycznych (FIAMC) prof. dr. Bernard Ars, przekazał ważną i radosną informację. Ojciec święty Franciszek zawierzy katolickich Lekarzy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w czasie niedzielnej Eucharystii 23.06.2019 r. Jest to wielkie wydarzenie dla wszystkich Medyków, którzy z wielkodusznym oddaniem służą chorym. W swojej pracy kierują się nie tylko przysięgą Hipokratesa, ale także etyką katolicką, a co za tym idzie takimi wartościami jak: świętość ludzkiego życia, sumienie, godność dziecka Bożego, obecność Chrystusa w chorym człowieku.

Z tej okazji szczecineckie środowisko medyczne zaprasza wszystkich katolickich lekarzy na wspólną Pielgrzymkę do Włoch „Śladami świętych Medyków” w dniach 02.06 – 10.06 br. Ofertę kierujemy też do pozostałych Pracowników Służby Zdrowia: pielęgniarek, położnych, ratowników medycznych, opiekunów, farmaceutów, diagnostów, kapelanów i pracowników administracji oraz osób zainteresowanych. 

W czasie Pielgrzymki udamy się m.in. do Mediolanu, Asyżu, Rzymu, San Giovanni Rotondo, Padwy. Odwiedzimy ważne miejsca związane ze: św. Łukaszem, św. Joanną Berettą Molla, św. Kosmą i Damianem, św. Kamilem de Lellis, św. Józefem Moscatim. Będzie to czas rekolekcji i modlitwy w intencji lekarzy posługujących w naszych miastach i wioskach: szpitalach, hospicjach, domach pomocy społecznej oraz w przychodniach.

Cena Pielgrzymki to 1200 zł + 260 euro. Program Pielgrzymki zamieszczam w załączniku.
Zgłoszenia do 30 marca.

Zwracam się do wszystkich z prośbą, o przekazanie tej informacji znajomym Medykom i rozpropagowanie wydarzenia w swoich środowiskach. Zapraszam do wspólnego pielgrzymowania.

<<< PLAN WYCIECZKI >>>

Z wyrazami należnego szacunku

Ks. Dawid Andryszczak
kapelan szpitala w Szczecinku

Zgłoszenia oraz informacje szczegółowe:

tel. 534 723 526, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


NOWE WEZWANIE W LITANII LORETAŃSKIEJ
Decyzją biskupa Edwarda Dajczaka, od 2 lutego bieżącego roku, odmawiając publicznie lub prywatnie Litanię Loretańską do Najświętszej Maryi Panny, będziemy zobowiązani dodawać wezwanie PANI SKRZATUSKA.
Wezwanie to należy dodać jako ostatnie, to znaczy bezpośrednio po wezwaniu KRÓLOWO POLSKI (wezwanie KRÓLOWO ŚWIATA nie należy do Litanii zatwierdzonej do publicznego odmawiania przez Stolicę Apostolską).
Nowe wezwanie dodawać należy na terenie naszej diecezji i, w związku z tym, także poza diecezją, gdy Litanię odmawiają koszalińsko-kołobrzescy diecezjanie, czy to publicznie w swojej grupie czy też indywidualnie.
Dekret znajduje się w załączniku.

 

więcej..


 

Mamy ogromną radość zaprosić do udziału w II MISTRZOSTWACH KSIĘŻY I MINISTRANTÓW DIECEZJI KOSZALIŃSKO – KOŁOBRZESKIEJ W KOLARSTWIE SZOSOWYM – SKRZATUSZ 18 V 2019.

Wielką nowością planowanego spotkania w dniu 18 maja 2019 r. będzie fakt jednoczesnego rozegrania V MISTRZOSTW POLSKI W KOLARSTWIE SZOSOWYM DUCHOWIEŃSTWA I MINISTRANTÓW – SKRZATUSZ 18 V 2019. 

Zapraszamy wiec również duchowieństwo i ministrantów z całej Polski!!!

Zawody w formacie ogólnopolskim będą rozegrane łącznie i w oparciu i ten sam regulamin i kategorie wiekowe jak mistrzostwa diecezji. Oczywiście uczestnicy z poza diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej walczą o trofea V MISTRZOSTW POLSKI. Zawodnicy pochodzący z terenu diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej walczą o trofea V MISTRZOSTW POLSKI i  II MISTRZOSTW DIECEZJI.

Zaproszenie kierujemy do wszystkich, którzy oprócz pełnienia służby przy ołtarzu Jezusa Chrystusa, odnajdują radość życia gdy siadają na swoje rowery. Zaproponowane spotkanie i zawody mają pomóc połączyć nasze życie modlitwy i służby z radosnym uprawianiem sportu. 18 maja chcemy pokłonić się Matce Bożej w Skrzatuszu i u Jej stóp rozegrać zawody rowerowe. Poprzez uczestnictwo we Mszy Świętej dziękować Jezusowi za dar powołania do służby przy ołtarzu.

Wyścig kolarski i zawody rowerowe będą niosły z sobą wielkie emocje związane z rywalizacją sportową, ale mają być także dobra okazją do spotkania braci ministranckiej i kapłańskiej. Do udziału w zawodach w dwóch najmłodszych kategoriach zapraszamy także tych, którzy jeszcze nie są ministrantami aby przez wspólnie z nami przeżytą przygodę odnajdywali w sobie powołanie do tej zaszczytnej służby. Całe rodziny zachęcamy do kibicowania i świetnej zabawy!

Organizatorzy: Diecezja Koszalińsko – Kołobrzeska  & Salezjanie Inspektorii Pilskiej

Strona z informacjami: http://kkks.pl/mistrzostwa-diecezji-w-kolarstwie-szosowym/ 


Wraz z Pasterzem naszej Diecezji Bp Edwardem, z wielką troską o młodych całego Koszalina ale i całej naszej diecezji, serdecznie zapraszamy co miesiąc na czuwanie: „Młodzi w Duchu”. Startujemy 16 Października w dzień, w którym 40 lat temu cały świat usłyszał o wyborze Polaka kardynała Karola Wojtyły na Papieża. Chcemy spotykać się w kościele pw. Ducha Świetego w Koszalinie, w którym modlił się i odprawiał Eucharystie Święty Jan Paweł II. Serdecznie zachęcamy i zapraszamy wszystkich młodych na spotkanie i tu nie chodzi o wiek ale przede wszystkim o młodość ducha. Wiec jak się czujesz młody duchem to czekamy na Ciebie!!! Każde spotkanie rozpoczynamy o godz 19:30 a będziemy kończyć Apelem Jasnogórskim o godz 21:00.

Wielkie serdeczne Bóg zapłać za ogłoszenie i zaproszenie i już za obecność!

Ks. Piotr Kozłowski


UWAGA

W naszej diecezji posługuje trzech księży egzorcystów. W Pile w parafii pw. św. Rodziny egzorcystą jest ks. Andrzej Finc (nr telefonu do parafii 673 516 775). W Koszalinie posługują ks. Krzysztof Witwicki i ks. Radosław Siwiński. Można spotkać się z nimi w Domu Miłosierdzia Bożego. Przyjmują w każdy czwartek od godz. 9.00 do godz. 18.00 (nr telefonu do DMB 660 539 514).    

ks. Radosław Siwiński

koordynator dzieła nowej ewangelizacji w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej

Stowarzyszenie Dom Miłosierdzia

http://dommilosierdzia.pl

tel. 664 485 201


  IMPREZY i PIELGRZYMKI