GŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 16.06.2019r

 

1. Zapraszamy na czerwcowe nabożeństwa o godz. 17.40 w tygodniu, w niedzielę o godz. 16.40

2. We wtorek zakończenie ROKU SZKOLNEGO o godz. 18.00. Zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziny. Podziękujmy Bogu za wszelkie łaski i prośmy o błogosławieństwo i bezpieczne wakacje.

3. W UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA procesja z kościoła Wniebowzięcia NMP wychodzi po Mszy św. o godz.9.30 czyli ok. 10.30. Kończymy Mszą św. w naszym kościele ok.12.00. Tradycyjnie prosimy o przyozdobienie okien znakami religijnymi. Proszę o przygotowanie ołtarza przez OSP w Złocieńcu i Odnowę w Duchu Świętym. Msze św. o godz. 7.30, 9.00 i 12.00. W Cieszynie o godz. 7.30.Bobrowo godz. 9.00.

4. Dzisiaj   gościmy Wspólnotę Przymierza Miłości.  Po Mszy św. można udzielić  wsparcia na misje.

5. W imieniu Caritas dziękuję za akcję „Kartka dla mamy”. Na Dom Samotnej Matki  w Koszalinie została przekazana kwota 700.00 zł. Bóg zapłać artystą za te małe dzieła sztuki i serce.

6. W niedzielę, 23 czerwca  Fundacja Magia Serca zaprasza na ciasto i smakołyki.

7. Polecamy „ Gościa Niedzielnego” i nasz „Informator parafialny”

8. Z naszej wspólnoty odeszły + Janina Myszyńska l.59 i + Marianna Krawczyk l. 88
– wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

Na nowy tydzień  życzymy wielu radości i błogosławieństwa Bożej Dzieciny. Serdeczne Bóg zapłać za wszelką życzliwość i składane ofiary na elewację kościoła.

     Duszpasterze


 

Zapraszam Wszystkich do uczestnictwa w 37 Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę.

Terminy spotkań przed pielgrzymkowych grupy 3:

27.06.2019 godz. 18.30 Świdwin, kościół M.B. Nieustającej Pomocy

03.07.2019 godz. 18.30 Drawsko Pomorskie, kościół św. Pawła

04.07.2019 godz. 18.30 Połczyn Zdrój, kościół Niepokalanego Poczęcia NMP

05.07.2019 godz. 18.30 Barwice, kościół św. Stefana

06.07.2019 godz. 18.30 Złocieniec, kościół Wniebowzięcia NMP

Z kapłańskim pozdrowieniem, ks. Wiesław Hnatejko CR


W terminie od 30 czerwca do 7 lipca br. odbędzie się  jubileuszowa 10. Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Zachęcamy do udziału w rekolekcjach w drodze w tak nietypowy sposób, jak pielgrzymka rowerowa. Wszelkie informacje o tym co zabrać i jak się przygotować, znajdują się na stronie internetowej www.rowerowa.info.

Poniżej podajemy informację o wyjeździe pielgrzymki:

- 30.06 - Koszalin, katedra Msza święta o godz. 8.30, a po niej wyjazd; Słupsk, kościół NSPJ Msza święta o godz. 7.30

- 2.07 - Skrzatusz, Msza święta o godz. 9.00

- 3.07 - Lednica, Msza święta pod przewodnictwem księdza Biskupa Edwarda Dajczaka

- 7.07 - zakończenie pielgrzymki, Msza święta w Kaplicy cudownego obrazu o godz. 12.00


W związku z zapytaniami o wolne miejsca w Bursie na rok szkolny 2019/2020, informuję, że oficjalna rekrutacja rozpocznie się 27 maja 2019 r. Wolnych miejsc w tym roku jest tylko osiem. Z każdym z wychowanków i rodziców przeprowadzamy rozmowę i rozeznajemy motywację oraz sytuację życiową kandydata, liczy się jednak także kolejność zgłoszeń.

Jako placówka opiekuńczo wychowawcza pod nadzorem Kuratorium Oświaty, Bursa jest miejscem wychowania i rozwijania umiejętności dla osób, którym zależy na nauce. Służy do tego m. in. innowacyjny, autorski system motywacyjny funkcjonujący w Bursie. Warto proponować to miejsce chłopcom, którym zależy na rozwinięciu skrzydeł. Jest to też dobre miejsce dla dojrzewania w środowisku sprzyjającym wierze, a może nawet dla odkrycia powołania kapłańskiego – zachęcam, by o tym pomyśleć.

Wstępnego zgłoszenia do Bursy kandydaci dokonują przez formularz elektroniczny, umieszczony na stronie internetowej Bursy www.bursa.szczecinek.caritas.pl – przycisk FORMULARZ ZGŁOSZENIA.

Po otrzymaniu danych kandydata za pomocą formularza skontaktuję się osobiście z każdym z nich i umówię na rozmowę kwalifikacyjną z kandydatem oraz rodzicami.

Kandydatami do Bursy są wyłącznie chłopcy, którzy podejmują naukę w jednej ze szczecineckich szkół średnich a musieliby dojeżdżać do szkoły. Wybór szczecineckich szkół i proponowanych przez nie kierunków jest duży. Jest też liceum katolickie.Nasz dom stawia na wartości i wymagania oraz proces grupowy. Bursa ma swój własny program wychowawczy na każdy rok pobytu w Bursie, obejmujący sferę fizyczną (sport: hala, basen, siłownia, turnieje międzyinternackie itp.), intelektualną (nauka, współpraca ze szkołami i poradnią pedagogiczną), społeczną (formacja w grupach, program profilaktyczny) i duchową (praktyki religijne: modlitwa, spowiedź, Eucharystia, konferencje, rekolekcje). W życie codzienne wpisane są też zajęcia uczące samodzielności i samorządności.

Bursa oferuje bardzo dobre warunki bytowe, organizację czasu, troskliwą opiekę i całodobowe wyżywienie. Opłata za pobyt z wyżywieniem, to jedynie 150 zł miesięcznie. Dla osób skromniej uposażonych opłata ta może być obniżona.

Pozdrawiam:

Zbigniew Woźniak

dyrektor Bursy im. św. Stanisława Kostki w Szczecinku

tel. 602 808 900|

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


STUDIA TEOLOGICZNE

Dokładniejsze szczegóły dotyczące studiów są do odnalezienia na odpowiednich stronach internetowych. W tym miejscu pozwalamy sobie przedstawić hasłowo dostępne propozycje, zwracając szczególną uwagę na trzecią z nich, będącą nową możliwością, o którą już w latach ubiegłych pytało wielu chętnych:

1) dwuletnie studia podyplomowe (dla kandydatów posiadających ukończone przynajmniej studia I stopnia), umożliwiające zdobycie tytułu licencjata teologii absolwentom studiów teologicznych. Studia nie dają uprawnień zawodowych. Przeznaczone dla wszystkich zainteresowanych aktualnymi zagadnieniami teologicznymi.

2) dwuletnie „studia podyplomowe dla nauczycieli” - a zatem dla osób, które posiadają już tytuł magistra z innej dziedziny oraz uprawnienia pedagogiczne (ew. są gotowe takie uprawnienia zdobyć do końca studiów podyplomowych). Studia te dają uprawnienia do nauczania religii w szkole, zarówno podstawowej jak i ponadpodstawowej, oprócz szkół specjalnych.

3) pięcioletnie studia kończące się uzyskaniem tytułu magistra teologii, zaoczne, uprawniające do uczenia religii w szkole na wszystkich poziomach, oprócz szkół specjalnych. WIĘCEJ >>>

 Rozpoczęła się ogólnopolska akcja „Dar na stulecie” dla uczczenia urodzin Karola Wojtyły. Jej celem jest zbudowanie duchowego pomnika z serc i umysłów Polaków poprzez różnorodne inicjatywy modlitewne i charytatywne, artystyczne, edukacyjne i wychowawcze. Gorąco zachęcamy naszych parafian do włączenia się w ten projekt. Szczegółowe informacje na plakacie i stronie  www.darna100.pl

 


 

Od niedzieli 12.05.2019r wolontariusze parafialnego zespołu Caritas będą sprzedawali po każdej mszy świętej w niedzielę, cegiełki na remont domu  Samotnej Matki w Koszalinie, w ramach akcji "Kartka dla mamy". Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy. Z góry składamy serdecznie Bóg Zapłać.


   Dom Samotnej Matki "Dar Życia" w Koszalinie.

Podobny obrazJestem s. Barbara, kierownik Domu Samotnej Matki "Dar Życia" w Koszalinie. Proszę o pomoc w wyremontowaniu i zmodernizowaniu całodobowej placówki dla Kobiet w ciąży i Matek, które szukają wsparcia w walce o byt swoich dzieci i zmianę życia.

Dom Samotnej Matki "Dar Życia" Caritas  w Koszalinie to jedyna taka placówka na Pomorzu Środkowym. 

Dom posiada 12 miejsc dla dorosłych i tyle samo dla dzieci. W okresie 28 lat schronienie i pomoc otrzymało tutaj ponad 600 matek i 640 dzieci. 300 dzieci urodziło dzięki pobytowi Matki w naszym Domu......

więcej >>>>


 

14 - 18. 08. 2019 r. - Zapraszamy do Domu Pielgrzyma w Skrzatuszu na wakacyjne spotkanie z Maryją w ciszy... 

Temat: "Z Maryją cicho, boso, w tajemnicy Eucharystii"

 Pragniemy przyjrzeć się osobie Maryi, Jej „obecności” w Tajemnicy Eucharystii i od Niej uczyć się postawy eucharystycznej. W encyklice Jana Pawła II "Ecclesia de Eucharistia" znajdujemy takie słowa: Jeśli chcemy ponownie odkryć ścisłą więź, jaka istnieje między Kościołem i Eucharystią, w całym jej bogactwie, nie możemy zapomnieć o Maryi, Matce i Wzorze Kościoła. Maryja jest «Niewiastą Eucharystii» w całym swoim życiu. Kościół, patrząc na Maryję jako na swój wzór, jest wezwany do Jej naśladowania także w odniesieniu do Najświętszej Tajemnicy. Mysterium fidei! Jeśli Eucharystia jest tajemnicą wiary, która przewyższa nasz intelekt, a przez to zmusza nas do jak najpełniejszej uległości Słowu Bożemu, nikt tak jak Maryja nie może być wsparciem i przewodnikiem w takiej postawie.

Prowadzący: ks. Paweł Haraburda, Siostry Uczennice Krzyża

Zgłoszenia: s. Goretti - tel. 698 446 375 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Rozpoczęcie spotkania w środę o godz. 19.00, zakończenie w niedzielę ok. g. 14.00.


 SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI ZA ROK 2018 


Wraz z Pasterzem naszej Diecezji Bp Edwardem, z wielką troską o młodych całego Koszalina ale i całej naszej diecezji, serdecznie zapraszamy co miesiąc na czuwanie: „Młodzi w Duchu”. Startujemy 16 Października w dzień, w którym 40 lat temu cały świat usłyszał o wyborze Polaka kardynała Karola Wojtyły na Papieża. Chcemy spotykać się w kościele pw. Ducha Świetego w Koszalinie, w którym modlił się i odprawiał Eucharystie Święty Jan Paweł II. Serdecznie zachęcamy i zapraszamy wszystkich młodych na spotkanie i tu nie chodzi o wiek ale przede wszystkim o młodość ducha. Wiec jak się czujesz młody duchem to czekamy na Ciebie!!! Każde spotkanie rozpoczynamy o godz 19:30 a będziemy kończyć Apelem Jasnogórskim o godz 21:00.

Wielkie serdeczne Bóg zapłać za ogłoszenie i zaproszenie i już za obecność!

Ks. Piotr Kozłowski


UWAGA

W naszej diecezji posługuje trzech księży egzorcystów. W Pile w parafii pw. św. Rodziny egzorcystą jest ks. Andrzej Finc (nr telefonu do parafii 673 516 775). W Koszalinie posługują ks. Krzysztof Witwicki i ks. Radosław Siwiński. Można spotkać się z nimi w Domu Miłosierdzia Bożego. Przyjmują w każdy czwartek od godz. 9.00 do godz. 18.00 (nr telefonu do DMB 660 539 514).    

ks. Radosław Siwiński

koordynator dzieła nowej ewangelizacji w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej

Stowarzyszenie Dom Miłosierdzia

http://dommilosierdzia.pl

tel. 664 485 201


Gość Niedzielny


  IMPREZY i PIELGRZYMKI