×

Błąd

[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but 2021/kolorowanki_3_Kroli_2022 is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.

W dniu 25.06.2022r w koszalińskim amfiteatrze odbyły się uroczystości jubileuszu 50. rocznicy powstania diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Uczestniczyło w nich ponad 3 tysiące wiernych z różnych miejscowości. Mszy św. w amfiteatrze przewodniczył przedstawiciel Watykanu w Polsce - nuncjusz apostolski abp Salvatore Pennacchio.

Razem z nuncjuszem apostolskim Mszę św. w koszalińskim amfiteatrze koncelebrowało ośmiu biskupów, hierarchów z archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej oraz pochodzący z nadmorskiej diecezji bp Krzysztof Włodarczyk, od niedawna biskup bydgoski, a także ponad setka prezbiterów z diecezji.

Podczas uroczystości przy ołtarzu obecne były relikwie patronów diecezji - św. Wojciecha, św. Maksymiliana Kolbego oraz oryginalna Pieta Skrzatuska. Konferencję dla wiernych zgromadzonych w amfiteatrze wygłosił znany biblista i kaznodzieja ks. prof. Wojciech Węgrzyniak.

 

 

 

W dniu 16.06.2022r ulicami naszego miasta Złocieniec odbyła się tradycyjna Procesja Bożego Ciała.

Uroczystość Najświętszego Ciałą i Krwi Pana Jezusa rozpoczęła się mszą świętą o godz 9.00 w naszym kościele.

Po Mszy św. Uformowała się procesja, która przy rozważaniach przy czterech Ołtarzach.

Uroczystość zakończyliśmy mszą świętą w kościele NMP..

Jeszcze raz serdecznie wszystkim zaangażowanym w budowę ołtarzy, kwiaty, niesienie nagłośnienia, chorągwi oraz dzieciom sypiącym kwiaty wraz z opiekunami.

Serdeczne BÓG ZAPŁAĆ.

 

 

W środę 08 czerwca 2022r, Złocieniecka młodzież przystąpiła do Sakramentu Bierzmowania. Msza rozpoczęła się o godzinie 18:00, a poprowadził ją gość szczególny parafii Św. Jadwigi Królowej w Złocieńcu, ksiądz Biskup Krzysztof Zadarko. Poza Proboszczem i wikarym parafii, w ten wyjątkowy dzień pojawili się również pozostali księża proboszczowie Dekanatu Drawska Pomorskiego.

Biskup Krzysztof Zadarko wygłosił homilię skierowaną do młodzieży, po czym udzielił Sakramentu Bierzmowania. Tradycyjnie, wszyscy bierzmowani przyjęli Komunię Świętą i zostało im nadane nowe imię. Każdemu z nich towarzyszył wybrany przez niego świadek Bierzmowania.

 

10.06.2022r zakończenie Białego Tygodnia

W dniu 09.06.2022r wyruszyła pielgrzymka autokarowa z dziecimi I-szo Komunijnymi wraz z rodzicami do Sanktuarium Matki Bożej w Skrzatuszu. Na zakończenie odbyła się msza w intencji synodu oraz odbyło się spotkanie grupy synodalnej.