Ruszyła już rekrutacja do Bursy im. św. Stanisława Kostki w Szczecinku na rok szkolny 2022/2023. Po odejściu absolwentów będzie w tym roku 12 wolnych miejsc dla nowych kandydatów. Liczy się kolejność zgłoszeń.


Kandydatami do Bursy są wyłącznie chłopcy, którzy podejmują naukę w jednej ze szczecineckich szkół średnich a musieliby dojeżdżać do szkoły. Wybór szczecineckich szkół i proponowanych przez nie kierunków kształcenia jest dość spory i są to zarówno technika, licea jak i szkoły branżowe – linki do szkół znajdują się na w zakładce http://www.bursa.szczecinek.caritas.pl/szkoly W Szczecinku jest również liceum katolickie z bardzo wysokim poziomem nauczania i zdawalności matur.


Jako placówka opiekuńczo wychowawcza pod nadzorem Kuratorium Oświaty, Bursa jest miejscem wychowania i rozwijania umiejętności dla osób, którym zależy na nauce. Warto proponować to miejsce chłopcom, którym zależy na rozwinięciu skrzydeł. Jest to też dobre miejsce dla dojrzewania w środowisku sprzyjającym wierze, a nawet odkryciu powołania kapłańskiego – z Bursy wyszło już siedmiu księży.


Nasz dom stawia na wartości i wymagania oraz proces grupowy. Bursa ma swój własny program wychowawczy na każdy rok pobytu w Bursie, obejmujący sferę fizyczną (sport: hala, basen, siłownia, turnieje międzyinternackie itp.), intelektualną (nauka, współpraca ze szkołami i poradnią pedagogiczną), społeczną (formacja w grupach, program profilaktyczny) i duchową (praktyki religijne: modlitwa, spowiedź, Eucharystia, konferencje, rekolekcje).

W życie codzienne wpisane są też zajęcia uczące samodzielności i samorządności.


Bursa oferuje bardzo dobre warunki bytowe, organizację czasu, troskliwą opiekę i całodobowe wyżywienie. Opłata za pobyt z pełnym wyżywieniem, to symboliczne 200 zł miesięcznie.


Wstępnego zgłoszenia do Bursy kandydaci dokonują przez formularz elektroniczny, umieszczony na stronie internetowej Bursy www.bursa.szczecinek.caritas.pl  przycisk FORMULARZ ZGŁOSZENIA.

Pozdrawiam

ks. Zbigniew Woźniak
dyrektor Bursy im. św. Stanisława Kostki w Szczecinku

tel. 602 808 900
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.