12.07.2020r

15 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

Poszukiwanie mistrza, ks. Edward Staniek

Tłumy zgromadziły się tak liczne, że Jezus, aby być lepiej słyszanym, postanowił głosić do nich słowo z łodzi. Słuchacze byli głodni słowa Bożego. Wiedzieli, że mają przed sobą Mistrza. Chcieli znać prawdę, aby według niej żyć. To jest błogosławiony głód.

Mądrość polega na szukaniu człowieka, który ją posiada. A gdy się do niego dotrze, mądrość każe zamienić się w słuch i gromadzić w sercu jego słowa, czyniąc je własnym bogactwem. Słowo mądrości to nie encyklopedyczna wiedza. To pokarm decydujący o wzroście serca. Mądrość wybiera jedynie pokarm zdrowy i przyjmuje go w takich dawkach, jakie są potrzebne do rozwoju. W sercu mądrego słowo wzrasta, przemienia go i wydaje owoce. Stopniowo on sam staje się nauczycielem mądrości.

Często mówimy o miłosierdziu wobec ludzi głodnych chleba, potrzebujących domu, ubrania, opieki. Jest jednak ważniejsze miłosierdzie – to, które karmi innych mądrością. Tak przejawia się ono u Boga. Pisze o tym Izajasz, porównując słowo Boga do życiodajnego deszczu. Bóg karmi nas mądrością i zależy mu na tym, byśmy nią żyli.

Świat podaje wiele pokarmów skażonych, zatrutych, niezdrowych. Służą temu między innymi media. One albo zadeptają słowa mądrości, albo nie dopuszczą, by wzrastały, albo zagłuszą je chwastami głupoty... Sam Bóg troszczy się o to, by ludzie mądrzy byli w zasięgu naszego wzroku. Czy znamy smak mądrości? Czy znamy imiona ludzi, którzy nią żyją? Odpowiedź na te pytania ujawni, w jakim stopniu sami jesteśmy głodni mądrości.

 

Iz 55, 10-11 Skuteczność słowa Bożego

Czytanie z Księgi proroka Izajasza

To mówi Pan:
«Podobnie jak ulewa i śnieg spadają z nieba i tam nie powracają, dopóki nie nawodnią ziemi, nie użyźnią jej i nie zapewnią urodzaju, tak iż wydaje nasienie dla siewcy i chleb dla jedzącego, tak słowo, które wychodzi z ust moich: nie wraca do Mnie bezowocne, zanim wpierw nie dokona tego, co chciałem, i nie spełni pomyślnie swego posłannictwa».Oto Słowo Boże.

POSŁUCHAJ


Rz 8, 18-23 Oczekujemy chwały

Czytanie z Listu świętego Pawła Apostoła do Rzymian

Bracia:
Sądzę, że cierpień teraźniejszych nie można stawiać na równi z chwałą, która ma się w nas objawi. Bo stworzenie z upragnieniem oczekuje objawienia się synów Bożych. Stworzenie bowiem zostało poddane marności nie z własnej chęci, ale ze względu na Tego, który je poddał, w nadziei, że również i ono zostanie wyzwolone z niewoli zepsucia, by uczestniczyć w wolności i chwale dzieci Bożych.
Wiemy przecież, że całe stworzenie aż dotąd jęczy i wzdycha w bólach rodzenia. Lecz nie tylko ono, ale i my sami, którzy już posiadamy pierwsze dary Ducha, i my również całą istotą swoją wzdychamy oczekując przybrania za synów, odkupienia naszego ciała.

POSŁUCHAJ 


Mt 13, 1-23 (krótsza perykopa Mt 13, 1-9) Przypowieść o siewcy

Słowa Ewangelii według świętego Mateusza

Tego dnia Jezus wyszedł z domu i usiadł nad jeziorem. Wnet zebrały się koło Niego tłumy tak wielkie, że wszedł do łodzi i usiadł, a cały lud stał na brzegu. I mówił im wiele w przypowieściach tymi słowami:
«Oto siewca wyszedł siać. A gdy siał, niektóre ziarna padły na drogę, nadleciały ptaki i wydziobały je. Inne padły na miejsca skaliste, gdzie niewiele miały ziemi; i wnet powschodziły, bo gleba nie była głęboka. Lecz gdy słońce wzeszło, przypaliły się i uschły, bo nie miały korzenia. Inne znowu padły między ciernie, a ciernie wybujały i zagłuszyły je. Inne w końcu padły na ziemię żyzną i plon wydały, jedno stokrotny, drugie sześćdziesięciokrotny, a inne trzydziestokrotny.
Kto ma uszy, niechaj słucha»..Oto Słowo Pańskie.

POSŁUCHAJ


12 lipca

Oto siewca wyszedł siać. A gdy siał, niektóre ziarna padły na… Mt 13, 3-4

Przypowieść o siewcy skłania do poszukania odpowiedzi na pytania: Kim dzisiaj jestem? Jakiej jakości jest gleba mojego serca? Aby wydawać plon obfity potrzeba nam permanentnej dyscypliny duchowej przypominającej pracę rolnika. Krzyż jest pługiem, którym oramy, aby gleba nie skamieniała. W sakramencie pokuty wyrywamy chwasty. Eucharystia jest użyźniającym nawozem. A otwartość na Ducha nawadnia glebę naszego serca. Zaimplementowane wszystkie razem składniki pracy na duchowej roli przynoszą stokrotny plon.
Którym rodzajem gleby jest dziś moje serce? Jak wygląda dziś moja dyscyplina duchowa?
ks. Tomasz Ludwicki SChr

POSŁUCHAJ  

   źródło:

http://www.biblijni.pl/

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

14 NIEDZIELA ZWYKŁA

05.07.2020r

1.  Wakacyjna zmiana godzin Mszy św. Msza św. o charakterze niedzielnym w sobotę o godz. 19.00. W niedzielę nie ma Mszy św. o godz. 17.00 . W Cieszynie liturgia o godz. 10.15 w Bobrowie o godz. 13.00.

2. W tygodniu  sprawy kancelaryjne od godz. 17.30.

3. Odwiedziny chorych indywidualnie na zgłoszenie.  

4.  W sobotę próba scholii  dzieci o godz. 12.00

5. Polecam „Gościa Niedzielnego”.

Na nowy tydzień  życzymy nadziei i ufności Bożej Opatrzności oraz wstawiennictwa św. Jadwigi Królowej i św. Andrzeja  Boboli. Szczególne życzenia dla solenizantów i jubilatów. Serdeczne Bóg zapłać za wszelką życzliwość i składane ofiary na prace w kościele.

 

                                                                     Duszpasterze


 Serdecznie zapraszamy młodzież męską szkół średnich i wyższych na wakacyjny weekend powołaniowy, który odbędzie się od 31 lipca do 2 sierpnia w Wyższym Seminarium Duchownym w Koszalinie. Czas ten poświęcony będzie na pogłębienie wiary i relacji z Bogiem oraz refleksję nad swoim powołaniem. Koszt pobytu wynosi 40 zł.

Wszelkie informacje i zapisy: kl. Rafał, nr tel. 724178649

Pozdrawiam serdecznie, ks. Piotr Skiba


Nasze diecezjalne seminarium duchowne zaprasza młodych, którzy myślą o kapłaństwie, do przeżycia tzw. roku propedeutycznego. W Domu św. Jana Pawła II w Szczecinku, przez 9 miesięcy, razem z kapłanami i innymi młodymi ludźmi, można pogłębić swoją wiarę oraz rozeznać lepiej swoje powołanie.

Kandydatów przyjmujemy już od 1 czerwca br. Szczegóły na stronie seminarium duchownego w Koszalinie.

Prosimy też o zwrócenie uwagi na dwa filmiki powołaniowe:

http://www.wsdkoszalin.eu/article-250

http://www.wsdkoszalin.eu/article-246

Ks. Jarosław Kwiecień

Rektor


 

Szczęść Boże,

sytuacja epidemiczna ograniczyła wiele działalności i inicjatyw wakacyjnych, jednak serdecznie prosimy o przekazanie informacji o następujących wydarzeniach:

1. III turnus kursu ceremoniarza parafialnego 

W dniach 7-9 sierpnia 2020r. w Ośrodku Charytatywnym w Kołobrzegu - Podczelu (ul. Ostrobramska 1) odbędzie się trzeci, ostatni turnus kursu ceremoniarza parafialnego (przerwanego przez epidemię). Kurs zakończy się w niedzielę błogosławieństwem ceremoniarzy. Prosimy o przekazanie tej informacji wszystkim kandydatom, którzy rozpoczęli kurs. Koszt: 50 zł. Należy zabrać ze sobą śpiwór. Przyjazd do Podczela planowany jest w piątek (7 sierpnia) na godz. 15.00.    

2. Obóz młodzieżowy "Go4Peace"

W dniach 24-26 lipca 2020r. w Ośrodku Charytatywnym pw. Aniołów Stróżów w Kołobrzegu (ul. Aniołów Stróżów 1) odbędzie się polska edycja międzynarodowego obozu młodzieżowego "Go4Peace". W programie: połączenie Skype z innymi grupami z Europy, spływ kajakowy, spotkania modlitewne i rekreacyjne. Więcej informacji w Referacie Duszpasterstwa Młodzieży. 

Z wyrazami szacunku 

ks. Andrzej Zaniewski, diec. duszpasterz młodzieży


 Zapraszamy na WYSTAWĘ: «Karol Wojtyła. Narodziny.» Wystawa plenerowa na Górze Chełmskiej w Koszalinie związana jest z 100. rocznicą urodzin św. Jana Pawła II

Zapraszamy codziennie w godz. 10:00 - 17:00 
Wystawa udostępniona jest bezpłatnie do czerwca 2021 r. 

(Prosimy o zachowanie aktualnych zasad bezpieczeństwa związanych z pandemią, w tym dystansu społecznego lub noszenie maseczek).....więcej


zr.jpgINTENCJE DLA ŻYWEGO RÓŻAŃCA W DIECEZJI KOSZALIŃSKO-KOŁOBRZESKIEJ 2020/2021......otwórz


Kochani , podajemy nr konta naszego Parafialnego Caritas, jeśli ktoś z Państwa, chciałby złożyć jakąkolwiek darowiznę na cele statutowe Caritasu, bylibyśmy bardzo wdzięczni. Z góry składamy serdeczne Bóg zapłać

konto nr: 09 1020 2847 0000 1302 0037 7085


 

Wraz z Pasterzem naszej Diecezji Bp Edwardem, z wielką troską o młodych całego Koszalina ale i całej naszej diecezji, serdecznie zapraszamy co miesiąc na czuwanie: „Młodzi w Duchu”. Startujemy 16 Października w dzień, w którym 40 lat temu cały świat usłyszał o wyborze Polaka kardynała Karola Wojtyły na Papieża. Chcemy spotykać się w kościele pw. Ducha Świetego w Koszalinie, w którym modlił się i odprawiał Eucharystie Święty Jan Paweł II. Serdecznie zachęcamy i zapraszamy wszystkich młodych na spotkanie i tu nie chodzi o wiek ale przede wszystkim o młodość ducha. Wiec jak się czujesz młody duchem to czekamy na Ciebie!!! Każde spotkanie rozpoczynamy o godz 19:30 a będziemy kończyć Apelem Jasnogórskim o godz 21:00.

 

Wielkie serdeczne Bóg zapłać za ogłoszenie i zaproszenie i już za obecność!

Ks. Piotr Kozłowski


UWAGA

W naszej diecezji posługuje trzech księży egzorcystów. W Pile w parafii pw. św. Rodziny egzorcystą jest ks. Andrzej Finc (nr telefonu do parafii 673 516 775). W Koszalinie posługują ks. Krzysztof Witwicki i ks. Radosław Siwiński. Można spotkać się z nimi w Domu Miłosierdzia Bożego. Przyjmują w każdy czwartek od godz. 9.00 do godz. 18.00 (nr telefonu do DMB 660 539 514).    

ks. Radosław Siwiński

koordynator dzieła nowej ewangelizacji w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej

Stowarzyszenie Dom Miłosierdzia

http://dommilosierdzia.pl

tel. 664 485 201


  IMPREZY i PIELGRZYMKI

 
 

 

Kościół pw. św. Jadwigi Królowej

INTENCJE MSZY ŚW. 01/07/2020r. – 07/07/2020r.

 "Świętą i pobożną jest rzeczą modlić się za zmarłych, aby byli od grzechu uwolnieni"

(por. 2Mch 12,44-45)

 

01/07/2020     poniedziałek

17:00 

18:00 + Wanda

02/07/2020     wtorek

18:00 + Jan  w 20 r. śm

03/07/2020     środa

18.00 –  Odnowa w Duchu Świętym

04/07/2020     czwartek

17.00 - + Bogumiła Filinowicz – od uczestników pogrzebu

18.00 –  +Witold w 31 r śm

05/07/2020      piątek

17.00 -  okazja do spowiedzi św.

18.00 - +  Irena Mazur w I r śm

06/007/2020     sobota

7.00 –  ślubna: Aneta i Adam

19.00         -  ŻYWY RÓŻANIEC

07/07/2020       niedziela

9.00 - + Malwina w 7 r śm., Karol, Franciszkę Rzepkowscy, Katarzyna, Marcelina, Franciszek Połchowscy

11.30 - + Amelię, Aleksander Małyszko. Albinę, Bronisławę, Józef Kalenko

 

 Modlimy się za naszych bliskich , którzy w tym tygodniu obchodzą rocznicę śmierci.

 

Ojcze nasz .., Zdrowaś Maryjo… , Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …..

Kościół Filialny Bobrowo, p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa

 

 


 

 

 

 

 

Wielkanoc 2015

 

RÓŻNE FOTKI KRONIKA