W niedzielę 28 stycznia w naszej parafii po raz pierwszy odbył się Konkurs Kolęd i Pastorałek „Śpiewajmy Małemu”.
Na zaproszenie do śpiewania zgłosiły się do nas 24 osoby. Wysłuchaliśmy 14 kolęd.
Jury w składzie: Anna Świstun, Józef Braniecki  i ks. Sławomir Kmiecik ogłosili następujący werdykt:
- w kat. przedszkole i szkoła podst. kl. I – III   – Piotr Adamczyk 
- w kat. szkoła podst. Kl. IV – VII    - Julia Pieprzak
- w kat. gimnazjum i szkoła średnia   Natalia Świstun
- w kat. dorośli  -   Tomasz Lorek 
- w kat. zespoły, chóry  - Zespół Kameralny – „Dorośli” w składzie: Wioletta Krzemińska, Anna Szydłowska, Stanisława Jóźwiak, Irena baran, Renata Cichońska

Nagrodę Grand Prix i złotą koronę wyśpiewała kolędą „Nie było miejsca”  - Anna Mazur.

Pan Jan Radzimski  z Cieszyna  zaśpiewał  kolędę „A wczoraj z wieczora”  akompaniując sobie na organkach. Gościliśmy też jeden zespół rodzinny państwa Springer, którzy wykonali  „Oj, maluśki „,   a  przygrywała na klawiszach córka Jagoda.

 Dwa aniołki:  Martynka Mączka  i Weronika Włodarek deklamowały wiersze wprowadzające nas w atmosferę świąt Bożego Narodzenia oraz  dzielnie asystowały w prowadzeniu konkursu.

    Każdy z uczestników otrzymał dyplom za udział w Konkursie i upominek. Przed rozpoczęciem  wszyscy otrzymali  logo naszej  parafii.

    Zamiarem organizatorów było nie tylko umożliwienie  rywalizacji w zdobyciu nagrody, ale przede wszystkim wspólnie „Śpiewanie Małemu”, jak to było ujęte w plakacie ogłoszeniowym.

Podczas trwania przesłuchania  wykonawców również i publiczność została zaangażowana  w śpiew.  Pod dyrekcją p. Józefa Branieckiego  zaśpiewali na głosy kolędę „Dzisiaj w Betlejem”. Publiczność miała również okazję walczyć o słodką nagrodę podczas konkursu „Jaka to kolęda”. Poczęstunek dla widowni w postaci piernikowych serc zasponsorowali członkowie Wspólnoty Odnowa w Duchu Świętym. Natomiast nagrody ufundował ks. Proboszcz i Caritas naszej parafii.

     Są już pierwsze recenzje: wykonawcy – wszyscy, nie tylko ci wyróżnieni śpiewali na najwyższym poziomie. Ania Mazur była bezkonkurencyjna. Będzie zasłużenie nosić do przyszłego roku koronę królowej. Serdecznie  jej gratulujemy.

 Pierwszy  Konkurs Kolęd i Pastorałek zakończył się wspólnym odśpiewaniem  jedynej kolędy napisanej w rytmie poloneza -  „Bóg się rodzi”.  

Serdecznie dziękujemy wszystkim wykonawcom  oraz publiczności. 

Zapraszamy za rok.

Zobacz fotki różne