OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V Niedziela Wielkanocna – 02.05.2021r       

1. Nabożeństwa majowe o godz. 17.30. W niedzielę zapraszamy o godz. 16,30

2. Serdeczne Bóg zapłać za wsparcie naszego Seminarium Duchownego w Koszalinie w ostatnią  niedzielę w kwocie 2109,00 zł. Zachęcam do pamięci w modlitwie o powołana kapłańskie.

3. Jutro, 3 maja, uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski. Msze św. o godz. 9.00 i 18.00. Nabożeństwo majowe o 17.30

4. We wtorek o godz. 16.00 próba dzieci komunijnych

5. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. od 16.30.

6. W sobotę odwiedziny chorych od godz. 9.00

7.  Polecam „Gościa Niedzielnego” z dodatkiem wiadomości z naszej Diecezji

8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odszedł: + Francizek Juszkiewicz l.91  –  wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….

     Bóg zapłać za wszelką życzliwość i składane ofiary na Parafię. Życzymy radości z Bożego Narodzenia  a nasza św. patronka Królowa Jadwiga i  św. Andrzej Bobola w tym trudnym czasie pandemii  wstawiając się za nami pomagają nam każdego dnia.

Duszpasterze


 TRANSMISJE MSZY ORAZ ADORACJE NA ŻYWO:

Telewizja Ewangelizacyjna DobreMedia.org


IX Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Pani Skrzatuskiej „NIEWIASTA EUCHARYSTII”

 

Biskup Diecezjalny Edward Dajczak bardzo serdecznie zaprasza Róże Różańcowe z całej diecezji i wszystkich, którym bliska jest modlitwa różańcowa do udziału w IX Diecezjalnej Pielgrzymce Żywego Różańca do Skrzatusza, która odbędzie się w sobotę, 29 maja 2021 r.
W tych szczególnych okolicznościach program pielgrzymki będzie realizowany w namiocie na placu sanktuaryjnym z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa sanitarnego.z

Podobnie, jak w ubiegłych latach, w czasie pielgrzymki Biskup Diecezjalny chce w szczególny sposób podziękować i udzielić błogosławieństwa tym zelatorom i członkom róż, którzy obchodzą swój jubileusz 25-lecia lub 50-lecia przynależności do Żywego Różańca. Otrzymają oni także okolicznościowe dyplomy. Pisemne zgłoszenia tych osób proszę kierować do 10 maja na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Program rozpocznie się o godzinie 10:00 i zakończy ok. 15:00. Ze względu na bezpieczeństwo sanitarne prosimy o indywidualne pielgrzymowanie, przynajmniej przedstawicieli z każdej parafii.

Program spotkania:
10:00 Powitanie pielgrzymów
10:15 Konferencja formacyjna (ks. dr Piotr Pękul)
10:45 Nabożeństwo różańcowe
11:30 Przerwa
12:00 NAJŚWIĘTSZA EUCHARYSTIA
13:30 Możliwość indywidualnego nawiedzenia sanktuarium oraz spożycia posiłku
14:30 Nabożeństwo majowe i zakończenie pielgrzymki

Z zapewnieniem o modlitwie 

ks. Paweł Wojtalewicz
moderator Żywego Różańca


 

Zapraszamy na nauki przedmałżeńskie w ramach Programu dla Narzeczonych RADOŚĆ i NADZIEJA, które odbędą się w weekend 8-9 maja/19 czerwca (3 dni) w Parafii pw. Św. Kazimierza w Koszalinie. Program ten jest realizowany w małych grupach narzeczonych, którzy uczestniczą w wykładach, warsztatach i dialogach narzeczeńskich. Przewidziany jest też czas na modlitwę i Eucharystię.

Spotkania odbywają się w domu parafialnym przy kościele pw. św. Kazimierza w Koszalinie przy ulicy Popiełuszki 2.

Zgłoszenie na program polega na wypełnieniu i wysłaniu ankiet zgłoszeniowych na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 29 kwietnia 2021 r. Ponieważ liczba miejsc jest ograniczona o przyjęciu decyduje kolejność wpłynięcia obu wypełnionych ankiet.

Ważne zasady:

  • Ze względu na pracę metodą warsztatową i dialogi narzeczonych nie przyjmujemy zgłoszeń od pojedynczych osób. W kursie mogą uczestniczyć wyłącznie PARY Narzeczonych.
  • Do ukończenia kursu niezbędne jest 100% obecności obojga Narzeczonych.
  • Ważnym elementem kursu są zadania związane z warsztatami, które Narzeczeni wykonują pomiędzy poszczególnymi spotkaniami.

Kontakt:

Joanna i Paweł Gritzman

tel. 506781540

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Nowy numer 17/2021Zarządzenie Biskupa Koszalińsko-Kołobrzeskiego

dotyczące duszpasterstwa oraz zasad bezpieczeństwa

i higieny w czasie epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 .

 

1. Najnowsze wskazania władz państwowych dotyczące funkcjonowania kościołów.

Biorąc pod uwagę Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 26 listopada 2020 r. (dalej: rozporządzenie) proszę, aby podczas każdej Mszy św. i nabożeństw zachować limity nałożone przez władze. Na ten moment jest to nie więcej niż 1 osoba na 15 m2 przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 m. Wobec powyższego proszę przemyśleć zwiększenie liczby.

Mszy św. w parafiach w których jest to zasadne i możliwe. Na zewnątrz, uczestnicy przebywają w odległości nie mniejszej niż 1,5 m od siebie i realizują obowiązek zakrywania ust i nosa. Szczególnie uwrażliwiam wszystkich do przestrzegania przepisów sanitarnych w czasie pogrzebów w kaplicach i na cmentarzach......więcej


 Chciałbym przypomnieć o apelu Biskupa Edwarda Dajczaka, dotyczącego adoracji Najświętszego Sakramentu w łączności z zakonem sióstr Klarysek w Słupsku. Pozostało jeszcze kilka dni do wypełnienia modlitwą. Wolne terminy w formularzu: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1apdp1YwnxfhVJowAmn3krSJBrpO1ai-T4WSJTvmn11I/edit?usp=sharing 

Bóg zapłać wszystkim, którzy już podjęli się trudu modlitewnego czuwania.

APEL BISKUPA DIECEZJALNEGO

dotyczącego adoracji Najświętszego Sakramentu
w łączności z zakonem sióstr Klarysek w Słupsku.

Z poważaniem 

ks. Łukasz Gąsiorowski


zr.jpgINTENCJE DLA ŻYWEGO RÓŻAŃCA W DIECEZJI KOSZALIŃSKO-KOŁOBRZESKIEJ 2020/2021......otwórz


Kochani , podajemy nr konta naszego Parafialnego Caritas, jeśli ktoś z Państwa, chciałby złożyć jakąkolwiek darowiznę na cele statutowe Caritasu, bylibyśmy bardzo wdzięczni. Z góry składamy serdeczne Bóg zapłać

konto nr: 09 1020 2847 0000 1302 0037 7085


UWAGA

W naszej diecezji posługuje trzech księży egzorcystów. W Pile w parafii pw. św. Rodziny egzorcystą jest ks. Andrzej Finc (nr telefonu do parafii 673 516 775). W Koszalinie posługują ks. Krzysztof Witwicki i ks. Radosław Siwiński. Można spotkać się z nimi w Domu Miłosierdzia Bożego. Przyjmują w każdy czwartek od godz. 9.00 do godz. 18.00 (nr telefonu do DMB 660 539 514).    

ks. Radosław Siwiński

koordynator dzieła nowej ewangelizacji w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej

Stowarzyszenie Dom Miłosierdzia

http://dommilosierdzia.pl

tel. 664 485 201


La Speranza Sklep

https://sklep.skrzatusz-sanktuarium.pl/

https://www.facebook.com/La-Speranza-Sklep-przy-Sanktuarium-100188415241791/


  IMPREZY i PIELGRZYMKI