OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

14 NIEDZIELA ZWYKŁA

05.07.2020r

1.  Wakacyjna zmiana godzin Mszy św. Msza św. o charakterze niedzielnym w sobotę o godz. 19.00. W niedzielę nie ma Mszy św. o godz. 17.00 . W Cieszynie liturgia o godz. 10.15 w Bobrowie o godz. 13.00.

2. W tygodniu  sprawy kancelaryjne od godz. 17.30.

3. Odwiedziny chorych indywidualnie na zgłoszenie.  

4.  W sobotę próba scholii  dzieci o godz. 12.00

5. Polecam „Gościa Niedzielnego”.

Na nowy tydzień  życzymy nadziei i ufności Bożej Opatrzności oraz wstawiennictwa św. Jadwigi Królowej i św. Andrzeja  Boboli. Szczególne życzenia dla solenizantów i jubilatów. Serdeczne Bóg zapłać za wszelką życzliwość i składane ofiary na prace w kościele.

 

                                                                     Duszpasterze


 Serdecznie zapraszamy młodzież męską szkół średnich i wyższych na wakacyjny weekend powołaniowy, który odbędzie się od 31 lipca do 2 sierpnia w Wyższym Seminarium Duchownym w Koszalinie. Czas ten poświęcony będzie na pogłębienie wiary i relacji z Bogiem oraz refleksję nad swoim powołaniem. Koszt pobytu wynosi 40 zł.

Wszelkie informacje i zapisy: kl. Rafał, nr tel. 724178649

Pozdrawiam serdecznie, ks. Piotr Skiba


Nasze diecezjalne seminarium duchowne zaprasza młodych, którzy myślą o kapłaństwie, do przeżycia tzw. roku propedeutycznego. W Domu św. Jana Pawła II w Szczecinku, przez 9 miesięcy, razem z kapłanami i innymi młodymi ludźmi, można pogłębić swoją wiarę oraz rozeznać lepiej swoje powołanie.

Kandydatów przyjmujemy już od 1 czerwca br. Szczegóły na stronie seminarium duchownego w Koszalinie.

Prosimy też o zwrócenie uwagi na dwa filmiki powołaniowe:

http://www.wsdkoszalin.eu/article-250

http://www.wsdkoszalin.eu/article-246

Ks. Jarosław Kwiecień

Rektor


 

Szczęść Boże,

sytuacja epidemiczna ograniczyła wiele działalności i inicjatyw wakacyjnych, jednak serdecznie prosimy o przekazanie informacji o następujących wydarzeniach:

1. III turnus kursu ceremoniarza parafialnego 

W dniach 7-9 sierpnia 2020r. w Ośrodku Charytatywnym w Kołobrzegu - Podczelu (ul. Ostrobramska 1) odbędzie się trzeci, ostatni turnus kursu ceremoniarza parafialnego (przerwanego przez epidemię). Kurs zakończy się w niedzielę błogosławieństwem ceremoniarzy. Prosimy o przekazanie tej informacji wszystkim kandydatom, którzy rozpoczęli kurs. Koszt: 50 zł. Należy zabrać ze sobą śpiwór. Przyjazd do Podczela planowany jest w piątek (7 sierpnia) na godz. 15.00.    

2. Obóz młodzieżowy "Go4Peace"

W dniach 24-26 lipca 2020r. w Ośrodku Charytatywnym pw. Aniołów Stróżów w Kołobrzegu (ul. Aniołów Stróżów 1) odbędzie się polska edycja międzynarodowego obozu młodzieżowego "Go4Peace". W programie: połączenie Skype z innymi grupami z Europy, spływ kajakowy, spotkania modlitewne i rekreacyjne. Więcej informacji w Referacie Duszpasterstwa Młodzieży. 

Z wyrazami szacunku 

ks. Andrzej Zaniewski, diec. duszpasterz młodzieży


 Zapraszamy na WYSTAWĘ: «Karol Wojtyła. Narodziny.» Wystawa plenerowa na Górze Chełmskiej w Koszalinie związana jest z 100. rocznicą urodzin św. Jana Pawła II

Zapraszamy codziennie w godz. 10:00 - 17:00 
Wystawa udostępniona jest bezpłatnie do czerwca 2021 r. 

(Prosimy o zachowanie aktualnych zasad bezpieczeństwa związanych z pandemią, w tym dystansu społecznego lub noszenie maseczek).....więcej


zr.jpgINTENCJE DLA ŻYWEGO RÓŻAŃCA W DIECEZJI KOSZALIŃSKO-KOŁOBRZESKIEJ 2020/2021......otwórz


Kochani , podajemy nr konta naszego Parafialnego Caritas, jeśli ktoś z Państwa, chciałby złożyć jakąkolwiek darowiznę na cele statutowe Caritasu, bylibyśmy bardzo wdzięczni. Z góry składamy serdeczne Bóg zapłać

konto nr: 09 1020 2847 0000 1302 0037 7085


 

Wraz z Pasterzem naszej Diecezji Bp Edwardem, z wielką troską o młodych całego Koszalina ale i całej naszej diecezji, serdecznie zapraszamy co miesiąc na czuwanie: „Młodzi w Duchu”. Startujemy 16 Października w dzień, w którym 40 lat temu cały świat usłyszał o wyborze Polaka kardynała Karola Wojtyły na Papieża. Chcemy spotykać się w kościele pw. Ducha Świetego w Koszalinie, w którym modlił się i odprawiał Eucharystie Święty Jan Paweł II. Serdecznie zachęcamy i zapraszamy wszystkich młodych na spotkanie i tu nie chodzi o wiek ale przede wszystkim o młodość ducha. Wiec jak się czujesz młody duchem to czekamy na Ciebie!!! Każde spotkanie rozpoczynamy o godz 19:30 a będziemy kończyć Apelem Jasnogórskim o godz 21:00.

 

Wielkie serdeczne Bóg zapłać za ogłoszenie i zaproszenie i już za obecność!

Ks. Piotr Kozłowski


UWAGA

W naszej diecezji posługuje trzech księży egzorcystów. W Pile w parafii pw. św. Rodziny egzorcystą jest ks. Andrzej Finc (nr telefonu do parafii 673 516 775). W Koszalinie posługują ks. Krzysztof Witwicki i ks. Radosław Siwiński. Można spotkać się z nimi w Domu Miłosierdzia Bożego. Przyjmują w każdy czwartek od godz. 9.00 do godz. 18.00 (nr telefonu do DMB 660 539 514).    

ks. Radosław Siwiński

koordynator dzieła nowej ewangelizacji w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej

Stowarzyszenie Dom Miłosierdzia

http://dommilosierdzia.pl

tel. 664 485 201


  IMPREZY i PIELGRZYMKI