OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II-SZA NIEDZIELA ADWENTU  –  04.12.2022  rok A

1.  Módlmy się o pokój i wygranie wojny przez Ukrainę. 

2.   RORATY – adwentowa Msza św. ku czci Matki Bożej, która uczy nas  oczekiwania i przyjęcia Jezusa do naszych serc. W poniedziałek i sobotę o godz. 18.00, we wtorek, środę, czwartek i piątek rankiem o godz. 6.50.
Rano po roratach ciepły poczęstunek.

3. Odwiedziny chorych w sobotę 17 grudnia br.  podczas rekolekcji parafialnych. 

4. W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o 11.30 poświęcenie medalików dla dzieci
I-Komunijnych, a  po Mszy Św. - spotkanie  młodzieży z klas VIII –ych SP
 i klas I-szych  SPP przed Sakramentem Bierzmowania.

5. Caritas rozprowadza coroczne świece wigilijne. 

6. W czwartek obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

6. Opłatki wigilijne będą roznoszone do domów. Możliwość nabycia opłatków również w zakrystii.

7. Dziś zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

Bóg zapłać za wszelką życzliwość i składane ofiary na Parafię. Nasza  patronka św. Jadwiga Królowa i  św. Andrzej Bobola  niech wstawiają się za nami i naszą Ojczyzną a Zmartwychwstały Chrystus każdemu błogosławi.

Duszpasterze

Z poważaniem 
ks. Łukasz Gąsiorowski


Szczęść Boże,

W związku z rozpoczętą akcją „Dzieci Dzieciom" Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej pragnie wesprzeć potrzebujące dzieci, przebywające na Ukrainie, słodkimi upominkami świątecznymi.

W ramach akcji prosimy o zbieranie w pierwszych 2 tygodniach adwentu tj. 28.11-11.12 słodyczy w parafiach np. podczas mszy roratnich, etc.

Po przeprowadzonej zbiórce prosimy o kontakt z koordynatorami akcji Panią Anną Chojnacką-Balonis 539-677-766 lub Panią  Dagmarą Salamon-Grynia 728-402-966 celem omówienia odbioru zebranych słodyczy.

Z Chrystusowym pozdrowieniem,
Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej
Koordynatorki akcji "Dzieci Dzieciom"
Anna Chojnacka-Balonis,
Dagmara Salamon-Grynia.


Szczęść Boże,

 

Zapraszamy członków Róż Różańcowych na "Rekolekcje Różańcowe", które odbędą się w dniach 13-15 stycznia 2023 r. w Centrum Edukacyjno - Formacyjnym w Koszalinie (ul. Seminaryjna 2a). Koszt uczestnictwa w weekendowych rekolekcjach wynosi 220 zł. Zapisy u p. Barbary Czachorskiej, tel. 723 609 800.

ks. Wacław Grądalski


Szczęść Boże,

W związku z rozpoczynającym się adwentem zachęcamy Księży Proboszczów, Parafialne Zespoły Caritas oraz Szkolne Koła Caritas do wzięcia udziału w adwentowej akcji. Podaruj światło Ukrainie - Adwentowe Uczynki Miłosierdzia.

Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej w odpowiedzi na apel Dyrektora Caritas Diecezji Samborsko-Drohobyckiej (Zachodnia Ukraina), zaprasza  Księży Proboszczów, Parafialne Zespoły Caritas oraz Szkolne Koła Caritas  do nowej akcji której celem jest zebranie medykamentów, opatrunków, świec oraz pampersów dla Uchodźców wojennych z Ukrainy, którzy aktualnie zamieszkują Drohobycz (miasto na Ukrainie oddalone od Polskiej granicy ok. 30 km). Aktualna sytuacja u naszych wschodnich sąsiadów jest bardzo dynamiczna, pod opieką Caritas Diecezji Samborsko-Drohobyckiej znajduje się 45 000 uchodźców, którzy nie chcą opuszczać swojego kraju. Dodatkowym wyzywaniem dla naszych sąsiadów jest stworzenie szpitala dla osób przewlekle chorych i niepełnosprawnych, którzy zjeżdżają się z całej Ukrainy do tego jak na obecną sytuację bezpiecznego miejsca. To właśnie w związku z tworzeniem tej placówki w Drohobycku Dyrektor Caritas na Ukrainie zwraca się z prośbą o przekazanie medykamentów. Zbiórek można dokonać na terenie szkoły czy też za zgodą Księdza Proboszcza w parafii. Zebrane medykamenty należy przekazać do Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej do 23.12.2022 r (PO UPRZEDNIM ZGŁOSZENIU PRZEZ PARAFIE CZY SZKOŁE CARITAS DIECEZJI ZOBOWIĄZUJE SIĘ DO ODEBRANIA ZEBRANYCH RZECZY) 

Zebrane rzeczy zostaną przekazane jeszcze w tym roku bezpośrednio do Caritas Diecezji Samborsko-Drohobyckiej na Ukrainie.

Serdecznie zapraszamy do zaangażowania się w akcje.

Więcej informacji na temat w/w akcji udziela Mateusz Kaczmarek Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,  tel. 697 061 268

Dodatkowo w załączeniu lista zbieranych rzeczy.

Pozdrawiam

Koordynator akcji Podaruj światło Ukrainie

 


 

List Biskupa Koszalińsko-Kołobrzeskiego Edwarda Dajczaka 

zapowiadający peregrynację Skrzatuskiej Piety

Siostry i Bracia, Drodzy Diecezjanie! 

Rozpoczynamy kolejny Adwent, a zarazem nowy rok duszpasterski pod hasłem „Wierzę
w Kościół Chrystusowy”. Wiara rozpoczyna się od osobistego spotkania człowieka
z Bogiem. Miejscem dwóch decydujących spotkań w historii zbawienia jest sala Wieczernika
w Jerozolimie. Tam nasz Pan ustanowił Eucharystię i stał się dla nas Chlebem Życia. Ponownie zgromadził swoich uczniów w Wieczerniku, aby oczekiwali na światło i moc Ducha Świętego. Apostołowie czekali, modląc się wytrwale i jednomyślnie (por. Dz 1,14). Na tej modlitwie trwała
z nimi Maryja, Matka Jezusa, która z woli Zbawiciela, stała się również Matką wszystkich Jego uczniów. 

Maryja jako nasza Matka staje się najlepszym przewodnikiem na drogach wiary. Pokazuje nam Jezusa i uczy nas zaufania do Niego. To o Niej Sobór Watykański II powiedział, że jest pierwszym wzorem Kościoła w wierze, miłości i w doskonałym zjednoczeniu z Chrystusem (por. KK 63). Historia wiary Maryi przekazana przez Ewangelię rozpoczyna się Jej odpowiedzią na propozycję Boga, że stanie się Matką Zbawiciela świata. Bóg czyni to z pełnym szacunkiem wobec Maryi
i poszanowaniem Jej wolności. Maryja odpowiadająca Bogu: „Jestem służebnicą Pana; niech mi się stanie według twego słowa” (Łk 1,38), jest wzorem Kościoła otwartego na działanie Ducha Świętego i gotowego, by pójść za Bożym wezwaniem. .... więce
 


Tegoroczna edycja Orszaku odbędzie się pod hasłem Niechaj prowadzi nas gwiazda.

 

6 stycznia 2023 roku – zgodnie z tradycją – odbędzie się Orszak Trzech Króli,
który przemaszeruje ulicami kilkuset miejscowości Polski i świata.
Od wielu lat inicjujemy i rozwijamy to wydarzenie.

Wzorem lat ubiegłych, zwracamy się z prośbą o pośrednictwo w przekazaniu informacji księżom proboszczom, by do tej inicjatywy dołączyło jak najwięcej osób
pragnących uczcić Nowonarodzonego.

Przesyłka listowa (bezpłatna), o której przekazanie prosimy zawiera:
- informacje organizacyjne,
- śpiewnik OTK 2022
- królewską koronę.
                                                          

                                                           Z wyrazami szacunku,

                                                           Agnieszka Wójcik – Asystentka Zarządu OTKInformujemy, że od dnia 2 stycznia 2022 r. Msze Święte z Sanktuarium Matki Bożej na Górze Chełmskiej będą codziennie transmitowane na żywo.

- w poniedziałki o godz. 7:30

- w pozostałe dni tygodnia o godz. 17:00

- w niedziele i święta o godz. 12:00

- każdego 18-go dnia miesiąca o godz. 18:00

Podajemy link do transmisji na kanale YouTube:  TRANSMISJA

Link będzie można znaleźć również na stronie internetowej www.sanktuarium-koszalin.pl. 

Siostry z Góry Chełmskiej.


TRANSMISJE MSZY ORAZ ADORACJE NA ŻYWO:

Telewizja Ewangelizacyjna DobreMedia.org

 


Gość Niedzielny


 Do nabycia w zachrystii kalendarze ścienne A4 ze zdjciami kościołów naszej Diecezji Koszlińsko-Kołobrzeskiej na 2023 rok.

 


zr.jpgINTENCJE DLA ŻYWEGO RÓŻAŃCA W DIECEZJI KOSZALIŃSKO-KOŁOBRZESKIEJ 2021/2022......otwórz


Kochani , podajemy nr konta naszego Parafialnego Caritas, jeśli ktoś z Państwa, chciałby złożyć jakąkolwiek darowiznę na cele statutowe Caritasu, bylibyśmy bardzo wdzięczni. Z góry składamy serdeczne Bóg zapłać

konto nr: 09 1020 2847 0000 1302 0037 7085


UWAGA

W naszej diecezji posługuje trzech księży egzorcystów. W Pile w parafii pw. św. Rodziny egzorcystą jest ks. Andrzej Finc (nr telefonu do parafii 673 516 775). W Koszalinie posługują ks. Krzysztof Witwicki i ks. Radosław Siwiński. Można spotkać się z nimi w Domu Miłosierdzia Bożego. Przyjmują w każdy czwartek od godz. 9.00 do godz. 18.00 (nr telefonu do DMB 660 539 514).    

ks. Radosław Siwiński

koordynator dzieła nowej ewangelizacji w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej

Stowarzyszenie Dom Miłosierdzia

http://dommilosierdzia.pl

tel. 664 485 201


https://sklep.skrzatusz-sanktuarium.pl/

https://www.facebook.com/La-Speranza-Sklep-przy-Sanktuarium-100188415241791/


  IMPREZY i PIELGRZYMKI