OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Druga Niedziela Wiekiego Postu – 28.02.2021r        

1. Dzisiaj po Mszy św.  zbiórka do puszki na cele misyjne.

2. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30 dla dorosłych po Mszy św. o godz. 18.30. I piątek miesiąca i okazja do spowiedzi św.

3. W niedzielę nabożeństwo Gorzkich Żalów z kazaniem pasyjnym o godz. 16.15. Taca przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu.

4. Odwiedziny chorych przed świętami wielkanocnymi.

5. Caritas  rozprowadza wielkanocne paschaliki  i wielkopostne skarbonki. Zachęcam do przekazania 1% na Caritas. Pomagamy w rozliczeniu PITu.

6.  Polecam „Gościa Niedzielnego”.

7.  Zapowiedzi przedślubne 1/ Hubert Tabała i Klaudia Grzegorczyk

8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszła: + Stanisława Zamkowska l.99  – wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….

     Bóg zapłać za wszelką życzliwość i składane ofiary na Parafię. Życzymy radości z Bożego Narodzenia  a nasza św. patronka Królowa Jadwiga i  św. Andrzej Bobola w tym trudnym czasie pandemii  wstawiając się za nami pomagają nam każdego dnia.

Duszpasterze


 TRANSMISJE MSZY ORAZ ADORACJE NA ŻYWO:

Telewizja Ewangelizacyjna DobreMedia.org


Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej zachęca wszystkie Parafialne Zespoły Caritas do zaangażowania się w akcję 1% na rzecz Hospicjum, Domu Samotnej Matki i działań Parafialnych Zespołów Caritas. Istnieje kilka sposobów wsparcia akcji.

Prosimy również o wsparcie w promocji akcji 1%.Bardzo ważne jest to, aby nie pomylić nazwy organizacji pożytku publicznego lub numeru KRS. Pomyłka może skutkować wskazaniem innej organizacji. Kampania „1% dla Caritas” trwa do 30 kwietnia 2021 roku.....więcej


Zarządzenie Biskupa Koszalińsko-Kołobrzeskiego

dotyczące duszpasterstwa oraz zasad bezpieczeństwa

i higieny w czasie epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 .

 

1. Najnowsze wskazania władz państwowych dotyczące funkcjonowania kościołów.

Biorąc pod uwagę Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 26 listopada 2020 r. (dalej: rozporządzenie) proszę, aby podczas każdej Mszy św. i nabożeństw zachować limity nałożone przez władze. Na ten moment jest to nie więcej niż 1 osoba na 15 m2 przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 m. Wobec powyższego proszę przemyśleć zwiększenie liczby.

Mszy św. w parafiach w których jest to zasadne i możliwe. Na zewnątrz, uczestnicy przebywają w odległości nie mniejszej niż 1,5 m od siebie i realizują obowiązek zakrywania ust i nosa. Szczególnie uwrażliwiam wszystkich do przestrzegania przepisów sanitarnych w czasie pogrzebów w kaplicach i na cmentarzach......więcej


 Chciałbym przypomnieć o apelu Biskupa Edwarda Dajczaka, dotyczącego adoracji Najświętszego Sakramentu w łączności z zakonem sióstr Klarysek w Słupsku. Pozostało jeszcze kilka dni do wypełnienia modlitwą. Wolne terminy w formularzu: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1apdp1YwnxfhVJowAmn3krSJBrpO1ai-T4WSJTvmn11I/edit?usp=sharing 

Bóg zapłać wszystkim, którzy już podjęli się trudu modlitewnego czuwania.

APEL BISKUPA DIECEZJALNEGO

dotyczącego adoracji Najświętszego Sakramentu
w łączności z zakonem sióstr Klarysek w Słupsku.

Z poważaniem 

ks. Łukasz Gąsiorowski


zr.jpgINTENCJE DLA ŻYWEGO RÓŻAŃCA W DIECEZJI KOSZALIŃSKO-KOŁOBRZESKIEJ 2020/2021......otwórz


Kochani , podajemy nr konta naszego Parafialnego Caritas, jeśli ktoś z Państwa, chciałby złożyć jakąkolwiek darowiznę na cele statutowe Caritasu, bylibyśmy bardzo wdzięczni. Z góry składamy serdeczne Bóg zapłać

konto nr: 09 1020 2847 0000 1302 0037 7085


UWAGA

W naszej diecezji posługuje trzech księży egzorcystów. W Pile w parafii pw. św. Rodziny egzorcystą jest ks. Andrzej Finc (nr telefonu do parafii 673 516 775). W Koszalinie posługują ks. Krzysztof Witwicki i ks. Radosław Siwiński. Można spotkać się z nimi w Domu Miłosierdzia Bożego. Przyjmują w każdy czwartek od godz. 9.00 do godz. 18.00 (nr telefonu do DMB 660 539 514).    

ks. Radosław Siwiński

koordynator dzieła nowej ewangelizacji w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej

Stowarzyszenie Dom Miłosierdzia

http://dommilosierdzia.pl

tel. 664 485 201


Nowy numer 8/2021

Telewizja Ewangelizacyjna DobreMedia.org

 


La Speranza Sklep

https://sklep.skrzatusz-sanktuarium.pl/

https://www.facebook.com/La-Speranza-Sklep-przy-Sanktuarium-100188415241791/


  IMPREZY i PIELGRZYMKI