OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

26 NIEDZIELA ZWYKŁA

27.09.2020r

1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.  W piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 16.30.

2. Od czwartku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe o godz. 17.30. Dodatkowo dla dzieci różaniec o godz. 16.30.

3. W sobotę odwiedziny chorych od godz. 9.00

4. Dzisiaj  zbiórka do puszek na Ziemię Świętą – apel Papieża Franciszka.

5. Polecamy „Gościa Niedzielnego”.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie młodzieży przed sakramentem bierzmowania

7. W tygodniu do Pana odeszła + Kazimiera Jaworska l.91 – wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….

 Na nowy tydzień  życzymy nadziei i ufności Bożej Opatrzności oraz wstawiennictwa św. Jadwigi Królowej i św. Andrzeja  Boboli. Szczególne życzenia dla solenizantów i jubilatów. Serdeczne Bóg zapłać za wszelką życzliwość i składane ofiary na prace w kościele.

 

                                                                     Duszpasterze


 Szkoła Nowej Ewangelizacji diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej zaprasza
na niezwykły Kurs Nowe Życie, który jest doświadczeniem ogromu Bożej Miłości, która przemienia, bo kiedy Bóg przychodzi już nic nie jest takie samo.

Termin kursu: 02-04.10.2020 r.

Koszt: 220 zł (nocleg + wyżywienie)

Miejsce: CEF Koszalin

Zapisy i informacje:www.kochaj.my lub tel. 606339440

Wymagania: Aby uczestniczyć w kursie należy mieć ukończone 18 lat.

           Z góry dziękuję za wszelką pomoc i życzliwość w udostępnieniu ogłoszenia i plakatu. Z modlitwą.

ks. Rafał Jarosiewicz

                                               Dyrektor SNE diecezji koszalińsko - kołobrzeskiej


Zapraszam serdecznie na tegoroczne rekolekcje różańcowe, pt. „Na różańcowym szlaku”

Prowadzący: ks. dr Stanisław Szczepaniec z Krakowa, propagator medytacyjnej metody Żywego Różańca, autor wielu publikacji o tematyce różańcowej i maryjnej (m. in. serii wydawniczej "Na różańcowym szlaku"

oraz Modlitewnika Żywego Różańca, który jesienią ukaże się nakładem Wydawnictwa Sióstr Loretanek), członek Zarządu Krajowego Stowarzyszenia Żywy Różaniec.

Rekolekcje odbędą się w koszalińskim CEF w następujących terminach:

1) 02-04 października 2020 r. oraz

2) 22-24 stycznia 2021 r.

Rozpoczęcie w piątek o 17:00 (Eucharystia) Zakończenie w niedzielę o 13:30 (obiad).

Koszt udziału 180 zł (nocleg, wyżywienie, materiały formacyjne).

Zapisy poprzez e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefoniczne: 94 340

98 00; kom. 723 609 800.

więcej


 Rekolekcje dla rodziców po stracie dziecka „A nadzieja zawieść nie może”

odbędą się w terminie 16-18 października w Domu Rekolekcyjnym przy Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu k. Piły. Trwają zapisy. Organizuje je Wydział Duszpasterski Kurii Biskupiej w Koszalinie. 

Adresowane są do rodziców, którzy stracili dziecko w różnych okolicznościach: w wyniku poronienia, wypadku, choroby, samobójstwa, czy morderstwa. W programie msza św., konferencje, spotkania z psychologiem oraz kapłanem, rozmowy z innymi rodzicami po stracie dziecka. Początek rekolekcji w piątek o 17.00, a zakończenie w niedzielę ok. godz. 14.00. Na rekolekcje mogą przyjechać małżonkowie oraz osoby indywidualne.

Można się zgłaszać pod numerem telefonu 696 918 401 bądź mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..  Koszt 150 zł od osoby. Informacje o rekolekcjach dostępne są na stronie www.diecezjakoszalin.pl.

 


 Zapraszamy do Skrzatusza na Rekolekcje dla Starszych i Samotnych 

Temat: „Przesłanie Maryi"

Termin: 13-15 października 2020r.

 Rekolekcje poprowadzi ks. Paweł Wojtalewicz, dyrektor Centum Edukacjno- Formacyjnego w Koszalinie oraz s. Wiktoria 

Rozpoczęcie we wtorek obiadem o 14.00, zakończenie we czwartek o 13.00 obiadem.

 Wspólna Msza święta, Adoracja, świętowanie przy stole, tańce i inne atrakcje 🙂

Zapisy i informacje u s. Wiktorii

Tel: 505 296 552; E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


MŁODZIEŻOWE NOCNE CZUWANIE W SKRZATUSZU

 

16/17 października 2020r

Temat: WIARA

Rozpoczęcie o 21:30

Zakończenie o 4 rano  

 W programie wspólna Eucharystia, świadectwa, Adoracja, spotkanie przy stole. 

Informacje s. Wiktoria 505296552


MŁODZIEŻOWE SPOTKANIE NAD SŁOWEM   w Skrzatuszu 

termin: 09-11 października 2020r.

Prowadzący: ks. Gracjan Ostrowski i s.Wiktoria

Temat: „Wzmocnij naszą wiarę" Łk 17,

Spotkanie rozpoczyna się kolacją o 19:00.

Zakończenie w niedzielę o 13:00 obiadem.

Prosimy zabrać pismo Święte i śpiwór.

Zapisy i informacje s. Wiktoria

Tel: 505 296 552 ; E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Czas płynie nieubłagalnie, dlatego pozwalamy sobie przypomnieć nasz przedwakacyjny apel dotyczący studiów teologicznych, które odbywają się w Koszalinie. Proponujemy następujące możlwości:

 1) pięcioletnie studia kończące się uzyskaniem tytułu magistra teologii, zaoczne (zajęcia w piątki i soboty), uprawniające do uczenia religii w szkołach - undefined">www.itkoszalin.pl;

2) dwuletnie studia podyplomowe dla kandydatów posiadających ukończone przynajmniej studia I stopnia (zajęcia w środy), umożliwiające zdobycie tytułu licencjata teologii. Przeznaczone dla osób zainteresowanych teologią, lecz niedające uprawnień zawodowych – undefined">www.sptkoszalin.pl;

3) dwuletnie "studia podyplomowe dla nauczycieli" - a zatem dla osób, które posiadają już tytuł magistra z innej dziedziny oraz uprawnienia pedagogiczne (ew. tych kwalifikacji jeszcze nie posiadają, ale są w trakcie swoich studiów magisterskich). Zajęcia odbywają się w soboty, a studia dają uprawnienia do nauczania religii, mogą okazać się więc dobrym rozwiązaniem przede wszystkim dla nauczycieli, którzy poszukują uzupełnienia etatu, jak i dla proboszczów, poszukujących nauczyciela religii w niewielkim wymiarze godzin. Skierowanie do pracy katechetycznej oczywiście będą mogli otrzymać tylko absolwenci o odpowiednich kwalifikacjach moralnych, poleceni przez proboszcza miejsca - undefined">www.sptkoszalin.pl.

Jeśli to możliwe, uprzejmie prosimy o przekazanie zwięzłej informacji na temat możliwości studiowania w ramach ogłoszeń duszpasterskich, a także dziękujemy za wszelki rodzaj troski o kształcenie teologiczne świeckich, a także o  przyszłą kadrę katechetyczną. 

W razie pytań służymy pomocą:

ks. Tadeusz Ceynowa (studia podyplomowe z teologii) -tel. 603 767 766

ks. Krzysztof Gorczyński (studia magisterskie)-tel. 602 514 397

ks. Radosław Mazur (studia podyplomowe dla nauczycieli)-tel. 606 836 187


Nasze diecezjalne seminarium duchowne zaprasza młodych, którzy myślą o kapłaństwie, do przeżycia tzw. roku propedeutycznego. W Domu św. Jana Pawła II w Szczecinku, przez 9 miesięcy, razem z kapłanami i innymi młodymi ludźmi, można pogłębić swoją wiarę oraz rozeznać lepiej swoje powołanie.

Kandydatów przyjmujemy już od 1 czerwca br. Szczegóły na stronie seminarium duchownego w Koszalinie.

Prosimy też o zwrócenie uwagi na dwa filmiki powołaniowe:

http://www.wsdkoszalin.eu/article-250

http://www.wsdkoszalin.eu/article-246

Ks. Jarosław Kwiecień

Rektor


zr.jpgINTENCJE DLA ŻYWEGO RÓŻAŃCA W DIECEZJI KOSZALIŃSKO-KOŁOBRZESKIEJ 2020/2021......otwórz


Kochani , podajemy nr konta naszego Parafialnego Caritas, jeśli ktoś z Państwa, chciałby złożyć jakąkolwiek darowiznę na cele statutowe Caritasu, bylibyśmy bardzo wdzięczni. Z góry składamy serdeczne Bóg zapłać

konto nr: 09 1020 2847 0000 1302 0037 7085


 

Wraz z Pasterzem naszej Diecezji Bp Edwardem, z wielką troską o młodych całego Koszalina ale i całej naszej diecezji, serdecznie zapraszamy co miesiąc na czuwanie: „Młodzi w Duchu”. Startujemy 16 Października w dzień, w którym 40 lat temu cały świat usłyszał o wyborze Polaka kardynała Karola Wojtyły na Papieża. Chcemy spotykać się w kościele pw. Ducha Świetego w Koszalinie, w którym modlił się i odprawiał Eucharystie Święty Jan Paweł II. Serdecznie zachęcamy i zapraszamy wszystkich młodych na spotkanie i tu nie chodzi o wiek ale przede wszystkim o młodość ducha. Wiec jak się czujesz młody duchem to czekamy na Ciebie!!! Każde spotkanie rozpoczynamy o godz 19:30 a będziemy kończyć Apelem Jasnogórskim o godz 21:00.

 

Wielkie serdeczne Bóg zapłać za ogłoszenie i zaproszenie i już za obecność!

Ks. Piotr Kozłowski


UWAGA

W naszej diecezji posługuje trzech księży egzorcystów. W Pile w parafii pw. św. Rodziny egzorcystą jest ks. Andrzej Finc (nr telefonu do parafii 673 516 775). W Koszalinie posługują ks. Krzysztof Witwicki i ks. Radosław Siwiński. Można spotkać się z nimi w Domu Miłosierdzia Bożego. Przyjmują w każdy czwartek od godz. 9.00 do godz. 18.00 (nr telefonu do DMB 660 539 514).    

ks. Radosław Siwiński

koordynator dzieła nowej ewangelizacji w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej

Stowarzyszenie Dom Miłosierdzia

http://dommilosierdzia.pl

tel. 664 485 201


  IMPREZY i PIELGRZYMKI