OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA  ADWENTU – 29.11.2020

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny Adwent.

2. RORATY to Msza św. poświęcona Matce Bożej  z którą przygotowujemy się do Bożego Narodzenia. W poniedziałek i sobotę o godz. 18.00, we wtorek, środę, czwartek i piątek o godz. 7.00. Tradycyjnie zapraszamy z lampionami.

3. W tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Sakrament spowiedzi św. w piątek od godz. 16.30. Odwiedziny chorych przed świętami.

4. W sobotę o godz. 15.00  pierwsza grupa młodzieży przyjmie sakrament bierzmowania. Spotkanie dla wszystkich w poniedziałek o godz. 16.30

5. Poświęcone opłatki na wieczerzę wigilijną w kancelarii. Również z zachowaniem zaleceń sanitarnych, będą dostarczane do mieszkań przez przedstawicieli naszej parafii.

6. Wigilijne świece jako dzieło pomocy dzieciom do nabycia w zakrystii oraz w sklepie „Od i do” p. Mazur przy ul. J. Piłsudzkiego. Małe świece w cenie 8 zł a duże 20 zł.

7. Do nabycia „Gość Niedzielny” z kalendarzem na 2021 r.

8. W tygodniu do wieczności odeszli: + Władysław Stramski l. 91 oraz + Elżbieta Hebda l.76 – wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

 Na nowy tydzień  życzymy nadziei i ufności Bożej Opatrzności oraz wstawiennictwa św. Jadwigi Królowej i św. Andrzeja  Boboli. Szczególne życzenia dla solenizantów i jubilatów. Serdeczne Bóg zapłać za wszelką życzliwość i składane ofiary na prace w kościele.

 

                                                                     Duszpasterze


 

 
LISTOPAD  2020

 


BISKUP KOSZALIŃSKO-KOŁOBRZESKI

DYSPENSA

W nawiązaniu do dyspensy z dnia 16 października 2020 r., znak: B23 - 26/20, mając na uwadze trwające wciąż zagrożenie zdrowia i życia w związku z wystąpieniem stanu epidemii, zgodnie z kanonami: 87 § 1 i 1248 § 2 Kodeksu Prawa Kanonicznego, przedłużam dyspensę od obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane do dnia 27 grudnia 2020 r. i jednocześnie rozszerzam ją na wszystkich wiernych diecezji koszalińskokołobrzeskiej i inne osoby przebywające w tym czasie na terenie diecezji. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy niedzielnej we wskazanym czasie nie jest grzechem. Jednocześnie korzystających z dyspensy zachęcam do udziału we Mszy Świętej w dni powszednie, gdy zwykle jest mniejsza ilość uczestników, ale zawsze z zachowaniem roztropności, wzajemnej troski o siebie i wszystkich przepisów sanitarnych.......więcej


Zarządzenie Biskupa Koszalińsko-Kołobrzeskiego

dotyczące duszpasterstwa oraz zasad bezpieczeństwa

i higieny w czasie epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 .

1. Dyspensa.

W nawiązaniu do dyspensy z dnia 16 października 2020 r., znak: B23 - 26/20, mając na uwadze trwające wciąż zagrożenie zdrowia i życia w związku z wystąpieniem stanu epidemii, zgodnie z kanonami: 87 § 1 i 1248 § 2 Kodeksu Prawa Kanonicznego, przedłużam dyspensę od obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane do dnia 27 grudnia 2020 r. i jednocześnie rozszerzam ją na wszystkich wiernych diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej i inne osoby przebywające w tym czasie na terenie diecezji.

2. Najnowsze wskazania władz państwowych dotyczące funkcjonowania kościołów.

Biorąc pod uwagę Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 26 listopada 2020 r. (dalej: rozporządzenie) proszę, aby podczas każdej Mszy św. i nabożeństw zachować limity nałożone przez władze. Na ten moment jest to nie więcej niż 1 osoba na 15 m2 przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 m. Wobec powyższego proszę przemyśleć zwiększenie liczby.

Mszy św. w parafiach w których jest to zasadne i możliwe. Na zewnątrz, uczestnicy przebywają w odległości nie mniejszej niż 1,5 m od siebie i realizują obowiązek zakrywania ust i nosa. Szczególnie uwrażliwiam wszystkich do przestrzegania przepisów sanitarnych w czasie pogrzebów w kaplicach i na cmentarzach......więcej


 

APEL PREZYDIUM KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI NA CZAS ADWENTU

Dla ludzi wierz^cych kazdy Adwent jest czasem szczegolnym. Jest czasem oczekiwania z wiarą na powtorne przyjscie Zbawiciela na ziemię, a jednoczesnie przygotowania się do obchodow Uroczystosci Bozego Narodzenia.

Narodziny Jezusa zmienity wszystko. Zmienił się bieg historii. Zmienił się swiat. Zmieniił się cztowiek. Zmiany były tak glębokie, ze od narodzin Jezusa rozpoczęlismy liczyc czas.

W porownaniu z poprzednimi, tegoroczny Adwent będzie wyjgtkowy. Pandemia zmienila nasz codzienny sposob funkcjonowania, rowniez w wymiarze duszpasterskim i praktyk religijnych. W wielu osobach wywoluje ona lęk i niepewnosc. W wielu juz zostawita trudne doswiadczenie choroby, a nawet smierci bliskiej osoby....więcej


 

DZIENNIK USTAW RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

Warszawa, dnia 26 listopada 2020 r. Poz. 2091

ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 26 listopada 2020 r.....zobacz


Dziękujemy za włączenie Parafialnego Zespołu Caritas w zbiórkę żywności „Tak, Pomagam!”. Dzięki pomocy i zaangażowaniu podczas tegorocznej edycji zebraliśmy blisko 4 tony żywności dla najbardziej potrzebujących w parafiach.

            W niedziele 15 listopada obchodzimy IV Światowy Dzień Ubogich, wraz z którym rozpoczynamy akcję „Torba Miłosierdzia”. Specjalnie przygotowane torby są rozdawane wśród parafian, którzy w ciągu tygodnia wypełniają je produktami z długim terminem ważności. Spakowane torby należy dostarczyć do parafii w następną niedziele

Udział w akcji prosimy zgłaszać pod numerem 728 402 970 lub na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 4 listopada 2020 roku.


  Słupski zakon sióstr Klarysek został dotknięty chorobą COVID-19. Biorąc pod uwagę specyfikę reguły życia sióstr i życie za klauzurą, zwracam się w imieniu Biskupa Diecezjalnego Edwarda Dajczaka z prośbą o otocznie sióstr naszą pomocą i wspólną modlitwą. Wspólnota pozostaje w tym momencie w kwarantannie, a niektóre, zwłaszcza starsze siostry są w stanie ciężkim. Pozostańmy we wspólnocie z siostrami trwając na ufnej modlitwie przed Jezusem Chrystusem ukrytym w Najświętszym Sakramencie. 

Gdyby ktoś chciał w jakikolwiek sposób wesprzeć siostry, ks. kapelan Józef Kwieciński, który wraz z siostrami w klasztorze przebywa na kwarantannie,  pozostaje do dyspozycji. Przekazuję Jego numer telefonu: 604 254 349. 

Z zapewniem o modlitwie 

ks. Ł. Gąsiorowski 


 Chciałbym przypomnieć o apelu Biskupa Edwarda Dajczaka, dotyczącego adoracji Najświętszego Sakramentu w łączności z zakonem sióstr Klarysek w Słupsku. Pozostało jeszcze kilka dni do wypełnienia modlitwą. Wolne terminy w formularzu: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1apdp1YwnxfhVJowAmn3krSJBrpO1ai-T4WSJTvmn11I/edit?usp=sharing 

Bóg zapłać wszystkim, którzy już podjęli się trudu modlitewnego czuwania.

APEL BISKUPA DIECEZJALNEGO

dotyczącego adoracji Najświętszego Sakramentu
w łączności z zakonem sióstr Klarysek w Słupsku.

Z poważaniem 

ks. Łukasz Gąsiorowski


"Zapałka nie ogrzeje"

Kochani w tym roku z powodu pandemii Akcja "Zapałka nie ogrzeje" trochę inaczej. W naszym Kościele od dnia 26.10. - 22.11.2020. będzie wystawiony koszyczek z zapałkami i puszka na ofiary.Nie będzie zbiórki na cmentarzu . Prosimy o wsparcie, nie zapominajmy o potrzebujących i bądźmy solidarni. Razem możemy więcej. Za wszystkie ofiary składamy Bóg zapłać. Trzymajmy się zdrowo i ogarniajmy modlitwą.

http://zapalkanieogrzeje.pl/


 Modlitewnika Żywego Różańca, który jesienią ukaże się nakładem Wydawnictwa Sióstr Loretanek), członek Zarządu Krajowego Stowarzyszenia Żywy Różaniec.

Rekolekcje odbędą się w koszalińskim CEF w następujących terminach:

1) 02-04 października 2020 r. oraz

2) 22-24 stycznia 2021 r.

Rozpoczęcie w piątek o 17:00 (Eucharystia) Zakończenie w niedzielę o 13:30 (obiad).

Koszt udziału 180 zł (nocleg, wyżywienie, materiały formacyjne).

Zapisy poprzez e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefoniczne: 94 340

98 00; kom. 723 609 800.

więcej


zr.jpgINTENCJE DLA ŻYWEGO RÓŻAŃCA W DIECEZJI KOSZALIŃSKO-KOŁOBRZESKIEJ 2020/2021......otwórz


Kochani , podajemy nr konta naszego Parafialnego Caritas, jeśli ktoś z Państwa, chciałby złożyć jakąkolwiek darowiznę na cele statutowe Caritasu, bylibyśmy bardzo wdzięczni. Z góry składamy serdeczne Bóg zapłać

konto nr: 09 1020 2847 0000 1302 0037 7085


 

Wraz z Pasterzem naszej Diecezji Bp Edwardem, z wielką troską o młodych całego Koszalina ale i całej naszej diecezji, serdecznie zapraszamy co miesiąc na czuwanie: „Młodzi w Duchu”. Startujemy 16 Października w dzień, w którym 40 lat temu cały świat usłyszał o wyborze Polaka kardynała Karola Wojtyły na Papieża. Chcemy spotykać się w kościele pw. Ducha Świetego w Koszalinie, w którym modlił się i odprawiał Eucharystie Święty Jan Paweł II. Serdecznie zachęcamy i zapraszamy wszystkich młodych na spotkanie i tu nie chodzi o wiek ale przede wszystkim o młodość ducha. Wiec jak się czujesz młody duchem to czekamy na Ciebie!!! Każde spotkanie rozpoczynamy o godz 19:30 a będziemy kończyć Apelem Jasnogórskim o godz 21:00.

 

Wielkie serdeczne Bóg zapłać za ogłoszenie i zaproszenie i już za obecność!

Ks. Piotr Kozłowski


UWAGA

W naszej diecezji posługuje trzech księży egzorcystów. W Pile w parafii pw. św. Rodziny egzorcystą jest ks. Andrzej Finc (nr telefonu do parafii 673 516 775). W Koszalinie posługują ks. Krzysztof Witwicki i ks. Radosław Siwiński. Można spotkać się z nimi w Domu Miłosierdzia Bożego. Przyjmują w każdy czwartek od godz. 9.00 do godz. 18.00 (nr telefonu do DMB 660 539 514).    

ks. Radosław Siwiński

koordynator dzieła nowej ewangelizacji w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej

Stowarzyszenie Dom Miłosierdzia

http://dommilosierdzia.pl

tel. 664 485 201


  IMPREZY i PIELGRZYMKI