Caritas Parafii p .w .Św. Jadwigi Królowej w Złocieńcu 

 
Adres siedziby organizacji:
78 – 520 Złocieniec
ul. Jana Pawła II 16
 
Kontakt
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Imiona i nazwiska przedstawicieli władz organizacji:
 

Przewodniczący PZC - ks. Krzysztof Mazur - proboszcz,

Prezes PZC - Beata Gorkowienko,

Skarbnik PZC - Jadwiga Mączka

Sekretarz PZC - Maria Potoła

 

Rodzaj działalności:
charytatywn

Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej na terenie województwa zachodniopomorskiego realizuje program skierowany do osób niesamodzielnych tj. osób starszych, schorowanych, niepełnosprawnych. Naszym podopiecznym zapewniamy min. nieodpłatne sąsiedzkie usługi opiekuńcze, sprzęt medyczny/ rehabilitacyjny oraz pomoc specjalistów (min. psychologa, prawnika, fizjoterapeuty).

Osobom zainteresowanym pomocą sąsiadowi, osobie z bliskiego kręgu osoby niesamodzielnej proponujemy pracę, w oparciu o umowę zlecenie, zawartą z Caritas. Wynagrodzenie opiekuna za 1 godzinę wynosi 21.75 zł brutto.

Szczegółowych informacji o programie uzyskać można na stronie internetowej Caritas www.koszalin.caritas.pl wchodząc w zakładkę projekty/ projekty dofinansowane z UE/ Region Dobrego Wsparcia bądź kontaktując się z osobą odpowiedzialną za realizacje programu panią Dagmarą Salamon- Grynia pod numerem telefonu 728 402 966.

Z Chrystusowym pozdrowieniem.

ks. Tomasz RodaW dniach 6 i 7 grudnia odbyła się zbiórka żywności w ramach ogólnopolskiej akcji ”Tak pomagam” w sklepach Lewiatan, Biedronka i ODIDO państwa Mazurów.

 

Jak co roku zapraszamy do parafialnej akcji „pusta choinka” W tym roku paczki otrzymują seniorzy i rodziny w potrzebie.

Za wsparcie akcji, pomoc, otwatre serca i dary serdeczne Bog Zapłać. 

Wasze wsparcie materialne niesie prawdziwą pomoc osobom potrzebujacym.

Wielkie podziękowania dla Wolontariuszy którzy zawsze z otwartym sercem są gotowi nieść pomoc potrzebującym.


Od niedzieli 12.05.2019r wolontariusze parafialnego zespołu Caritas będą sprzedawali po każdej mszy świętej w niedzielę, cegiełki na remont domu  Samotnej Matki w Koszalinie, w ramach akcji "Kartka dla mamy". Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy. Z góry składamy serdecznie Bóg Zapłać.


Dom Samotnej Matki "Dar Życia" w Koszalinie.

Podobny obraz

Jestem s. Barbara, kierownik Domu Samotnej Matki "Dar Życia" w Koszalinie. Proszę o pomoc w wyremontowaniu i zmodernizowaniu całodobowej placówki dla Kobiet w ciąży i Matek, które szukają wsparcia w walce o byt swoich dzieci i zmianę życia.

Dom Samotnej Matki "Dar Życia" Caritas  w Koszalinie to jedyna taka placówka na Pomorzu Środkowym. 

Dom posiada 12 miejsc dla dorosłych i tyle samo dla dzieci. W okresie 28 lat schronienie i pomoc otrzymało tutaj ponad 600 matek i 640 dzieci. 300 dzieci urodziło dzięki pobytowi Matki w naszym Domu.....

WIĘCEJ >>>


U nas już coraz bliżej święta... Od dzisiaj wspólnie robiłyśmy palmy wielkanocne. Już w tę niedzielę zapraszamy do kupowania. Palmy w cenie 5 zł, dochód z palm przeznaczymy na potrzeby naszych podopiecznych.

 


 

W dniu 01.04.2019r harcerze z przyszłej Drużyny Nieprzetartego Szlaku wzięli udział w akcji Caritas "Tak pomagam". Zadaniem naszym było zaniesienie paczek z żywnością do osób najbardziej potrzebujących na terenie parafii PW Św. Jadwigi w Złocieńcu. Zmęczeni (bo paczki były ciężkie) ale szczęśliwi, że mogliśmy pomóc wróciliśmy do internatu. Czuwaj.

 
Dwa bardzo pracowite dni zbiórki żywności za nami. W ramach akcji "Tak pomagam" , dzięki kochanym darczyńcom udało nam się zrobić 40 paczek dla potrzebujących. Bardzo serdeczne podziękowania należą się naszym wolontariuszom, którzy dzielenie brali udział bezpośrednio przy zbiórce żywności w sklepach Biedronka i Lewiatan. Wielopoziomowa drużyna harcerska"Pestki" i Szkolne Koło Caritas z ZPET w Bobrowie - wykonaliście Super robotę. Bóg zapłać.
Zebrano 155,45 kg żywności w Lewiatanie i 87.30 kg w Biedronce. Jeszcze raz Bóg Zapłać wszystkim ?