W sobotę 5 stycznia 2019 r. w naszej parafii odbył się

II Konkurs Kolęd i Pastorałek „Śpiewajmy Małemu”.

 

To miło, że znaleźli się chętni, którzy poświęcili swój czas, aby wspólnie z solistami śpiewać Małemu, nowonarodzonemu Jezusowi. Bo okres Bożego Narodzenia, to wyjątkowy czas, który jednoczy wszystkich ludzi. Oby trwał jak najdłużej… aż do przyszłego Bożego Narodzenia. Do rywalizacji w konkursie przystąpiło 15 osób i 2 zespoły podzielone na 5 kategorii wiekowych.

A oto lista uczestników i tytuły kolęd jakie wykonywali:

Kategoria: przedszkole i szkoła podstaw. kl. I – III

1.Hanna Matuszewska – „Gdy się Chrystus rodzi
2. Aleksandra Dawszewska – „Świeć gwiazdeczko”
3. Maja Werner – „Gdy śliczna Panna”
4. Lenka Mączka - „Dzisiaj w Betlejem”
5. Zuzia Czerwińska – „A wczora  z wieczora”
6. Mateusz Kicka – „Gdy się Chrystus rodzi”
7. Lenka Soroko  - „Pasterze mili” 

W tej kategorii nagrodę za wyróżnienie otrzymała Lenka Soroko

Kategoria: szkoła podst. I szkoła średnia

1.Jagoda Springer – „Gdy śliczna Panna”
2. Hania Dominowska – „Zaśnij Dziecino”
3. Julia Pieprzak – „Gdy śliczna Panna”

W tej kategorii nagrodę za wyróżnienie otrzymała Julia Pieprza

III. Kategoria: gimnazjum i szkoła średnia

1. Gosia Kwiatecka - „Lulajże Jezuniu”
2. Martyna Bartkus – „Mizerna cicha”
3. Anna Mazur – „Mario, czy już wiesz?”

W tej kategorii nagrodę za wyróżnienie otrzymała Ania Mazur

IV. Kategoria: dorośli

1.Tomasz Lorek – „Lulajże Jezuniu”
2. Jan Radzimski – „ Mizerna  cicha”

W tej kategorii nagrodę za wyróżnienie otrzymał Tomasz Lorek

V. Kategoria – zespół

1. Zespół kameralny - „O gwiazdo betlejemska” (w składzie: Anna Szydłowska, Stanisława Jóźwiak, Renata Cichońska, Irena Baran i Wioletta Krzemińska – dyrygent zespołu);
2. +
Schola „De Canto” - „Anioł pasterzom mówił” ( w składzie: Marta Skrzypek, Weronika Włodarek, Martyna Mączka, Julia Rogowska, Julia Pieprzak, Jagoda Springer i Natalia Świstun prowadząca zespół).

W tej kategorii nagrodę za wyróżnienie otrzymał Zespół  Kameralny

Każdy uczestnik Konkursu otrzymał upominek i Dyplom za udział w II Konkursie Kolęd i Pastorałek „Śpiewajmy Małemu”.

Szczególne wyróżnienie i nagrodę Grad Prix -  KORONĘ  otrzymała ubiegłoroczna laureatka, również dzisiaj bezkonkurencyjna  Ania Mazur.

Raz jeszcze serdecznie gratulujemy.

 W tym roku przyznana została jeszcze jedna korona – to korona dla najmłodszej wykonawczyni kolędy „Dzisiaj w Betlejem” – dla pięcioletniej  Lenki Mączki.

W śpiewanie kolęd zaangażowali się również obserwatorzy Konkursu, a niektórzy  uczestniczyli w odgadywaniu zagadek religijnych. Za każdą dobrą odpowiedź nasz Aniołek wręczał słodką nagrodę. Były więc zagadki dla dzieci i dla dorosłych.

Aniołki: Weronika i Martynka „obsługiwały” publiczność częstując słodkimi wypiekami, a bardziej zmarznięci mogli rozgrzać się gorącą herbatą lub kawą.

Weronika Włodarek, Magda Miłaszewicz i Martynka Mączka w przerwach recytowały wiersze o tematyce Bożego Narodzenia.

Na zakończenie organizatorzy złożyli podziękowania tym wszystkim, którzy dopomogli w przygotowaniu przeprowadzeniu dzisiejszego Konkursu.  Tu należy wymienić:  sponsora nagród Caritas naszej parafii i p. prezes – Barbarę Braniecką,

Jury w osobach: p. Józef Braniecki  i p. Stanisław Mączka, panią  Czesławę Skupień, operatora dźwięku  p. Grzegorza Mączkę, oraz osoby, które pozostają anonimowe.

Nie może zabraknąć osoby    ks. Proboszcza – głównego sponsora nagród  i patrona dzisiejszej uroczystości. Dziękujemy wszystkim wykonawcom, rodzicom, opiekunom i wszystkim przybyłym gościom. Na zakończenie organizatorzy złożyli wszystkim życzenia: „Wszystkim znajomym, przyjaciołom i tym, którzy zaszczycili nas swoją dzisiejszą obecnością  życzymy, by ta maleńka Miłość co się w Betlejem zrodziła spokojem i radością niebo i świat wypełniła. By dłoń człowieka była tak wielka jak wszechświat cały, aby mógł się  w niej schować bezpiecznie Jezus mały. Aby pokój nam dany w ten świąteczny czas, pozostał już na zawsze w sercu każdego z nas, a ten rok, który idzie był lepszy od zeszłego, przyniósł spełnienie życzeń i wszystkiego dobrego. Życzymy Wam, aby ta świąteczna atmosfera opromieniała Wasze dni aż do następnych świąt Bożego Narodzenia.”

Na zakończenie ks. Proboszcz udzielił wszystkim błogosławieństwa, a zebrani pożegnali Maleńką Dziecinę  kolędą „Bóg się rodzi”.

ZOBACZ VIDEO