W niedzielę 12 stycznia 2020 r. w naszej parafii odbył się

III Konkurs Kolęd i Pastorałek „Śpiewajmy Małemu”.

 

  Znaleźli się chętni, którzy poświęcili swój czas, aby wspólnie z solistami śpiewać Małemu, nowonarodzonemu Jezusowi. Bo okres Bożego Narodzenia, to wyjątkowy czas, który jednoczy wszystkich ludzi. Oby trwał jak najdłużej… aż do przyszłego Bożego Narodzenia. Do rywalizacji w konkursie przystąpiło 10 osób i 2 zespoły podzielone na 5 kategorii.

A oto lista uczestników i tytuły kolęd jakie wykonywali:

 

I Kategoria: przedszkole i szkoła podstaw. kl. I – III

4. Lenka Mączka - „Dzisiaj w Betlejem”
5. Zuzia Czerwińska – „Mędrcy świata”

W tej kategorii nagrodę za wyróżnienie otrzymały:
Lenka Mączka
Zuzia Czerwińska

 

II Kategoria: szkoła podst. kl. IV-VII

1. Maja Werner – „Lulajże Jezuniu”
3. Julia Pieprzak – „Gdy śliczna Panna”

W tej kategorii nagrodę za wyróżnienie otrzymała Maja Werner

 

III. Kategoria: szkoła średnia

1. Małgosia Kwiatecka - „Mizerna cicha”
2. Hania Dominowska – „Pasterze mili”
3. Anna Mazur – „Mizerna cicha”

W tej kategorii nagrodę za wyróżnienie otrzymała Hania Dominowska

 

IV. Kategoria: dorośli

1.Tomasz Lorek – „Lulajże Jezuniu”
2. Barbara Kuprowska – „Mizerna cicha”
2. Jan Radzimski – „ Mizerna  cicha”

W tej kategorii nagrodę za wyróżnienie otrzymał Jan Radzimski

 

V. Kategoria – zespół

1. Zespół Dorośli - „Cicha noc” (w składzie: Anna Szydłowska, Stanisława Jóźwiak, Renata Cichońska, Irena Baran i Wioletta Krzemińska);


2. Zespół Chochliki  - „Tryumfy Króla Niebieskiego” ( w składzie: Emilka Dąbrowska, Michał Krzemiński, Aleksandra Stasieluk i Małgorzata Poręba).

W tej kategorii nagrodę za wyróżnienie otrzymał Zespół  Chochliki

 

Każdy uczestnik Konkursu otrzymał upominek i Dyplom za udział w III Konkursie Kolęd i Pastorałek „Śpiewajmy Małemu”.

 

Szczególne wyróżnienie i nagrodę Grad Prix -  KORONĘ  otrzymała Maja Werner.

 

Raz jeszcze serdecznie gratulujemy.

W śpiewanie kolęd zaangażowali się również obserwatorzy Konkursu, a niektórzy  uczestniczyli w odgadywaniu zagadek religijnych. Za każdą dobrą odpowiedź nasz Aniołek wręczał słodką nagrodę. Były więc zagadki dla dzieci i dla dorosłych.

 

 Jako gość specjalny wystąpiła Matylda Kowalik z Drawska Pomorskiego, która po raz pierwszy wystąpiła publicznie i zagrała na saksofonie.

 

Na zakończenie organizatorzy złożyli podziękowania tym wszystkim, którzy dopomogli w przygotowaniu przeprowadzeniu dzisiejszego Konkursu.  Tu należy wymienić:  sponsora nagród Caritas naszej parafii i p. prezes – Barbarę Braniecką,

 

Jury w osobach: ks. Sławomir Kmiecik, p. Józef Braniecki , p. Stanisław Mączka, panią  Czesławę Skupień, operatora dźwięku  p. Grzegorza Mączkę, oraz osoby, które pozostają anonimowe.

 

Nie mogło zabraknąć osoby    ks. Proboszcza – głównego sponsora nagród  i patrona uroczystości. Dziękujemy wszystkim wykonawcom, rodzicom, opiekunom i wszystkim przybyłym gościom. Na zakończenie organizatorzy złożyli wszystkim życzenia: „Wszystkim znajomym, przyjaciołom i tym, którzy zaszczycili nas swoją dzisiejszą obecnością  życzymy, by ta maleńka Miłość co się w Betlejem zrodziła spokojem i radością niebo i świat wypełniła. By dłoń człowieka była tak wielka jak wszechświat cały, aby mógł się  w niej schować bezpiecznie Jezus mały. Aby pokój nam dany w ten świąteczny czas, pozostał już na zawsze w sercu każdego z nas, a ten rok, który idzie był lepszy od zeszłego, przyniósł spełnienie życzeń i wszystkiego dobrego. Życzymy Wam, aby ta świąteczna atmosfera opromieniała Wasze dni aż do następnych świąt Bożego Narodzenia.”

 

Na zakończenie ks. Proboszcz udzielił wszystkim błogosławieństwa, a zebrani pożegnali Maleńką Dziecinę  kolędą „Bóg się rodzi”.